تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - آغاز مراسم جشن‌ نوروز در افغانستان با برافراشته شدن علم حضرت علی(ع) در کابل

آغاز مراسم جشن‌ نوروز در افغانستان با برافراشته شدن علم حضرت علی(ع) در کابل

خبرگزاری فارس: مراسم جشن‌های نورروزی در میان شور و شعف هزاران شهروند کابلی با برافراشته شدن علم مبارک حضرت علی (ع) در دامنه "کوه‎سخی" شهر کابل، برگزار شد.

خبرگزاری فارس: آغاز مراسم جشن‌ نوروز در افغانستان با برافراشته شدن علم حضرت علی(ع) در کابل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، طی مراسم ویژه‌ای در نخستین روز فروردین 1391 در پایتخت افغانستان با حضور مقامات بلندپایه دولتی، اعضای پارلمان، جمعی از مسئولان نهادهای فرهنگی و اجتماعی و ده‎ها هزار تن از شهروندان کابل در زیارتگاه منسوب به حضرت علی(ع) ,علم شاه ولایت‎مآب با فریادهای "یا علی" و "مولا علی" توسط پهلوانان، به اهتزار درآمد.

در هنگام به اهتزاز درآمدن علم مبارک حضرت علی گروه موسیقی وزارت کشور افغانستان با نواختن سرودهای میهنی پهلوانان را همراهی کرد.

در میان مردم افغانستان رسم است که اگر علم حضرت علی (ع) در نوروز بدون مواجهه با مشکلی به اهتزاز درآید، آن سال، سالی نیکو و توأم ببرای مردم افغانستان خواهد بود.

"محمد یونس نواندیش"، شهردار کابل در این مراسم  از طرح ‌ها و برنامه‎های جدید شهرداری برای به سازی  چهره این شهر خبر داد.

نیروهای امنیتی افغان نیز با حضور در  این همایش، نشان دادند که توانایی تامین امنیت نجمع‌های چندین هزار نفری را دارند.

همچنین در سایر نقاط شهر کابل، همایش‎های ویژه نوروز برگزار شد و هزاران تن با رفتن بر مزار بستگان خود، از خداوند برای آنان خیر و مغفرت طلب کردند.

براساس گزارش‎ها دریافتی، شهر "مزارشریف" نیز که زیارتگاه منسوب به حضرت علی (ع) در آن واقع است، شاهد برگزاری جشن با شکوه نوروز بوده است.

شهروندان "بامیان"، "قندهار"، "هرات"، "جلال‎آباد" و سایر شهرهای افغاستان بیز با شکوه و جلال خاصی از  نوروز  تجلیل بکردند.

انتهای پیام/ق


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها