تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - امامزاده سراب به مرکز فرهنگی تبدیل شود

امام جمعه سراب:
امامزاده سراب به مرکز فرهنگی تبدیل شود

خبرگزاری فارس: امام جمعه سراب خواستار تبدیل امامزاده معروف این شهر به مرکز فرهنگی تبلیغی شد.

خبرگزاری فارس: امامزاده سراب به مرکز فرهنگی تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سراب حجت الاسلام علی اکبر اکرمی عصر امروز در آیین غبارروبی قبور امامزاده‌ها در سراب اظهار کرد: مسئولان باید همت کرده و با حمایت‌های مادی و معنوی خود هیئت امنای امامزاده سراب را برای تبدیل این مکان تاریخی و باستانی به مرکزی برای ترویج و نشر احکام نورانی قران و اسلام و نیز بیان مسائل شرعی یاری کنند.

وی ضمن ابراز آمادگی نهاد نماز جمعه سراب در این زمینه تصریح کرد: پذیرفتنی نیست که این مکان متبرک اینگونه مهجور و غریب بماند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سراب یادآور شد: با استقرار روحانی در این محل و نصب زره برای قبور و تعبیه محراب و منبر و تجهیز کتابخانه دینی باید گام‌های عملی برای تبدیل این مکان به مرکز دینی برداشته شود.

وی با بیان آیه‌ای از کلام الله‌مجید در مورد جایگاه والای شهدا گفت: طبق آیات صریح قرآنی ارزش و منزلت شهدا در محضر پروردگار عالم بسیار بالاتر بوده و آنها بسان زائران الهی در سفره احسان خداوند متنعم هستند.

اکرمی خاطرنشان کرد: همجواری این مکان با قبور مطهر شهدا تبرک این مکان دینی را مضاف می‌کند.

وی ضمن ارائه تذکرات لازم به ادارات اوقاف، ارشاد، میراث فرهنگی و بنیاد شهید آز این ادارات خواست تا در اسرع وقت نسبت به آماده ساختن این مکان به انجام فعالیت‌های دینی و قرانی اقدام کنند.

امامزاده شهر سراب در جوار گلزار شهدای این شهر بوده و از آثار باستانی و تاریخی سراب محسوب می شود.

انتهای پیام/س20


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها