تبلیغات
خبر نیوز - خبر و خبر - ورود 315 هزار گردشگر نوروزی به سعدآباد
یکشنبه 6 فروردین 1391  12:22 ب.ظ

بخشدار سعدآباد خبر داد
ورود 315 هزار گردشگر نوروزی به سعدآباد

خبرگزاری فارس: بخشدار سعدآباد از ورود 315 هزار گردشگر نوروزی به سعدآباد خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود 315 هزار گردشگر نوروزی به سعدآباد

غلامرضا وفایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سعدآباد اظهار داشت: بخش سعدآباد در بین بخش‌های استان در حوزه گردشگری و اماکن توریستی جایگاهی قابل قبول دارد و سال گذشته بیش از 1.5 میلیون مسافر وارد این بخش شدند.

وی افزود: از ابتدای تعطیلات تا پایان روز پنجم فروردین بیش از 315 هزار مسافر نوروزی وارد سعدآباد شده‌اند و از جاذبه‌های متنوع و جالب‌توجه این منطقه بازدید کرده‌اند.

بخشدار سعدآباد خاطرنشان کرد: اماکن اقامتی و مدارس محل اسکان مهمانان از امکانات مجهز و بهداشتی برخوردار هستند و رضایت خاطر مهمانان مهم‌ترین اولویت ستاد اسکان و تسهیلات سفر است.

وفایی در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه کشاورزی در بخش سعدآباد تصریح کرد: در سال تولید ملی باید به کشاوزی اهمیت بیشتری بدهیم و باید در تولیدات بیشتر و باکیفیت‌تر اهتمام ورزیم.

وی گفت: بر اساس آمار موجود شغل 83 درصد مردم این بخش کشاورزی و باغداری است که برنامه‌ریزی مناسبی برای افزایش بهره‌برداری در کشاورزی این منطقه صورت گرفته است.

این مسئول بیان داشت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی و بحران شدید آب کشاورزی، برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت، میان مدت، دراز مدت و پیگیری برای اجرایی شدن آنها در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: توزیع عادلانه آب بر اساس کنترل و نظارت دائمی، گزارش روزانه و هفتگی از سوی سرپرست شبکه آبیاری به بخشدار و نیز سرکشی مداوم بخشدار از کانال‌های آبیاری، تزریق آب به کانال حاج مهدی و احداث سد دالکی از مهم‌ترین این برنامه‌هاست.

وفایی از تشکیل شورای پیگیری محصول خرما در سعدآباد خبر داد و افزود: این شورا از کارشناسان زبده استانی، شهرستان و بخش تشکیل می‌شود که انتظار داریم تدبیری شایسته در بهبود وضعیت خرما بیندیشند.

وی گفت: تشکیل تعاونی‌های کشاورزی و تلاش برای بازاریابی خرما از طریق مراجع ذیصلاح نیز از دیگر برنامه‌ها در بخش سعدآباد است. استفاده بهینه از امکانات موجود و افزایش بهره‌وری مهم‌ترین مسئله برای موفقیت در امر کشاورزی است.

انتهای پیام/ خ۲۰


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها