تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - ایران همواره منادی و پیشگام صلح و ثبات در منطقه است

سفیر ایران در ارمنستان
ایران همواره منادی و پیشگام صلح و ثبات در منطقه است

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در ارمنستان با اشاره به حساسیت مقطع کنونی گفت: در حالیکه برخی سران کشورها بر طبل جنگ می‌کوبند، ایران منادی صلح و ثبات است.

خبرگزاری فارس: ایران همواره منادی و پیشگام صلح و ثبات در منطقه است

به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس روابط سیاسی بین ایران و ارمنستان، همایش یکروزه‌ای از سوی آکادمی ملی علوم جمهوری ارمنستان و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در این کشور برگزار شد.

در این همایش یک روزه که مقامات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی به همراه محققین و علاقه مندان توسعه روابط 2 کشور نیز حضور داشتند، علی سقائیان سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان در مراسم افتتاحیه طی سخنانی با اشاره به موقعیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و استفاده از قدرت خود جهت تثیبت صلح و امنیت گفت: ایران همواره منادی و پیشگام برقراری صلح و ثبات برای توسعه مردم کشورهای منطقه و همسایگانش از طریق گفت‌وگو بوده است.

وی با اشاره به حساسیت مقطع کنونی افزود: در حالیکه برخی سران کشورها بر طبل جنگ می‌کوبند، جمهوری اسلامی ایران منادی صلح و ثبات است.

سفیر کشورمان با برشمردن تهدیدات و حملاتی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی متوجه کشورمان بوده، گفت: ایران در طول تاریخ خود هیچگاه به کشوری تجاوز نکرده لذا متاسفانه تبلیغات منفی که از سوی برخی کشورهای غربی در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان صورت می‌گیرد دروغ بزرگ است زیرا در دکترین سیاست خارجی ایران تولید و استفاده از سلاح هسته‌ای جایگاهی ندارد و بر همین اساس ایران جهت حفظ صلح و ثبات هزینه‌های فراوانی از جمله شهدای گران قدری را تقدیم کرده است.

سقائیان با اشاره به مناقشه 2 کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص قره باغ ادامه داد: بر اساس اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، راه حل مسائل در منطقه از طریق انجام گفت‌وگو می‌باشد اما متاسفانه رژیم صهیونیستی با اقدام فروش سلاح و در صدد افزایش تنش و نا امنی و ایجاد رقابت تسلیحاتی می‌کند و بودجه‌های کشورها در عوض استفاده در امور آبادانی در زمینه خرید سلاح هزینه می‌شود. 

سفیر کشورمان در پایان با اشاره به تاریخ هزاران ساله روابط ملت‌های ایران و ارمنستان، ایجاد پل فرهنگی و تمدنی بین اسلام و مسیحیت را بسیار ارزشمند دانست.

 در حاشیه این مراسم سفیر کشورمان با اهدای مدال طلا و لوح یادبود از فعالیت‌های بایبوردیان بعنوان اولین سفیر ارمنستان در ایران و کوزمویان بعنوان محقق و مترجم آثار تاریخی و ادبی ایران تقدیر کرد.

انتهای پیام/


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها