تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - سیاست ایران پشتوانه خوبی برای ملل منطقه در مبارزه با طرح‌های آمریکاییست

مسئولین کمیته‌های قومی عربی منطقه در دیدار با رکن آبادی
سیاست ایران پشتوانه خوبی برای ملل منطقه در مبارزه با طرح‌های آمریکاییست

خبرگزاری فارس: مسئولین کمیته‌های قومی عربی لبنان و منطقه اعلام کردند: ایران در مسیر صحیحی حرکت می‌کند و این سیاست پشتوانه خوبی برای ملل منطقه در مسیر مبارزه با استبداد و طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی است.

خبرگزاری فارس: سیاست ایران پشتوانه خوبی برای ملل منطقه در مبارزه با طرح‌های آمریکاییست

به گزارش خبرگزاری فارس، در تاریخ 29 اسفندماه 1390 مسئولین کمیته‌های قومی عربی لبنان و منطقه با غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در محل سفارت دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که با حضور "معن بشور"(هماهنگ کننده کمیته‌های قومی عربی)، "ناصر حیدر"(کمیته حمایت از فلسطین و قضایای امت اسلامی)، "نبیل حلاق"(کمیته هماهنگ کننده تظاهرات جهانی الی بیت المقدس) و "یحیی"(کمیته دفاع از اسرای فلسطینی و عرب) برگزار شد، رکن آبادی با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص روند تحولات منطقه و قضیه فلسطین اظهار داشت: با توجه به شرایط جدید منطقه مناسب است همکاری و هماهنگی بیشتری بین بخش‌های مختلف جامعه عربی و اسلامی از جمله موسسات مردم نهاد و گروه‌های فعال در مسیر مبارزه با طرح‌های صهیونیستی بعمل آید. جمهوری اسلامی ایران همواره روابط خوبی با گروه‌های مردمی و فعالان همسو با مقاومت اسلامی در منطقه داشته و ضرورت دارد در سایه تحولات جاری که منطقه شاهد بیداری اسلامی و خیزش ملت‌ها بر ضد استبداد می‌باشد نیز این همکاری‌ها تقویت شود.

رکن آبادی به اهمیت بسیج ظرفیت و پتانسیل‌های مردمی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها نباید نادیده گرفته شود و ما آمادگی داریم در راستای تقویت وحدت بین امت اسلامی و بسیج امکانات بر ضد طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی به ویژه نجات قدس و مسجدالاقصی و احیای حقوق فلسطینی‌ها حرکت جدی تری داشته باشیم.

معن بشور نیز گزارشی از آخرین تحرکات کمیته‌های قومی عربی در صحنه تحولات منطقه ارائه داد و اظهار داشت: طی ماه‌های آینده برنامه‌های ویژه‌ای را اجرایی خواهیم کرد. هفته آینده لبنان میزبان گروه‌ها و شخصیت‌های فعال ضد صهیونیستی و کاروان آسیایی خواهد بود تا بصورت هماهنگ تظاهرات بزرگ ضد صهیونیستی با هدف حمایت از قدس و مسجدالاقصی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: برای اردیبهشت ماه نیز کنفرانس ضد تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی را در آفریقای جنوبی و با حضور هزاران نفر فعال ضد امپریالیسم و ضد صهیونیسم برگزار خواهیم کرد.

بشور ضمن تقدیر از سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحولات منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران در مسیر صحیحی حرکت می‌کند و این سیاست پشتوانه خوبی برای ملل منطقه در مسیر مبارزه با استبداد و طرح‌های صهیونیستی و آمریکایی می‌باشد.

انتهای پیام/


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها