تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - احداث مجتمع آموزشی در زیاران
یکشنبه 28 اسفند 1390  12:13 ق.ظ

به همت آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد
احداث مجتمع آموزشی در زیاران

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش آبیک از احداث یک باب مجتمع آموزشی از سوی آستان قدس رضوی در روستای زیاران این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث مجتمع آموزشی در زیاران

احمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده و اعلام نیاز آموزش و پرورش، مجتمع آموزشی مذکور احداث شده که در آینده نزدیک به اداره آموزش و پرورش آبیک تحویل داده می‌شود.

وی افزود: این مجتمع آموزشی شبانه‌روزی در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع شامل 10 کلاس، نمازخانه، سالن اجتماعات، آشپزخانه، سالن غذاخوری و امکانات دیگر است که با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال احداث شده است.

این مسئول ادامه داد: احداث مجتمع آموزشی شبانه‌روزی پسرانه امام رضا(ع) سبب شده که شرایط خوبی برای جذب و تحصیل دانش‌آموزان روستاهای محروم فراهم شود.

مدیر آموزش و پرورش آبیک ادامه داد: مجتمع مذکور ظرفیت پذیرش 300 دانش‌آموز را دارد.

نوروزی خاطر نشان ساخت: آستان قدس رضوی همچنین در خصوص واگذاری زمین در شهرک فردوس آبیک به اداره آموزش و پرورش قول مساعد داده است.

وی یادآور شد: یکی از خیران در شهرک فردوس زمینی را خریداری کرده که صورت‌جلسه واگذاری آن با آموزش و پرورش انجام شده و امیدورایم با رفع مشکل صدور سند، زمین به آموزش و پرورش واگذار می‌شود تا قول مساعد احداث یک باب مدرسه در این شهرک، هرچه زودتر تحقق یابد.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک، مقرر شد پیشنهاد تأمین اعتبار برای خرید سه واحد مسکونی بین دو مدرسه اندیشه و زهره بنیانیان از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین پیگیری شود.

نوروزی افزود: در شهرک خرم  آبیک در زمینی به مساحت دو هزار و 400 متر مربع، یک باب مدرسه احداث می‌شود و این در حالی است که کاربری این زمین با زمین معوض از سوی شهرداری تغییر نیافته و مدرسه احداث می‌شود.

وی از اعزام 27 نفر از دانش‌آموزان نخبه شهرستان آبیک برای آماده شدن کنکور و کسب تجربه آزمون کنکور به استان قزوین خبر داد و افزود: 17 نفر از دانش‌آموزان پسر و مابقی دختر هستند که از دوم فروردین ماه سال 91 الی 12 فروردین در دو مکان مجزا در قالب اعتکاف علمی از آموزش‌های لازم در زمینه کنکور بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول با اشاره به ایام تعطیلات نوروزی اذعان کرد: دانش‌آموزان باید از فرصت‌ها و موقعیت مناسب تعطیلات برای تحصیل علم و تهذیب نفس به نحو احسن استفاده کرده و با تعمق و تفکر در مواهب الهی به رشد و تعالی دست یابند.

مدیر آموزش و پرورش آبیک همچنین از اعزام یک هزار و 200 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در طول سال 90 به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد.

انتهای پیام/س10/پ3003


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها