تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - تجلیل از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری همدان

در نشست پایان سال واحد نمایش حوزه هنری انجام شد
تجلیل از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری همدان

خبرگزاری فارس: در نشست پایان سال واحد نمایش حوزه هنری همدان از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری تجلیل شد.

خبرگزاری فارس: تجلیل از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان همدان، سیدمحمدباقر حسینی در نشست پایان سال هنرمندان مرتبط با واحد نمایش حوزه هنری همدان اظهار داشت: هنر تئاتر درآمدزا نیست، مگر در برخی موارد، و اجرای گسترده و مؤثر تئاتر نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف در استان است.

وی با اشاره به انواع مختلف نمایش و کم هزینه بودن برخی آثار نمایشی، برای برون‌رفت از وضعیت فعلی تأکید کرد: نباید تصور کنیم صرفاً دستگاه‌های فرهنگی و هنری هستند که می‌توانند و باید از تئاتر حمایت کنند بلکه بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز می‌توانند از هنر نمایش به شیوه‌ای مطلوب و در راستای اهداف سازمانی خود بهره‌مند شوند و در این زمینه هزینه کنند.

وی ادامه داد: حوزه هنری استان همدان با وجود کمبود منابع مالی و امکانات، سال 90 را در این عرصه به پرورش استعدادهای هنری جوان و نوجوان اختصاص داد و بر همین اساس کارگروه‌های جوانان و نوجوانان را شکل داد که تولید نمایش‌نامه و اجراهای خیابانی را در پی داشت و امیدواریم سال آینده با افزایش بودجه و امکانات، وضعیت بهتر شود.

حسینی بیان داشت: امید است جشنواره‌هایی که در این زمینه در استان برگزار می‌شوند با دبیرخانه‌ای دائمی و فعال، در طول سال به صورتی برنامه‌ریزی شده با هنرمندان موفق جشنواره ارتباط داشته و لااقل با برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های فصلی زمینه رونق و رشد هنر نمایش فراهم شود.

در این نشست صمیمی، نیما بیگلریان مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان خلاصه‌ای از فعالیت‌های این واحد در سال گذشته را ارائه و برنامه‌های سال آینده را بازگو کرد؛ همچنین نظرات هنرمندان حاضر بیان و بررسی و از 13 پیشکسوت، جوان و نوجوان فعال در عرصه هنر نمایش با اهداء جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها