جایزه کتاب سال، شعر و نظر صاحب‌نظران/۱۰
برگزیده شدن شاعران جوان دور از ذهن نبود

خبرگزاری فارس: بیگی حبیب آبادی گفت: اتفاق بزرگی در این ۳ دهه در عرصه شعر افتاده است و برگزیده شدن جوان‌ترها در این عرصه دور از ذهن نیست و این نشان دهنده توانمدی جوانان شاعر ما در این عرصه است.

خبرگزاری فارس: برگزیده شدن شاعران جوان دور از ذهن نبود

پرویز بیگی حبیب آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره جایزه کتاب سال امسال و برگزیده شدن کتاب «حق السکوت» سروده محمد مهدی سیار و ارزیابیش از این جایزه گفت: اینکه شعر در این سال‌ها جایزه کتاب سال را نبرده بود اعتراض من در این سال‌ها بوده است. در این سال‌ها کتاب برگزیده در حوزه شعر نداشتیم در حالی که بر این باورم که کتاب‌هایی منتشر شده بودند که می‌توانستیم کتاب برگزیده در حوزه شعر داشته باشیم. نقد دوم من هم به برنامه چهره‌های ماندگار باز می‌گردد که یکی دو سالی است که دیگر از میان شاعران چهره ماندگار انتخاب نمی‌کنند و معتقدم می‌توانیم چهره ماندگار شاعر هم داشته باشیم.

وی افزود: خوشبختانه امسال این اتفاق مهم در جایزه کتاب سال افتاد و خوشحالم که در حوزه شعر یک برنده داشتیم. به هر حال برای داوری کتاب‌ها و انتخاب اثر برگزیده استاندارهایی وجود دارد و کتابی برای برگزیده شدن باید حداقل ۹۰ امتیاز را از ۱۰۰ امتیاز بگیرد و قطعا کتاب «حق السکوت» این امتیاز را به دست آورده و از همه ویژگی‌های لازم مد نظر هیات داوران برخوردار بوده است.

بیگی حبیب آبادی در پاسخ به این سئوال که با وجود پیشکسوتان شعر، جایزه دادن به جوان‌ترها در این سطح، سطح جایزه را پایین نمی‌آورد،‌ گفت: هرگز. چون اتفاق بزرگی در شعر این ۳ دهه افتاده و بسیاری از جوانان ما حضور بسیار فعالی در عرصه شعر دارند و اتفاق بزرگی در این ۳ دهه افتاده است و برگزیده  شدن جوان‌ترها در این عرصه دور از ذهن نیست و این نشان دهنده توانمدی جوانان شاعر ما در این عرصه است.

انتهای پیام/و


 • آخرین ویرایش:-
       
جمعه 12 اسفند 1390  01:03 ب.ظ

/تازه‌های نشر/
خاطرات علی امینی

خبرگزاری فارس: «خاطرات علی امینی» کتابی است که به کوشش یعقوب توکلی از سوی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی وابسته به سوره مهر منتشر شده و در مدتی کوتاه به چاپ دوم رسیده است.

خبرگزاری فارس: خاطرات علی امینی

دکتر علی امینی، یکی از برجسته‌ترین سیاستمدارن عصر پهلوی محسوب می‌شود و نگاهی گذرا به پیشینه خانوادگی وی از این مهم خبر می‌دهد. پدرش محسن خان امین الدله، نخست وزیر مظفر الدین شاه بود و مادرش فخر الدوله دختر مظفر الدین شاه. ازدواج او با بتول وثوق، دختر وثوق الدوله معروف که قرارداد 1919 را تنظیم کرده بود، در سال 1312 مستقیما او را وارد گود سیاست پهلوی‌ها کرد. او در دوران پهلوی‌ها، خصوصا پهلوی دوم در مناصب مهم و حساسی گمارده شد که مهم ترین آنها نخست وزیری در سال‌های 42-1341 بود. خاطرات علی امینی، کتابی است که به کوشش یعقوب توکلی از سوی دفتر ادبیات انقلاب اسلامی وابسته به سوره مهر منتشر شده و در مدتی کوتاه به چاپ دوم رسیده است.

یعقوب توکلی در مقدمه خود در خصوص پرداختن به این شخصیت تاریخی می‌نویسد: علی امینی نماینده و نماد نسلی است که راه‌گشای نفوذ تمام عیار آمریکا در ساختار اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران بوده است. هرگاه خطری منافع آمریکا را تهدید می‌کرد، چهره‌هایی همچون امینی پا پیش می‌گذاشتند و در تامین اهداف آنها صمیمانه می‌کوشیدند.

مجموعه خاطرات گردآوری شده در این کتاب، خاطراتی هستند که امینی در پاسخ به درخواست مصطفی مصباح‌زاده، مدیر روزنامه کیهان چاپ لندن، برای این روزنامه نوشته و در زمان حیات او منتشر شده‌اند. نکته قابل توجه این یادداشت‌ها با کتاب خاطرات علی امینی که بعد از مرگ او منتشر شد، در محافظه کاری او در بازنمایی خاطرات است.

یعقوبی در خصوص نقش امینی در مجلس پانزدهم که بواسطه حمایت‌های قوام وارد مجلس شده بود می‌نویسد: در تمام دوره پانزدهم مجلس شورای ملی، امینی حتی یک کلمه حرف هم نزد. ساکت و بی سرو صدا به مجلس آمد و خاموش هم رفت. حتی یک احسنت هم نگفت که دست کم نامش در صورت جلسات مجلس ثبت شود.

این خاطرات که بیشتر شبه خاطرات هستند در دو بخش از کودکی تا وزارت و نخست وزیری تقسیم شده اند و هر یک سر فصل‌های مختلفی دارند. عنوان یکی از این سرفصل‌ها «چرا خواستم آخوند شوم» نام دارد و امینی از علاقه خود به روحانیت دم زده و پس از ذکر مقدمه‌ای طولانی می‌نویسد: در آن زمان، در سنین نوجوانی و بلوغ که هر جوانی شورها به سر دارد، من هم تحت تاثیر نفوذ واقعی روحانیون ترقی خواه واقع شدم، و چنان که گفتم مدرس برای من نمونه‌ای از این دست بود... خبر اینکه می‌خواهم آخوند شوم شایع شد. اطرافیان دور مادرم را گرفتند که نگذارید فرزند شما مثل شیخ العراقین شود.

در مطلبی با عنوان « سومین دیدار با رضا شاه» که رضا شاه به منزل آنها برای دیدار از مادرش می‌رود از زبان رضا شاه می‌گوید: خانم! من تاج را از سر قاجاریه برنداشتم. تاج روی زمین توی کوچه افتاده بود. من برداشتم و سرم گذاشتم.

این کتاب که بیست و یکمین کتاب از مجموعه خاطرات دفتر ادبیات انقلاب اسلامی، محسوب می‌شود بدون هیچ کم و کاستی تمامی نوشته‌های امینی در روزنامه کیهان چاپ لندن را تنها با حذف یک بند آورده است.

این کتاب در 2500 نسخه و 247 صفحه، از سوی انتشارات سوره مهر به قیمت 4500 تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/و


 • آخرین ویرایش:-
       

در مسیر بهارستان نهم – 337/
استقرار 872 شعبه اخذ رأی در مشهد و 46 شعبه در کلات

خبرگزاری فارس: فرماندار مشهد از استقرار 872 شعبه اخذ رأی در مشهد و 46 شعبه در کلات خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقرار 872 شعبه اخذ رأی در مشهد و 46 شعبه در کلات

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد ،حسن موحدیان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این صندوق‌ها آرای مردم به داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را جمع‌آوری می‌کنند.

وی گفت: مشهد به 15 ناحیه انتخاباتی تقسیم شده که یک ناحیه در بخش مرکزی با 109 شعبه و 13 ناحیه براساس تقسیمات شهرداری و یک ناحیه سیار است که برای دریافت آرای مردم در بیمارستانها، پادگان‌ها و مجتمع‌های مسکونی فاقد شعب فعالیت می کند.

فرماندار مشهد با بیان اینکه عوامل اجرایی انتخابات به حدود 15 هزار و 700 نفر هستند، اظهار داشت: هر صندوق به وسیله وصل‌هایی که دارای شماره سریال است پلمب می‌شود به طوریکه بر هر صندوق اخذ رأی 9 پلمب توسط فرمانداری و 9 پلمب توسط هیئت نظارت بر شورای نگهبان با سریال مشخص زده می‌شود و در پایان با حضور تمامی 12 عضو هر شعبه پلمب‌ها باز و آرا شمارش می‌شود.

وی از مردم مشهد خواست تا با حضور در ساعات اولیه برگزاری انتخابات، دست اندرکاران این امر مهم را در عملکرد هرچه مطلوب‌تر یاری رساندند.

انتهای پیام/س20


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس انتخابات استان بوشهر:
37 هزار رای اولی در بوشهر پای صندوق رای می‌روند

خبرگزاری فارس: رئیس انتخابات استان بوشهر گفت: 37 هزار رای اولی در استان بوشهر پای صندوق‌های رای می‌روند.

خبرگزاری فارس: 37 هزار رای اولی در بوشهر پای صندوق رای می‌روند

محمد حسن شنبدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: 650 صندوق اخذ رای ثابت و سیار در سطح استان بوشهر داریم که این دوره از انتخابات به صورت 90 درصد الکترونیکی و رایانه‌ای برگزار می‌شود و ما آمادگی کامل در حوزه زیر ساختی و حوزه نرم افزاری فراهم کرده‌ایم.

وی افزود: مردم شریف و نامزدها مطمئن باشند با حوزه زیر ساختی که فراهم شده و با تست و برگزاری هفت مانور الکترونیکی کاملا فضای انتخابات عملیاتی است.

شنبدی تصریح کرد: 11 هزار نفر مجری، ناظر و بازرس انتخابات با آموزش‌های متعدد حضوری و با جزوات به منظور صیانت از آرای مردم فعالیت خواهند کرد.

وی یادآور شد: بیش از 600 هزار نفر در استان بوشهر واجد شرایط رای هستند و بیش از 37 هزار نفر رای اولی در استان بوشهر به پای صندوق‌های اخذ رای می‌روند و به این عزیزان که با حضور خود به تکلیف دینی، سیاسی و انقلابی خود عمل خواهند کرد تبریک می‌گوییم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر از رسانه ملی، مطبوعات، خبرگزاری‌ها که با رعایت منشور اخلاق رسانه‌ای در سطح کشور و استان ولایتمدار بوشهر همکاری کرده‌اند قدردانی کرد.

شنبدی افزود: رصد اخبار بیانگر این است تمام ستادهای انتخاباتی 24 نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر فعالیت‌های خود را با نشاط برگزار کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: در ستاد انتخابات استان و فرمانداری‌ها کارهای زیادی انجام شده که بستر و شرایط مساعد و عادلانه برای همگان فراهم کرده است و همه از رقابت سالم برخوردار هستند و شرایط برای همه یکسان بود.

وی ادامه داد: ستاد انتخابات استان بوشهر با ایجاد آمادگی لازم در اجرای انتخابات و بر گزاری یک انتخابات پرشور و حضور حداکثری و رقابت سالم در جهت صیانت از آرای همه مردم شریف فعالیت می کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر افزود: تعرفه انتخاباتی  و اقلام و امکانات لازم برای 650 شعبه اخذ رای در استان در اختیار حوزه‌های انتخاباتی قرار گرفته است.

وی یادآور شد: برای راه‌های صعب العبور و مسیرهای طولانی و دریایی شناور و بالگرد پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/صا10


 • آخرین ویرایش:-
       

لیگ بسکتبال NBA
پیروزی یاران پادشاه و صدرنشین کنفرانس غرب

خبرگزاری فارس:لیگ بسکتبال NBA امروز با برتری میامی و اوکلاهاما همراه بود.

خبرگزاری فارس: پیروزی یاران پادشاه و صدرنشین کنفرانس غرب

به گزارش باشگاه خبری فارس «تونا»، در رقابت های لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا امروز (جمعه) 4 دیدار برگزار شد که در مهمترین بازی میامی و اوکلاهاما برابر حریفان به برتری رسیدند.

اوکلاهاما سیتی، صدرنشین فعلی کنفرانس غرب که برابر اورلاندو مجیک به میدان رفته بود در نهایت با حساب 105 بر 102 به برتری رسید.

دوایت هاوارد از اورلاندو با کسب 33 امتیاز و 9 ریباند بهترین عملکرد را در زمین داشت.

میامی هیت با درخشش پادشاهش توانست پورتلند را 107 بر 93 شکست داده و بیست و هشتمین برد خود را تصاحب کند.

لبرون جیمز در این بازی 38 امتیاز را برای میامی به ثبت رساند و امتیازآورترین بازیکن میدان لقب گرفت.

 

نتایج دیگر دیدارها امروز:

مینه سوتا 95 - فنیکس 104

کلیپرز 108 - ساکرامنتو 100 

انتهای پیام/م


 • آخرین ویرایش:-
       

اصفهان برترین میزبان نیم‌فصل نخست
مهدوی‌کیا برترین بازیکن و فرکی برترین مربی اخلاق نیم‌فصل اول شدند

خبرگزاری فارس: کمیته فرهنگی سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال برترین‌های اخلاقی نیم فصل اول لیگ یازدهم را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: مهدوی‌کیا برترین بازیکن و فرکی برترین مربی اخلاق نیم‌فصل اول شدند

حمید رضا احمدی رئیس کمیته فرهنگی سازمان لیگ حرفه ای فوتبال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: انتخاب برترین های اخلاقی فوتبال از لیگ برتر هشتم و با همکاری کمیته فرهنگی سازمان لیگ و ستاد منشوری اخلاقی آغاز و دبیرخانه ستاد برترین های اخلاقی در کمیته فرهنگی سازمان لیگ تشکیل شد.

وی اضافه کرد: هدف از انتخاب برترین های اخلاقی معرفی بازیکنان، مربیان و کانون هوادارانی بود که ضمن انجام بازی جوانمردانه که شعار اصلی ورزش فوتبال است، سجایای اخلاقی ایرانی و اسلامی را هم به نمایش بگذارند. به همین دلیل در لیگ برتر هشتم برترین های اخلاقی هر هفته انتخاب و معرفی شدند.

رئیس کمیته فرهنگی سازمان لیگ اظهار داشت: مراسم تجلیل از برترین ها نیز در پایان فصل لیگ هشتم در مشهد مقدس و با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و ورزشی و همکاری صمیمانه آستان قدس رضوی برگزار شد. در لیگ برتر نهم همین رویه ادامه پیدا کرد و برترین های اخلاقی لیگ به جامعه و اهالی فوتبال معرفی شدند و در نهایت هم در مراسمی که در سالن همایش های بین المللی هتل المپیک با حضور بیش از 700 میهمان برگزار شد از برترین های اخلاقی تجلیل به عمل آمد.

احمدی افزود: این حرکت کمیته فرهنگی سازمان لیگ و ستاد منشور اخلاقی نمود خوبی در فوتبال داشت و حتی در عرصه بین المللی هم بازتاب پیدا کرد به طوری که فیفا از حرکت جوانمردانه امین متوسل زاده بازیکن وقت فجرسپاسی تقدیر کرد.

وی تاکید کرد:  در لیگ نهم کریم باقری به عنوان برترین مرد اخلاقی 10 سال اخیر فوتبال ایران منتخب  معرفی شد و در نهایت در لیگ دهم مراسم انتخاب برترین های اخلاقی مورد توجه گسترده اهالی ورزش قرار گرفت. رئیس فدارسیون، نواب رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال ضمن تقدیر از این حرکت ارزشمند فرهنگی تاکید کردند که  انتخاب برترین های اخلاقی در سطح وسیع تری برگزار شود تا بازتاب بیشتری در بین اهالی ورزش و ورزشدوستان و کل جامعه داشته باشد.

احمدی گفت: در لیگ دهم با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته فرهنگی فدراسیون و کمیته فرهنگی سازمان لیگ انتخاب برترین های فوتبال انجام شد. انتخاب برترین های اخلاقی در این دوره فقط معطوف به لیگ برتر نشد و در تمامی سطوح فوتبال از تیم های ملی گرفته تا فوتبال بانوان و فوتبال ساحلی و فوتسال و حتی رسانه ها در انتخاب برترین ها لحاظ شد و همزمان از سادات جامعه فوتبال هم تقدیر به عمل آمد.

رئیس کمیته فرهنگی سازمان لیگ با اشاره به برگزاری لیگ برتر یازدهم عنوان کرد: در این فصل تغییراتی در نحوه انتخاب برترین های لیگ برتر داده شد و برای اولین مرتبه و به ابتکار دبیر خانه انتخاب برترین های سازمان لیگ تصمیم گرفتیم برترین های اخلاقی نیم فصل اول لیگ برتر یازدهم از سوی اهالی فوتبال انتخاب شوند و به همین دلیل فرم های نظر سنجی برای باشگاه ها ارسال شد تا مدیرعامل، سرمربی، کاپیتان و مسئول فرهنگی باشگاه های لیگ برتری خودشان برترین های اخلاقی نیم فصل اول را انتخاب کنند. باید از تمامی باشگاه های، سرمربیان و بازیکنان تیم ها و مسئولان فرهنگی و کانون هواداران باشگاه ها که در این نظر سنجی و انتخاب کمیته فرهنگی سازمان لیگ را همراهی کردند تقدیر و تشکر کنم.

وی گفت: قرار است برترین های اخلاقی لیگ برتر یازدهم نیز در پایان لیگ با همین مکانیزم انتخاب شود. البته تلاش می کنیم که در انتخاب برترین های پایان فصل از روسای هیئت های فوتبال، مسئولان فرهنگی هیئت های فوتبال که صاحب نظر هستند و اهالی رسانه نیز نظر سنجی کنیم و نظر آنها هم در طرح برترین های اخلاقی دیده شود.

احمدی تصریح کرد: رسانه ها رکن مهم ورزش هستند و بدون آنها ورزش نمی تواند به خوبی نقش سازنده خود را به ویژه در زمینه مسایل فرهنگی ایفا کند. یکی از دلایل تاخیر در انتخاب برترین های اخلاقی نیم فصل اول فشردگی برنامه مسابقات لیگ بود. بدیهی است برای انتخاب برترین های اخلاقی جامعه فوتبال که در سطح گسترده تر و  با همکاری وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال انجام خواهد گرفت نظر اهالی پیشکسوتان، صاحب نظران، روسای کمیته فدراسیون ها، کارشناسان گرفته خواهد خواهد شد.

به گزارش فارس دبیرخانه انتخاب برترین های اخلاقی لیگ نتایج نهایی نظر سنجی نیم فصل اول را به شرح زیر اعلام کرد:

برترین سرمربیان اخلاقی نیم فصل اول لیگ یازدهم

1-حسین فرکی با 75 امتیاز

2- مجید جلالی 44 امتیاز

3-مجید صالح 30 امتیاز

4-غلامحسین پیروانی 27 امتیاز

5-منصور ابراهیم زاده 26 امتیاز

6- عبدالله ویسی 22 امتیاز

7-علی دایی 20 امتیاز

8-ابراهیم قاسمپور 20 امتیاز

9-حمید استیلی 13 امتیاز

برترین بازیکنان اخلاق نیم فصل اول لیگ یازدهم

1-مهدی مهدوی کیا 27 امتیاز

2-وحید هاشمیان 15 امتیاز

3-حسین پاشایی 14 امتیاز

4-سید مهدی رحمتی 14 امتیاز

5-وحید طالب لو 12 امتیاز

6-علیرضا عزتی 12 امتیاز

7-پویا نزهتی 12 امتیاز

8-مهدی بدرلو 12 امتیاز

9-اسماعیل فرهادی 10 امتیاز

10-محرم نویدکیا 8 امتیاز

برترین میزبانان نیم فصل اول

1-اصفهان با 83 امتیاز 

2- کرمان با 53

3- تهران با 50 امتیاز

4- گیلان با 35 امتیاز

5 -خوزستان با 35 امتیاز

6 بوشهر با 26 امتیاز

7 -تبریز با 23 امتیاز

8 قم با 22 امتیاز

9 شیراز با 21 امتیاز

10- البرز( کرج) 11 امتیاز 

برترین کانون هواداران

1- ذوب آهن اصفهان 56 امتیاز

2-فولاد مبارکه سپاهان 51 امتیاز

3-  مس کرمان 40 امتیاز

4- شهرداری تبریز 27 امتیاز

5  صبای قم 26 امتیاز

6 - استقلال تهران 24 امتیاز

7 - ملوان انزلی 19 امتیاز

8- راه آهن شهر ری 18 امتیاز

9 -شاهین بوشهر 17 امتیاز

10-  پرسپولیس 15 امتیاز

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

داستانی از فرار کاندیدای مجلس در شب انتخابات
"چک برگشتی" نوروز 91 به روی آنتن می‏رود

خبرگزاری فارس: مجموعه طنز "چک برگشتی" با داستانی از فرار کاندیدای مجلس در شب انتخابات در ردیف برنامه‏های تلویزیونی رسانه ملی در روزهای نوروز سال 91 به روی آنتن می‏رود.

خبرگزاری فارس: "چک برگشتی" نوروز 91 به روی آنتن می‏رود

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، شاید با خواندن عبارت "فرار کاندیدای مجلس در شب انتخابات" و وقایع دیگر پیرامون فرار یک نامزد انتخاباتی آن هم در شب انتخابات کمی دل نگران شوید که وی منتخب کدام بخش از مردمی است که برای توسعه منطقه و کشورشان بدان دل بسته بودند.

اما باید گفت شورای نگهبان با چنان دقت و وسواسی کاندیداهای انتخاباتی را مورد ارزیابی قرار داده که مردم شاهد چنین مواردی نباشند.

چک برگشتی، عنوان مجموعه‏ تلویزیونی و طنز البته از نوع طنز رئالی است که به کارگردانی سیروس مقدم و با حضور بازیگران هنرمندی همچون امیر جعفری، احمد مهران‏فر و یوسف صیادی در حال تهیه برای ایام نوروز 91 است.

بر اساس این گزارش؛ شخصیت نخست داستان این مجموعه تلویزیونی، کاندیدای نمایندگی مجلس است که در گیر و دار تبلیغات انتخاباتی به دلیل ضمانت فردی با گرو گذاشتن چک شخصی خود، عدم بازپرداخت تسهیلات از سوی شخص ضمانت شونده و پیگیری مطالبات توسط طلب‏کاران به نوعی از محله‏اش فراری می‏شود.

حال این کاندیدای بخت‏ برگشته برای تهیه مبلغ این چک، خلاصی از دست شرخرهای سمج و بازگشت به ادامه پروسه تبلیغات انتخاباتی خود چه دردسرهایی می‏کشد، بماند تا نوروز سال جدید ...

بخش‏هایی از این سریال در قالب سخنرانی‏ها و همایش‏های تبلیغاتی با همکاری مسئولان دانشگاه آزاد دماوند در این واحد دانشگاهی در حال فیلم‏برداری است.

انتهای پیام/ح20


 • آخرین ویرایش:-
       

از گلستان تا بهارستان – 230
قندهاری: مردم جشن 12 اسفند را گسترده به نمایش گذاشتند

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت نظارت گلستان گفت: مردم استان گلستان از ابتدای صبح امروز با حضور گسترده خود پای صندوق‎های رای جشن سیاسی را با وحدت مثال‎زدنی جشن گرفتند.

خبرگزاری فارس: قندهاری: مردم جشن 12 اسفند را گسترده به نمایش گذاشتند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام غلامرضا قندهاری صبح امروز در ستاد انتخابات استان در گفت‎وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: خیلی خرسند هستیم از اینکه مردم با بصیرت‎شان، لبیک به بیان رهبر معظم انقلاب داده و در پای صندوق‎های رای حضوری پرشور داشتند.

وی تصریح کرد: در گلستان شاهد برگزاری انتخاباتی سالم خواهیم بود و مردم این اطمینان را داشته باشند که از آرای آنها صیانت می‎شود به طوری که در هر شعبه‎ای سه تا پنج ناظر وجود دارد و ناظران از همان ابتدای صبح در کنار هیئت‎های اجرایی و بازرسی اعلام آمادگی کرده‎اند.

رئیس هیئت نظارت استان گلستان از مردم خواست تا در همان ساعت‎های اولیه حضور پرشوری داشته باشند و انتخاب خود را موکول به بعدازظهر نکنند تا با ازدحام جمعیت مواجه شوند.

قندهاری بیان داشت: از راس ساعت هشت صبح انتخابات در گلستان همزمان با سراسر کشور کلید خورد و با پیگیری‎هایی که در سطح استان صورت گرفته، تاکنون هیچ مشکلی در شعبه‎های اخذ رای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سالی که نکوست از بهارش پیداست، یادآور شد: درصد مشارکت به نسبت سال گذشته بسیار عالی بود و امیدواریم این شور و اشتیاق تا پایان اخذ رای ادامه داشته باشد.

رئیس هیئت نظارت استان گلستان متذکر شد: کل شعبه‎های اخذ رای در کل استان یک هزار و 190 شعبه است و با توجه به اینکه در استان 130 نفر ثبت‎نام داشتیم، پنج نفر عدم شکایت، چهار نفر عدم احراز صلاحیت، 41 نفر رد صلاحیت و تعداد تائید صلاحیت‎شدگان نیز 80 نفر بوده است.

قندهاری گفت: از تعداد 81 نفر تائید صلاحیت شده تعداد 121 نفر انصراف داده‎اند و بقیه افراد که اسامی آنها اعلام شده، مردم می‎توانند از میان آنها یک انتخاب اصلح با اولویت حضور گسترده داشته باشند.

وی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات باید به وعده‎هایی که دادند عمل کنند با توجه به اینکه مسائل کلان کشور را مدنظر قرار داده و توجه داشته باشند که مجلس در راس امور است بنابراین باید مسائل را مبنایی ببینند و به آنها توجه داشته باشند.

انتهای پیام/ن۲۰


 • آخرین ویرایش:-
       

سیلی سخت ملت ایران به چهره استکبار- 38
مصاحبه خبرنگاران خارجی با رأی‌دهندگان/ "ما پای آرمان‌ها ایستاده‌ایم"

خبرگزاری فارس: بازار مصاحبه‌های خبرنگاران داخلی و به خصوص خبرنگاران خارجی با مردم کشورمان در شعبه‌های اخذ رای داغ است.

خبرگزاری فارس: مصاحبه خبرنگاران خارجی با رأی‌دهندگان/ "ما پای آرمان‌ها ایستاده‌ایم"

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، بازار مصاحبه‌های خبرنگاران خارجی با مردم کشورمان در شعبه‌های اخذ رای داغ است.

بر اساس این گزارش، یکی از مصاحبه شوندگان با این رسانه‌ها گفت: ما پای آرمان‌های کشورمان ایستاده‌ایم و با حضور خود در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های امام نقش‌های دشمنان را نقش بر آب کرده و آنها را مایوس می‌کنیم.

زن جوان دیگری گفت: من فکر نمی‌کردم مردم در ساعات اولیه رای‌گیری این چنین حضوری پرشور در پای صندوق‌های رای داشته باشند.

همچنین پیرزنی که با عصا خود را به محل رای‌گیری رسانده بود، پس از آنکه رای خود را به صندوق رای انداخت، طی یک مصاحبه گفت: ما تا آخرین نفس راه امام (ره)، شهدا و رهبر عزیزمان آیت‌الله خامنه‌ای را ادامه می‌دهیم.

وی تأکید کرد: برای ما خستگی معنا ندارد. حضور این مردم خستگی را خسته کرده است.

مرد میانسال دیگری در یکی از این مصاحبه‌ها گفت: مردم ما همانطور که در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند، همیشه از نظام و مردم خود حمایت می‌کنند و از مسئولان کشور انتظار دارم که بر اساس تکالیف و وظایفشان تکالیف‌شان اهداف امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای را در داخل کشور و مجامع بین‌المللی مجدانه پیگیری کنند.

جوان دیگری ‌که دانشجو نیز بود، طی یک مصاحبه گفت: این حضور مردم در حقیقت پاسخی به ترور‌های اخیر دانشمندان هسته‌ای کشورمان توسط صهیونیست‌هاست. ما با حضور خود در پای صندوق‌های رای به دشمنان نشان می‌دهیم که پای استقلال، وحدت و انسجام ملی خود ایستاده‌ایم و دشمنان ما هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

تجدید پیمان دوباره با رهبری
مسجد الرسول نازی‌آباد مملو از جمعیت

خبرگزاری فارس: هم‌اکنون که در لحظات آغازین رأی‌گیری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم صندوق شماره ۲۲۶۳ واقع در مسجد الرسول نازی‌آباد مملو از جمعیت مردم برای رأی‌گیری هستند.

خبرگزاری فارس: مسجد الرسول نازی‌آباد مملو از جمعیت

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس،‌ به نقل از شبستان، هم‌اکنون که در لحظات آغازین رأی‌گیری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم صندوق شماره 2263 واقع در مسجد الرسول نازی‌آباد مملو از جمعیت مردم برای رأی‌گیری هستند.

جمعیت جوان، پیر، میانسال برای رأی‌گیری در این مسجد به قدری زیاد است که صف‌های طولانی در حیاط و بیرون مسجد تشکیل شده است.

نکته قابل توجه‌ای که در این مسجد مشاهده می‌شود حضور بانشاط رأی اولی‌ها در انتخابات است یکی از جوانانی که برای اولین بار در انتخابات شرکت کرده است در گفت‌وگو با خبرنگار شبستان علت حضور خود در انتخابات را تعیین سرنوشت کشور اعلام کرد و گفت: با حضور خود می‌خواهم به دشمنان ثابت کنم که تا جان دارم پشتیبان کشور و نظام‌ام هستم.

شخص دیگری که برای رأی‌گیری در این مسجد حاضر شده است با بیان اینکه حدود یک ساعت است در صف ایستاده علت حضور خود در انتخابات را تأیید دوباره جمهوری اسلامی عنوان می‌کند و می‌گوید: علت حضورم در انتخابات این است که به دشمنان جمهوری اسلامی بگویم مردم از تهدیدها و تحریم‌های دشمنان نمی‌ترسند و تا آخرین نفس‌شان پشتیبان نظام و ولایت‌فقیه هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم همیشه در طول 32 سال گذشته انقلاب پشتیبان نظام و ولایت‌فقیه بوده‌اند، گفت: امیدوارم این انتخابات مشت محکمی بر دهان استکبار و یاوه‌گویان باشد.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

بخشدار آبپخش:
جمعیت حاضر در شعب اخذ رای هر لحظه بیشتر می‌شود

خبرگزاری فارس: بخشدار آبپخش گفت: جمعیت حاضر در شعب اخذ رای هر لحظه بیشتر می‌شود.

خبرگزاری فارس: جمعیت حاضر در شعب اخذ رای هر لحظه بیشتر می‌شود

احمد خرم‌روز لحظاتی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبپخش با اشاره به شور و نشاط انتخاباتی حاکم بر آبپخش اظهار داشت: از نخستین دقایق آغاز رای‌گیری تاکنون شاهد شور و نشاط انتخاباتی در شهرها و روستاهای این بخش هستیم و مردم اعم از زن و مرد و پیر و جوان برای مشارکت در انتخابات حضور دارند.

 

وی افزود: جمعیت حاضر در شعب اخذ رای هر لحظه بیشتر می‌شود و به نظر می‌رسد شاهد مشارکت بسیار خوب مردم در انتخابات مجلس نهم باشیم.

 

بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: تاکنون نظم و انضباط خوبی بر فضای رای‌گیری حاکم بوده و هیچ مشکلی در امر برگزاری انتخابات نداریم و نیروهای انتظامی نیز در تمام صندوق‌ها آماده برخورد با هر گونه تخلف انتخاباتی هستند.

 

خرم‌روز تصریح کرد: آبپخش دومین شهر پرجمعیت دشتستان است و در ایام تبلیغات انتخاباتی نیز شور و هیجان بسیار خوبی از سوی نامزدها شاهد بودیم.

 

وی یادآور شد: امروز مردم ایران اسلامی با حضوری حماسی جواب دندان‌شکنی به دشمنان نظام اسلامی خواهند داد و تبلیغات پوچ و توخالی معاندان را خنثی می‌کنند.

 

بخشدار آبپخش بیان کرد: از تمام کاندیداها می‌خواهیم به هواداران خود توصیه کنند از درگیری و بی‌نظمی جلوگیری شود و نتیجه انتخابات را در هر صورت بپذیرند تا در فضایی دوستانه و آرام شاهد بهبود وضعیت خدمات‌رسانی باشیم.

بر اساس این گزارش، انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آبپخش همزمان با سراسر کشور از ساعت 8 صبح امروز در شعب اخذ رای آغاز شده و تا ساعت 18 امروز ادامه دارد.

انتهای پیام/صا20


 • آخرین ویرایش:-
       

سیلی سخت ملت ایران به چهره استکبار- 39
بی‌بی‌سی و رویترز: مردم مرکز و جنوب تهران برای رای دادن صف‌ کشیده‌اند

خبرگزاری فارس: بنگاه خبرپراکنی رژیم سلطنتی انگلیس و رسانه‌های آمریکایی سکوت خود را شکسته و نوشتند: مردم مرکز و جنوب تهران برای رای دادن صف‌ کشیده‌اند.

خبرگزاری فارس: بی‌بی‌سی و رویترز: مردم مرکز و جنوب تهران برای رای دادن صف‌ کشیده‌اند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در حالی که bbc بنگاه خبرپراکنی رژیم سلطنتی انگلیس برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات از ماه‌ها پیش تمام تلاش خود را به کار گرفته بود، امروز جمعه 12 اسفند بعد از حضور پرشور مردم در انتخابات، سکوت رسانه‌ای اختیار کرده و تنها به خبر آغاز رای‌گیری بسنده کرده است.

اما حضور پرشور مردم، گارد سانسور رسانه‌های رژیم سلطنتی انگلیس و آمریکایی را شکست و این رسانه به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: در مرکز و جنوب شهر (تهران) رأی‌دهندگان در شعبه‌ها صف کشیده‌اند.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

مهاجرشجاعی در گفت‌وگو با فارس:
در آرامش قبل از طوفان به سر می‌برم/ می‌خواهم ورودی المپیک را کسب کنم

خبرگزاری فارس: دونده ۸۰۰ متر ایران در المپیک پکن گفت: تمریناتم را بدون حاشیه دنبال می‌کنم و در آرامش قبل از طوفان بسر می‌برم.

خبرگزاری فارس: در آرامش قبل از طوفان به سر می‌برم/ می‌خواهم ورودی المپیک را کسب کنم

 احسان مهاجر شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان کرد: پس از ۲ سال و نیم آسیب دیدگی و عدم حضور پررنگ در میادین رقابتی، تمریناتی جدی را برای به اوج رسیدن دنبال می‌کنم.

وی با اشاره به این که زیر نظر ابوالفتحی تمرینات زمستانی خود را انجام می‌دهد تصریح کرد: از حجم تمرینات خود راضی هستم و رکوردهای خوبی را نیز در اردوها به ثبت رسانده ام، اما اوج آمادگی ام ۲ ماه دیگر است.

دونده ۸۰۰ متر ایران در المپیک پکن گفت: برای اعزام به اردوی آفریقای جنوبی من نیز درخواست دادم، اما در شورای برون مرزی وزارت ورزش موافقت نشد، من نیز زیاد پیگیر نشدم نمی خواستم وارد حاشیه شوم.

مهاجر شجاعی با اشاره به این که در آرامش قبل از طوفان بسر می‌برد گفت: قصد دارم ورودی A المپیک در ماده دوی ۸۰۰ متر را کسب کنم. اولین رقابتی که قرار است در آن شرکت کنم مسابقات قهرمانی کشور است و پس از آن نیز در هر مسابقه ای که شرایط شرکت در آن فراهم باشد خواهم دوید تا به هدفم دست پیدا کنم.

 انتهای پیام/م


 • آخرین ویرایش:-
       

نائب رئیس خانه صنعت و معدن ایران:
صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است

خبرگزاری فارس: نائب رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است.

خبرگزاری فارس: صنعت مکانیک خودرو لوکوموتیو توسعه هر کشوری است

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، داریوش هندویی در همایش منطقه‌ای مکانیک خودرو در دانشگاه آزاد اسلامی آمل بیان داشت: ایران جزو 10 کشور ثروتمند دنیا از جهت منابع خدادادی است.

وی افزود: طبیعت خدادادی ایران اسلامی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که دشمنان همه دوران چشم طمع به این مملکت داشته‌اند.

این مسئول مازندران در دل منابع گرانقدر طبیعی قرار گرفته که ما باید برای همیشه قدر این منابع را بدانیم و با استفاده مناسب از این منابع طلایی خدادادی استان را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

هندویی تصریح کرد: مکانیک خودرو یک هزار گرایش دارد و این صنعت لوکوموتیو توسعه هر کشوری است، زیرا همه صنایع در خودرو بوده و این صنعت سایر صنایع را در خدمت خود گرفته است.

نایب رئیس خانه صنعت و معدن ایران اضافه کرد: خودرو امروز محل زندگی انسانها شده است و درصد زیادی از وقت‌ها را ما در خودرو می‌گذرانیم.

چهره ماندگار صنعت در سال 89 در مورد طراحی و اشکال خودرو گفت: تمام خودروسازان 100 تا 200 طراح خودرو دارند که کارشان طراحی است.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی مازندران نیز اظهار داشت: در همه پیشرفت‌ها در علوم مختلف می‌توانید نقش مهندسین را شاهد باشیم و در بخش های پزشکی، کشاورزی و اکثر رشته‌ها این نقش بسیار موثر است.

سیف‌الله علی‌نیا اذعان داشت: سازمان نظام مهندسی مازندران هم از جهت کمی و هم از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد و در مقایسه با سایر استان‌ها در سطح کارشناسی ارشد و دکتری پیشرفت چشمگیری را به خود دیده است.

انتهای پیام/ن۲۰


 • آخرین ویرایش:-
       

اسحاق صلاحی در گفت‌وگو با فارس خبر داد
ارائه خدمات شیفت شب کتابخانه ملی به اصحاب رسانه‌‌ بدون نیاز به مدرک تحصیلی

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این کتابخانه برای مراکز فرهنگی و سایت‌ها، فضای دیگری درنظر گرفته است و آنها می‌توانند به سهولت و با در دست داشتن معرفی‌نامه از منابع و اسناد این کتابخانه بهره‌مند شوند.

خبرگزاری فارس: ارائه خدمات شیفت شب کتابخانه ملی به اصحاب رسانه‌‌ بدون نیاز به مدرک تحصیلی

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب باشگاه خبری فارس «توانا» در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اهالی رسانه و به خصوص دبیران سرویس خبرگزاری‌ها آیا می‌توانند به سهولت از منابع و اسناد این کتابخانه برای انتشار اخبار استفاده کنند، بیان داشت: یکی از بندهای استفاده از شیفت شب کتابخانه ملی ایران این است که محققان و پژوهشگران بتوانند از منابع و اسناد این کتابخانه بدون درنظر گرفتن مدرک تحصیلی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: پژوهشگر و محققی که کتاب رسمی یا مقاله ثبت شده و اختراعاتی داشته باشد، می‌تواند به سهولت از شیفت شب کتابخانه ملی ایران استفاده کند.

صلاحی ادامه داد: محققان و پژوهشگرانی که عضو یک مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی بوده و به همکاری با آن مؤسسه می‌پردازند با در دست داشتن معرفی‌نامه از مؤسسه مربوطه می‌توانند از شیفت شب این کتابخانه بهره‌مند شوند.

وی افزود: کتابخانه ملی ایران استفاده از شیفت شب کتابخانه ملی ایران را برای محققان و پژوهشگران دارای معرفی‌نامه را باز گذاشته است و اگر آنها از سوی مؤسسه نخبگان و استعدادهای درخشان مورد تائید قرار گیرندبا آنها هیچ مشکلی نخواهیم داشت و بدون درنظر گرفتم مدرک تحصیلی آنها به ارائه خدمات خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: این کتابخانه برای مراکز فرهنگی، سایت‌ها و مؤسسات، فضای دیگری قائل شده است چرا که آنها جایگاه حقوقی دارند نه حقیقی و به نوعی که آنها می‌توانند به سهولت و با در دست داشتن معرفی‌نامه مؤسسه و نهاد مربوطه از منابع و اسناد این کتابخانه بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: کتابخانه ملی ایران حتی به تدوین‌گرهای صدا و سیما با ارائه معرفی‌نامه به ارائه خدمات و منابع خواهد پرداخت و فعالان رسانه‌ها با استفاده از معرفی‌نامه می‌توانند با سهولت از اسناد و منابع موجود کتابخانه ملی ایران بهره‌مند شوند و کاری به مدرک تحصیلی آنها هم نخواهیم داشت.

انتهای پیام/و


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :3  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو