تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - پیش شرط اروپا برای اعطای کمک مالی جدید به پرتغال

پیش شرط اروپا برای اعطای کمک مالی جدید به پرتغال

خبرگزاری فارس: کمیسر امور اقتصادی و پولی اروپا تاکید کرد، پرتغال برای دریافت کمکهای مالی جدید باید اعتماد بازارهای مالی بین المللی را جلب کند.

خبرگزاری فارس: پیش شرط اروپا برای اعطای کمک مالی جدید به پرتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس، اولی رن که برای دیداری دو روزه در پرتغال به سر می‌برد، تصریح کرد، پرتغال در مسیر بازیافتن اعتماد شرکای بین المللی و بازارهای مالی برای دستیابی به رشد و ثبات اقتصادی قرار گرفته است.

وی که با نخست وزیر و وزیر دارایی پرتغال دیدار داشته است ، افزود: این کشور برای دریافت وام 78 میلیارد یورویی باید رسیدن به هدف های مالی مورد توافق با اتحادیه اروپا و دیگر منابع وام دهنده را مورد توجه جدی قرار دهد.

پرتغال یکی از سه کشور بحران زده اروپایی است که تا کنون برای رهایی از بحران ورشکستگی مجبور به دریافت کمکهای مالی بین المللی شده است.

دولت پرتغال در قبال دریافت کمکهای مالی بین المللی متعهد به اجرای سیاست ریاضت اقتصادی با هدف کاهش کسری بودجه و بدهی شده است.

خبر دیگر از تحولات اروپا اینکه رهبران آلمان و ایتالیا در رم تاکید کردند، اروپا مرحله حساسی از بحران اقتصادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است، ولی همچنان تلاشها برای مهار کامل این بحران باید ادامه پیدا کند.

ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا که کشورش رکود اقتصادی جدی را تجربه می کند، همراه آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک بر اهمیت مشارکت همه کشورهای اروپایی در رشد اقتصادی دوباره قاره سبز تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، مونتی دراین مورد تاکید کرد، به نظر می رسد مرحله بزرگ بحران منطقه پولی یورو به پایان رسیده باشد، ولی این به این معنی نیست که راحت شده ایم.

صدر اعظم آلمان نیز تصریح کرد: ما باید رشد و رقابت پذیری اقتصاد اروپا  را در دنیایی که تا این اندازه تغییر کرده، ثابت کنیم.

واقعیت این است که رقابتها خارج از اروپا روز به روز قوی تر و جدی تر می شوند.

درحالی که صدراعظم آلمان با حضور در رم با هدف بسط اندیشه اروپای بزرگتر و قویتر، از سیاستهای ریاضتی جدید دولت ایتالیا دفاع می کرد ، جمعی از مخالفان سیاستهای این کشور در پایتخت ایتالیا تجمع اعتراضی ترتیب و علیه آنجلا مرکل شعار دادند.

انتهای پیام/


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها