پنجشنبه 10 فروردین 1391  08:16 ب.ظ

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی خبر داد
صدور 2700 مجوز مشاغل خانگی در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی گفت: 2700 مجوز مشاغل خانگی سال گذشته در آذربایجان غربی صادر شد.

خبرگزاری فارس: صدور 2700 مجوز مشاغل خانگی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حمیدرضا خانپور ظهر امروز در گفت‌و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این تعداد مجوز صادر شده برای مشاغل خانگی توسط بانک‌های عامل تایید شده‌اند.

وی افزود: در سال گذشته از 98 هزار و 847 نفر آزمون مهارتی انجام شد که از این تعداد برای 13 هزار و 322 نفر از متقاضیان صنعت ساختمان، پروانه صادر شده است.

خانپور در ادامه از تحقق 105 درصدی تعهدات آموزشی استان در بخش دولتی خبر داد و گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای استان 26 هزار و 88 نفر دوره را تعهد کرده بود که توانست با تحقق بیش از صد در صدی این تعهد زمینه آموزش 27 هزار و 388 نفر دوره معادل 3 میلیون 892 هزار و 662 نفر ساعت را فراهم کنند.

این مسئول با اشاره به تعهد آموزشی آموزشگاه‌ها و مؤسسات کارآموزی آزاد استان اضافه کرد: در این زمینه موسسات و آموزشگاه‌های آزاد استان توانسته‌اند آموزش 30 هزار و 355 نفر دوره را تحقق بخشند که عملکرد آن 38 هزار و 711 نفر دوره است.

وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز تخصصی آموزش فنی و حرفه‌ای در استان تصریح کرد: دو مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرستان‌های چالدران و اشنویه، و دو مرکز ارتقای مهارت نیروی کار شهرک‌های صنعتی خوی و ارومیه در سال گذشته راه‌اندازی شد که هزینه اجرا و تجهیز این طرح‌ها بیش از 35 میلیارد ریال است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اهمیت آموزش‌های نوین استاد شاگردی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: احیای این نظام در راستای ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین کارگاه‌ها و مراکز آموزشی، بهینه‌سازی هزینه‌های آموزشی، کسب مهارت‌های شغلی در محیط واقعی کار و اشتغال سریع و پایدار در استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/ی20


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic