نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان:
بیان فعل "نمی‌توانم" از هیچ‌کس قابل قبول نیست

خبرگزاری فارس: نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان گفت: پس از کسب دستاوردهای چند ساله اخیر در داخل کشور، بیان فعل "نمی‌توانم" دیگر از هیچ کسی قابل قبول نیست.

خبرگزاری فارس: بیان فعل "نمی‌توانم" از هیچ‌کس قابل قبول نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب خوزستان به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در دیدار با مدیران صنعت پتروشیمی کشور، ضمن آرزوی پیروزی در ابعاد گوناگون، شکوفایی و توسعه کمی و کیفی و موفقیت برای مسئولان اجرایی نظام مقدس جمهوری اسلامی، به آیه شریفه 'اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم' اشاره و اظهار کرد: لازمه تغییر احوال در سال جدید، هماهنگی و تلاش خود انسان برای این تغییر به سمت تعالی است.

وی افزود: در آغاز سال رهبر معظم انقلاب مسئولیت همه ما را بسیار سنگین کرده‌اند و با نامگذاری امسال به نام'سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی' توجه به سرمایه‌ها و کار تولیدی داخل کشور را در اولویت امور قرار دادند.

حضرت آیت الله موسوی جزایری در ادامه گفت: استنباط بنده از توضیحات معظم له در تشریح وظایف ما در سال تولید ملی این بود که گویا ایشان در این خصوص حکم صادر کردند و اگر اینطور باشد حکم حکومتی ولی فقیه در جامعه اسلامی بالاتر از فتوی است و اطاعت از آن نه تنها بر مقلدان بلکه بر تمامی آحاد جامعه اسلامی فریضه واجب است و در این خصوص تکالیف بسیار مهم و حساسی بر دوش مردم و به ویژه مدیران و مسئولان جامعه است.

نماینده ولی فقیه خوزستان و امام جمعه اهواز با یادآوری توانمندی‌های داخلی در دستیابی به آخرین فناوری‌های روز اعم از انرژی هسته‌ای، صنایع هوا فضا، سلول‌های بنیادی و سایر علوم و بومی سازی آنها، تاکید کرد و گفت: پس از این همه موفقیت بیان فعل 'نمی‌توانم' از کسی قابل قبول نیست.

وی خاطر نشان کرد: در آغاز انقلاب اسلامی، جنگ و پس از آن دوران بازسازی کشور، باعث شد در این دوران فرصتی برای ارتقای کمی و کیفی نداشته باشیم و در حقیقت تمامی این پیشرفت‌های محیر العقول دانشمندان جوان ما در طول هشت تا 10 سال گذشته حاصل شده است.

آیت الله موسوی جزایری افزایش تولید محصولات پتروشیمی از 6/1 میلیون به 42 میلیون تن در طول انقلاب را در شرایط تحریم یک کار بسیار بزرگ و سزاوار تقدیر دانست و افزود: خدمت به جمهوری اسلامی، خدمت به جهان اسلام و خدمت به ام القرای جهان اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود: عنصری که ما را پس از دوران ستمشاهی متحول کرده اعتقاد به اسلام ناب محمدی (ص) و اعتقاد به اصل ولایت فقیه است بنابراین رهبر معظم انقلاب اسلامی به دقت، پیشرفت‌های کشور را از نزدیک دنبال می‌کنند و مبنای این پیگیری‌ها، اهمیت آنها در پیشرفت جهان اسلام است.

وی حفظ و تقویت روحیه مثبت خودباوری، استقلال، همت بلند اتکا به نفس و اتکال به خدا برای دستیابی به موفقیت‌ها را نخستین گام بندگان برای کسب کامل فیض الهی و تحقق دعای یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال توصیف کرد.

انتهای پیام/و۳۰


  • آخرین ویرایش:-
       
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic