تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - میانگین سنی زنان سرپرست خانوار رو به کاهش است

در سال جاری
میانگین سنی زنان سرپرست خانوار رو به کاهش است

خبرگزاری فارس: معاون مدیرکل امور حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) از کاهش میانگین سنی زنان سرپرست خانوار ابراز نگرانی کرد.

خبرگزاری فارس: میانگین سنی زنان سرپرست خانوار رو به کاهش است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد، آذر اسماعیلی در دیدار با مشاور امور بانوان استانداری یزد اظهار داشت: در سال جاری 70 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی افزود: این نهاد در نظر دارد در برنامه‌های آینده خود ایتام زیر پوشش را نیز با مشارکت حامیان خیر تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه قرار دهد تا آینده آنها نیز تضمین شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه نگاه کمیته امداد، خانواده‌محوری است، خاطرنشان کرد: طرح تشکیل شورای عالی خانواده در حال بررسی است و با توجه به تنوع نیازهای خانواده‌های نیازمند ضرورت دارد هماهنگی و تعامل بیشتری در حوزه امور بانوان صورت گیرد تا بتوان تمام نیازهای نیازمندان را پوشش دهیم.

وی عنوان کرد: 650 هزار حامی نیکوکار در سطح کشور کفالت 260 هزار یتیم را برعهده دارند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه میانگین سن زنان سرپرست خانوار در حال کاهش است، اظهار کرد: تشکیل وزارتخانه زنان و خانواده در کشور ضروری به نظر می‌رسد و مسئولان باید در این زمینه تصمیم جدی اتخاذ کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری یزد نیز در این دیدار ضمن انتقاد از حذف بودجه مربوط به توانمندی بانوان در برنامه پنجم توسعه گفت: باید به شأن زنان در جامعه بیشتر توجه شود و تلاش مضاعفی به ویژه در مسائل فرهنگی و حفظ عزت نفس خانواده‌ها شود.

مریم عبدالحسین‌زاده همچنین خواستار تقویت زمینه مشارکت جویی بیشتر مردم در رسیدگی به خانواده‌های مستمند و نیازمند شد.

انتهای پیام/س30


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها