یکشنبه 28 اسفند 1390  12:13 ق.ظ

طراح نظریه "داماد لرستان":
دلداری نمی‌خواهم، دختر لرستانم!

خبرگزاری فارس: "رهنورد در جواب دخترها گفته اند که نیازی به دلداری به ما نیست؛ ما خدایی داریم؛ سپس با تاکید گفته است که من دختر لرستانم!

خبرگزاری فارس: دلداری نمی‌خواهم، دختر لرستانم!

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از عصر امروز، سایت ضدانقلاب کلمه با انتشار بخشی از گفت و گوی زهرا رهنورد و میرحسین موسوی با دخترانشان، نوشت: "رهنورد در جواب دخترها گفته اند که نیازی به دلداری به ما نیست؛ ما خدایی داریم؛ سپس با تاکید گفته است که من دختر لرستانم!"

براساس این گزارش، زهرا رهنورد که از سوی همسرش به عنوان "روشنفکرترین زن ایران" معرفی شده است، پیش از این هم، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جهموری دهم، با این استدلال که آقای موسوی "فرزند آذربایجان" و "داماد لرستان" است، مدعی تقلب در انتخابات شد.

او در سخنانی جالب به شبکه انگلیسی "بی‌بی‌سی فارسی" گفت که حتما تقلب شده است زیرا "آذربایجان و ترک زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی‌گذارند که به کسی دیگر رای بدهند. یا لرستان که خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی‌گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است"

البته مطمئنا رهنورد با تاکید بر "لرستانی" بودن خود، مقاصد دیگری چون دامن زدن به قومیت گرایی و سوء استفاده از احساسات مردم این استان را هم دارد که با هوشیاری و بی توجهی مردم این استان راه به جایی نبرده است.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       
یکشنبه 28 اسفند 1390  12:13 ق.ظ

به همت آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد
احداث مجتمع آموزشی در زیاران

خبرگزاری فارس: مدیر آموزش و پرورش آبیک از احداث یک باب مجتمع آموزشی از سوی آستان قدس رضوی در روستای زیاران این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث مجتمع آموزشی در زیاران

احمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده و اعلام نیاز آموزش و پرورش، مجتمع آموزشی مذکور احداث شده که در آینده نزدیک به اداره آموزش و پرورش آبیک تحویل داده می‌شود.

وی افزود: این مجتمع آموزشی شبانه‌روزی در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع شامل 10 کلاس، نمازخانه، سالن اجتماعات، آشپزخانه، سالن غذاخوری و امکانات دیگر است که با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال احداث شده است.

این مسئول ادامه داد: احداث مجتمع آموزشی شبانه‌روزی پسرانه امام رضا(ع) سبب شده که شرایط خوبی برای جذب و تحصیل دانش‌آموزان روستاهای محروم فراهم شود.

مدیر آموزش و پرورش آبیک ادامه داد: مجتمع مذکور ظرفیت پذیرش 300 دانش‌آموز را دارد.

نوروزی خاطر نشان ساخت: آستان قدس رضوی همچنین در خصوص واگذاری زمین در شهرک فردوس آبیک به اداره آموزش و پرورش قول مساعد داده است.

وی یادآور شد: یکی از خیران در شهرک فردوس زمینی را خریداری کرده که صورت‌جلسه واگذاری آن با آموزش و پرورش انجام شده و امیدورایم با رفع مشکل صدور سند، زمین به آموزش و پرورش واگذار می‌شود تا قول مساعد احداث یک باب مدرسه در این شهرک، هرچه زودتر تحقق یابد.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک، مقرر شد پیشنهاد تأمین اعتبار برای خرید سه واحد مسکونی بین دو مدرسه اندیشه و زهره بنیانیان از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین پیگیری شود.

نوروزی افزود: در شهرک خرم  آبیک در زمینی به مساحت دو هزار و 400 متر مربع، یک باب مدرسه احداث می‌شود و این در حالی است که کاربری این زمین با زمین معوض از سوی شهرداری تغییر نیافته و مدرسه احداث می‌شود.

وی از اعزام 27 نفر از دانش‌آموزان نخبه شهرستان آبیک برای آماده شدن کنکور و کسب تجربه آزمون کنکور به استان قزوین خبر داد و افزود: 17 نفر از دانش‌آموزان پسر و مابقی دختر هستند که از دوم فروردین ماه سال 91 الی 12 فروردین در دو مکان مجزا در قالب اعتکاف علمی از آموزش‌های لازم در زمینه کنکور بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول با اشاره به ایام تعطیلات نوروزی اذعان کرد: دانش‌آموزان باید از فرصت‌ها و موقعیت مناسب تعطیلات برای تحصیل علم و تهذیب نفس به نحو احسن استفاده کرده و با تعمق و تفکر در مواهب الهی به رشد و تعالی دست یابند.

مدیر آموزش و پرورش آبیک همچنین از اعزام یک هزار و 200 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در طول سال 90 به مناطق عملیاتی جنوب خبر داد.

انتهای پیام/س10/پ3003


 • آخرین ویرایش:-
       

نگاهی کوتاه به علت رای نیاوردن نماینده مجلس هشتم در همدان
اثر بخشی اقدام نمایندگان، مهم ترین انتظار مردم

خبرگزاری فارس: رای نیاوردن اکثریت نمایندگان مردم همدان در مجلس هشتم، در انتخابات مجلس نهم موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: اثر بخشی اقدام نمایندگان، مهم ترین انتظار مردم

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آن چه در انتخابات حماسی 12 اسفند رقم خورد، در کنار همه پیام‌های داخلی و خارجی خود، حاوی یک پیام روشن هم بود و آن عدم اقبال مردم به نمایندگان دوره هشتم بود.

یادم می‌آید چند روز قبل از انتخابات آقای فتاح وزیر دولت نهم در برنامه‌ای با جملاتی قریب به این مضمون به شرح انتخابات پرداختند و گفتند که مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد و این رای مردم به اصل نظام است و مسئولان این قدر هم به خودشان نگیرند و و فکر کنند که مردم برای تأیید آنها و عملکردهایشان به صحنه آمده‌اند و بدین ترتیب از این حضور برای خود مهر تأییدی بسازند، بلکه اگر ما مسئولان چشم‌های خود را باز کنیم خواهیم دید که آن رای‌ها برای برخی از ناسزا هم بدتر است.

روز موعود فرا رسید و با حضورشکوهمند مردم این انتخابات مجلس هم به پایان رسید اما علیرغم شرکت گسترده‌ترمردم نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس، این انتخابات نتیجه‌ای بسیار تامل برانگیز در پی داشت و آن رای نیاوردن تقریبا 90 درصد از نمایندگان مجلس هشتم بود. این اتفاق در همدان هم محسوس بود. نکته مهم اینجاست که چرا این اتفاق رخ داد؟

با وجود همه محساناتی و خدماتی که نمایندگان قبلی داشتند چند نکته درباره آنها قابل ذکر است:

نکته یکم. نمایندگان استان همدان با وجود شرکت در طرح‌های مختلف مجلس و به تصویب رساندن آنها نتوانستند طرحی را به تصویب برسانند که به طور محسوس گره از کار مردم باز کند و مردم توام با همه علاقه و اعتمادی که به انقلاب ونظام جمهوری اسلامی داشته و دارند اشخاص دیگری را به نمایندگی از خود راهی پارلمان جدید کردند.

نکته دوم عدم حرکت انقلابی و تصویب طرح‌ها و قوانین زمین مانده به نفع طبقه محروم و نیازمند است. یادم می‌آید شخصی خاطره‌ای از شهید مظلوم دکتر بهشتی و مهندس بازرگان برایم تعریف کرد و آن اختلاف نظرشهید بهشتی و بازرگان بر انجام انقلابی کارها و قوانین بود که با مخالفت بازرگان همراه بوده است چرا که بازرگان قائل به رعایت بروکراسی بود. اگرچه نمایندگان ما اکثراً از طبقه متوسط جامعه هستند اما معلوم نیست آب و هوای بهارستان چگونه است که نمایندگان با حضور درآنجا فراموش می‌کنند باید با حضور در بطن جامعه مشکلات مردم را واقع بینانه ودقیق‌تر رصد کرده و برای آنها راهکارهای مناسب و اجرایی در مجلس ارائه داده و به تصویب برسانند. اگرچه به برکت انقلاب اسلامی ایران اوضاع مردم نسبت به زمان سلطنت منحوس پهلوی بسیار تغییر کرده و این به گونه‌ای است که اصلا قابل قیاس با اوضاع نابسامان آن دوران نیست، اما باید توجه داشت که در شان یک نظام اسلامی همچون حکومت اسلامی ایران نیست که هنوز بعد از گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی ما با ضعف قانون گذاری مواجه باشیم.

نکته سوم عدم نظارت فعالانه نمایندگان استان بر مدیریت استان است. اگر چه ممکن است بعضی از نمایندگان معتقد باشند که ما یک طرفه به قاضی رفته‌ایم اما درجواب این عزیزان باید گفت که اگر چه آنها در ارتباط با مدیران استان هستند اما ارتباط آنها نتواسته است روند موثری در تحولات و تصمیم‌گیری‌های استان داشته باشد و مشکلات استان که تاثیری عمیقی بر معیشت مردم داشته گواه بر این مدعاست.

امیدواریم نمایندگان مجلس نهم بیش از پیش این نکات را در نظر داشته و به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر عملی کردن طرح‌های زمین مانده به نفع محرومان و مستضعفین توجه داشته باشد. 

انتهای پیام/ی20


 • آخرین ویرایش:-
       

مدیرکل روابط عمومی آستان‌ قدس رضوی خبر داد
پیش‌بینی بازدید روزانه 12 هزار نفر از موزه‌های آستان‌ قدس‌

خبرگزاری فارس: مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی از بازدید روزانه 12 هزار بازدید کننده از موزه‌های آستان قدس رضوی در ایام نوروز خبر داد.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی بازدید روزانه 12 هزار نفر از موزه‌های آستان‌ قدس‌

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسین یوسفی امروز در نشست مطبوعاتی که در سالن جلسات اداره‌کل روابط عمومی آستان قدس برگزار شد، اظهار داشت: افتتاح پروژه‌های بین‌راهی در طول سال جاری با رویکرد تکریم و خدمت‌رسانی به زائران و عاشقان ولایت و امامت از جمله برنامه‌های فرهنگی آستان قدس رضوی بود.

وی با بیان اینکه 20 پروژه در سال 91 در ورودی‌های مشهد مقدس خراسان جنوبی و شمالی با رویکرد خدمت به زائران افتتاح و به نظام جمهوری اسلامی تقدیم می‌شود، افزود: افتتاح پروژه‌های بین‌راهی در راستای تأمین رفاه زائران امام رضا(ع) به همت آستان‌ قدس رضوی انجام می‌شود که مراکز فرهنگی دیگر با بهره‌گیری از امکانات این مجتمع‌ها در راستای تحقق اهداف حوزه فرهنگی به بهره‌برداری می‌رسد.

یوسفی گفت: مجتمع بین‌راهی توسعه نیت وقف و واقفان در بیرجند با هدف نهادینه ‌کردن فریضه وقف در سال 91 راه‌اندازی می‌شود که این حرکت فرهنگی یک خدمت بزرگی برای زائران امام هشتم خواهد بود.

وی افزود: در حوزه هنری نیز بزرگترین موزه فرش که در راستای توجه به هنر کشور و فرصتی برای استفاده زائران و دوست‌داران هنر در حرم مطهر رضوی ایجاد شد.

مدیرکل روابط عمومی آستان‌ قدس رضوی گفت: هدیه ویژه‌نامه نوروز و مجله اطلاع‌رسانی از مبدأ تا مشهد و معرفی اماکن تفریحی مجتمع‌های بین‌راهی حرم، راهنمای حرم، مجله اختصاصی در مسیر بهشت از دیگر خدمات آستان‌ قدس رضوی به زائران امام هشتم است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین زیارت مجازی اسلام در دهه کرامت به همت اداره‌کل روابط عمومی آستان قدس رضوی در حرم رونمایی شد، افزود: راه‌اندازی نرم‌افزار زیارت مجازی و معرفی 270نقطه از حرم در این نرم افزار از دیگر برنامه‌های آستان قدس رضوی است.

وی تصریح کرد: آمادگی 20 پایگاه در 10 نقطه از حرم مطهر رضوی با امکانات لازم ویژه زائران در ایام نوروز است.

یوسفی افزود: فعال بودن مجموعه دارالشفاء با هدف خدمت‌رسانی به زائران در ایام نوروز و آمادگی مجموعه تربیت‌بندی آستان قدس از 5 فروردین‌ماه سال جاری از خدمات ورزشی این مجموعه است.

مدیرکل روابط عمومی آستان ‌قدس رضوی گفت: در حوزه کتابخانه‌ای با محوریت اقتصاد اسلامی و در حوزه بهداشت و درمان توسعه فضای فرهنگی در مجموعه مدارس از برنامه‌های آستان قدس در سال آینده است.

یوسفی در ادامه به انجام برنامه‌های شکل گرفته در سال جاری پرداخت و افزود: تعویض پرچم حرم مطهر رضوی، افتتاح مجتمع بین‌راهی در شمال کشور و افتتاح مرکز داده‌ها در شرق کشور از جمله برنامه‌های این مجموعه بود.

انتهای پیام/س10/ط4000


 • آخرین ویرایش:-
       

سفیر ایران در ارمنستان
ایران همواره منادی و پیشگام صلح و ثبات در منطقه است

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در ارمنستان با اشاره به حساسیت مقطع کنونی گفت: در حالیکه برخی سران کشورها بر طبل جنگ می‌کوبند، ایران منادی صلح و ثبات است.

خبرگزاری فارس: ایران همواره منادی و پیشگام صلح و ثبات در منطقه است

به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس روابط سیاسی بین ایران و ارمنستان، همایش یکروزه‌ای از سوی آکادمی ملی علوم جمهوری ارمنستان و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در این کشور برگزار شد.

در این همایش یک روزه که مقامات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی به همراه محققین و علاقه مندان توسعه روابط 2 کشور نیز حضور داشتند، علی سقائیان سفیر کشورمان در جمهوری ارمنستان در مراسم افتتاحیه طی سخنانی با اشاره به موقعیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و استفاده از قدرت خود جهت تثیبت صلح و امنیت گفت: ایران همواره منادی و پیشگام برقراری صلح و ثبات برای توسعه مردم کشورهای منطقه و همسایگانش از طریق گفت‌وگو بوده است.

وی با اشاره به حساسیت مقطع کنونی افزود: در حالیکه برخی سران کشورها بر طبل جنگ می‌کوبند، جمهوری اسلامی ایران منادی صلح و ثبات است.

سفیر کشورمان با برشمردن تهدیدات و حملاتی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی متوجه کشورمان بوده، گفت: ایران در طول تاریخ خود هیچگاه به کشوری تجاوز نکرده لذا متاسفانه تبلیغات منفی که از سوی برخی کشورهای غربی در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان صورت می‌گیرد دروغ بزرگ است زیرا در دکترین سیاست خارجی ایران تولید و استفاده از سلاح هسته‌ای جایگاهی ندارد و بر همین اساس ایران جهت حفظ صلح و ثبات هزینه‌های فراوانی از جمله شهدای گران قدری را تقدیم کرده است.

سقائیان با اشاره به مناقشه 2 کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در خصوص قره باغ ادامه داد: بر اساس اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، راه حل مسائل در منطقه از طریق انجام گفت‌وگو می‌باشد اما متاسفانه رژیم صهیونیستی با اقدام فروش سلاح و در صدد افزایش تنش و نا امنی و ایجاد رقابت تسلیحاتی می‌کند و بودجه‌های کشورها در عوض استفاده در امور آبادانی در زمینه خرید سلاح هزینه می‌شود. 

سفیر کشورمان در پایان با اشاره به تاریخ هزاران ساله روابط ملت‌های ایران و ارمنستان، ایجاد پل فرهنگی و تمدنی بین اسلام و مسیحیت را بسیار ارزشمند دانست.

 در حاشیه این مراسم سفیر کشورمان با اهدای مدال طلا و لوح یادبود از فعالیت‌های بایبوردیان بعنوان اولین سفیر ارمنستان در ایران و کوزمویان بعنوان محقق و مترجم آثار تاریخی و ادبی ایران تقدیر کرد.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

شهردار تبریز:
فعالیت دستفروشان در محدوده مرکزی تبریز ممنوع است

خبرگزاری فارس: شهردار تبریز از ممنوع بودن فعالیت دستفروشان در محدوده مرکزی این شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: فعالیت دستفروشان در محدوده مرکزی تبریز ممنوع است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز علیرضا نوین اظهار کرد: در مدیریت هدفمند و بدون مشکل ترافیک شهری و نیز ایجاد شرایط مناسب برای خرید و تردد شهروندان در محدوده مرکزی شهر به ویژه محدوده بازار و مراکز خرید، فعالیت دستفروشان در این محدوده در ایام منتهی به نوروز ممنوع شده است.

وی با اشاره به در پیش بودن عید نوروز و افزایش تقاضای سفرهای درون‌شهری از سوی شهروندان برای انجام خریدهای نوروزی گفت: با توجه به این موضوع لزوم برنامه‌ریزی اساسی برای مدیریت مناسب ترافیک و نیز بسترسازی برای راحتی و آسایش خیال شهروندان برای تردد و خرید بی‌دغدغه در سطح شهر بیش از دیگر ایام سال احساس می‌شود و در این راستا شهرداری تبریز به ویژه واحدهای خدمات شهری و نظارتی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد سد معبر از سوی دستفروشان در معابر، خیابان‌ها، پیاده‌روها و گذرهای عمومی به کار خواهند بست.

نوین در عین حال با اعلام اینکه مکان‌های ویژه‌ای برای فعالیت دستفروشان در سطح شهر تبریز پیش‌بینی شده است، خواستار جدیت و همت خدمات شهری مناطق و واحدهای تخلف‌یابی شهرداری در برخورد با عوامل سد معبر شد.

وی همچنین خواستار حفظ حرمت و احترام افراد و دستفروشان همچنین مراقبت از اموال آنان از سوی کارکنان شهرداری در برخورد با سد معبر شد.

انتهای پیام/ح30


 • آخرین ویرایش:-
       

توسعه کشاورزی سیاست دولت در سال 91
صاحبان نگاه بوروکراتیک بدون تعارف کنار گذاشته شوند

خبرگزاری فارس: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: نباید به بهانه‌هایی که مجموعه جهاد کشاورزی با ناامیدی مطرح می‌کند توجه کرد، کسانی که نگاه بوروکراتیک و اداری به این موضوع دارند بدون تعارف باید کنار گذاشته شوند.

خبرگزاری فارس: صاحبان نگاه بوروکراتیک بدون تعارف کنار گذاشته شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی ظهر امروز در جمع مسئولان استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجلس برای پاسخ به سئوالات نمایندگان خاطرنشان کرد: حضور دکتر احمدی‌نژاد در مجلس از پای‌بندی دولت به قانون حکایت می‌کند و دولتی که در جای جای کشور خود را در معرض افکار عمومی قرار می‌دهد به طریق اولی در مجلس نیز حاضر می‌شود.

نمایندگان سئوال کننده قصد تحقیر دولت را داشتند

وی افزود: پاسخ‌های دکتر احمدی‌نژاد قابل پیش‌بینی بود چرا که قبلا این سئوالات توسط نمایندگان دولت در کمیسیون‌های مربوط پاسخ داده شده بود و این نشان می‌دهد که نمایندگان سئوال کننده، نیت دیگری داشتند و بنا بود که در این قضیه، دولت تحقیر شود.

علیرضابیگی اظهار داشت: برخی از کاندیداهای انتخابات اخیر به جای ارائه برنامه‌های خود برای آینده، تقابل با دولت را در دستور کار قرار داده بودند و تصور می‌کردند که به این واسطه مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند اما رای مردم تکلیف این عده را مشخص کرد.

وی خاطرنشان کرد: خواسته سئوال کنندگان نه در جریان انتخابات و نه بعد از آن اجابت نشده است و رفتار این نمایندگان بعد از پاسخ‌های رئیس جمهور قابل درک است.

بیگی با اشاره به اظهارات برخی از افراد در بزرگنمایی مشکلات اقتصادی افزود: کسانی که در تضعیف دولت این گونه اظهارات را بیان می کنند به جایگاه کسانی نگاه کنند که تقابل با دولت را در دستور کار قرار داده بودند.

به بهانه‌های ناامیدانه توجه نشود

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم دولت برای اجرای نهضت کشاورزی در سال جدید افزود: دولت در سال جدید تمرکز خود را بر توسعه کشاورزی قرار داده و اراده کرده است اقدامی که در بخش مسکن و تامین مسکن نیازمندان صورت گرفت در بخش کشاورزی نیز انجام شود و در این مسیر هر کسی که توان همراهی با دولت را ندارد باید کنار برود.

وی افزود: در گذشته شعارهای زیادی در این خصوص داده شد و زمین‌های بسیاری به افراد متمول اعطا شد؛ اما اتفاق خاصی نیفتاد و این موضوع نباید تکرار شود.

بیگی با بیان این که باید حرکتی انقلابی در بخش کشاورزی صورت گیرد خطاب به فرمانداران تاکید کرد: نباید به بهانه‌هایی که مجموعه جهاد کشاورزی با ناامیدی مطرح می‌کند توجه شود و کسانی که نگاه بوروکراتیک و اداری به این موضوع دارند بدون تعارف باید کنار گذاشته شوند.

وی استفاده صحیح از منابع آبی و اراضی مستعد را از جمله تاکیدات کارگروه کشاورزی دانست و افزود: اصالت در این موضوع با فرمانداران و مدیران محلی است و آنها باید نسخه متناسب با شرایط جغرافیایی هر منطقه را تهیه کنند.

مدیریت رئیس‌جمهور میدانی است

استاندار با بیان این که نوع مدیریت رئیس جمهور، مدیریت میدانی است، گفت: تکیه بر توانایی مردم و جلب اعتماد آنان مورد تاکید است و در این راستا ارتباط بیشتر مدیران و نشست و برخاست بدون تعارف با مردم باید استمرار یابد.

فرمانداران دستگاه‌ها را وادار به ایفای مسئولیت‌های خود کنند

وی در ادامه گفت: فرمانداران مسئول تمام اتفاقات شهرستان‌ها هستند و هیچ کس نباید فرماندار را غایب از صحنه احساس کند.

بیگی با تاکید بر این که دستگاه‌ها باید پاسخگوی مسئولیت‌های خود باشند، افزود: قابل قبول نیست که مدیران، مشکلات را به بخش‌های دیگر حواله دهند و فرمانداران باید با استفاده از ابزارهای مدیریتی، دستگاه‌ها را وادار به ایفای مسئولیت‌های خود کنند.

وی همچنین از تلاش فرمانداران در فراهم کردن فضای آرام و سالم برای برگزاری پرشور انتخابات قدردانی کرد. 

انتهای پیام/ح10


 • آخرین ویرایش:-
       

نماینده ولی فقیه در مازندران:
احساس مسئولیت مازندرانی‌ها در انتخابات قابل تقدیر است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: احساس مسئولیت مازندرانی‌ها در انتخابات قابل تقدیر است.

خبرگزاری فارس: احساس مسئولیت مازندرانی‌ها در انتخابات قابل تقدیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله نورالله طبرسی با ارسال پیام تبریک به مردم مازندران به مناسبت فرارسیدن بهار طبیعت، اظهار امیدواری کرد سال جدید، سال سلامتی قطب عالم امکان حضرت ولی عصر(عج) و ظهور آن حضرت و سال سلامتی و توفیق مقام عظمای ولایت و رهبری و سال پیروزی اسلام و مسلمین به‌ویژه شیعیان جهان باشد.

در ادامه این پیام بیان شد: بدینوسیله فرارسیدن بهار طبیعت و حلول سال نو که پیام‌آور و تداعی‌گر فلسفه و زیبایی و عبرت‌انگیز معاد الهی در نظام هستی را به یکایک شهروندان بهارآفرین مازندران تبریک عرض می‌‌کنم و امیدوارم که سال ۱۳۹۱ هجری شمسی را با نشاط خاطر و آرامش ضمیر آغاز کرده و در محضر رحمت الهی از مواهب کریمه حضرت رُبوبی ارتزاق بفرمایید. 

در ادامه این پیام تاکید شد: نوشدن سال و شکوفایی همه‌جانبه طبیعت و نظام هستی پیام‌آور امید به زندگی و پشت سر‌گذاشتن شب‌های تیره‌ای است که انسان گهگاهی سنگینی آن را در فرایند تقدیر و اختیار بر خویش احساس می‌کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه یادآور شد: تألیف قلوب و صله ارحام، تجدید دیدار تحکیم روابط، تثبیت پیمان‌ها، تشدید محبت‌ها و توسعه عواطف آرزوهایی است که اینجانب برای یکایک مازندرانی‌های خونگرم از خداوند منان مسئلت می‌کنم.

وی اظهار امیدواری کرد سال جدید سال فزونی برکات و استمرار سلامتی جسمی و روحی همه مؤمنان درگاه الهی در راه مجاهدت برای تقویت دین مبین اسلام و خدمت به جامعه و مردم و رسیدگی به امور خانواده باشد.

طبرسی در ادامه پیام گفت: بسیار شایسته می‌دانم تا در آغاز سال نو از حضور احساس مسئولیت همه هم‌استانی‌های ولایت‌مدار مازندران در صحنه‌های حیاتی و اساسی و فراخوان‌های نظام و مقام معظم رهبری که با نرخ مشارکت بالای ۷۵ درصدی مازندران تحقق یافت و نیز گسترده‌ترین حضور تحقق یافته در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار امتنان و سپاسگذاری کنم. 

نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان گفت: سربلندی و کارآمدی هر چه بیشتر مقامات، مسئولان و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سطوح کشوری و لشکری به ویژه استانی برای هرچه بیشتر خدمت به مردم مسلمان و خداجوی استان لاله‌خیز مازندران را از خداوند بزرگ آرزومندم.

انتهای پیام/س30


 • آخرین ویرایش:-
       

در نشست پایان سال واحد نمایش حوزه هنری انجام شد
تجلیل از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری همدان

خبرگزاری فارس: در نشست پایان سال واحد نمایش حوزه هنری همدان از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری تجلیل شد.

خبرگزاری فارس: تجلیل از هنرمندان فعال واحد نمایش حوزه هنری همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان همدان، سیدمحمدباقر حسینی در نشست پایان سال هنرمندان مرتبط با واحد نمایش حوزه هنری همدان اظهار داشت: هنر تئاتر درآمدزا نیست، مگر در برخی موارد، و اجرای گسترده و مؤثر تئاتر نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف در استان است.

وی با اشاره به انواع مختلف نمایش و کم هزینه بودن برخی آثار نمایشی، برای برون‌رفت از وضعیت فعلی تأکید کرد: نباید تصور کنیم صرفاً دستگاه‌های فرهنگی و هنری هستند که می‌توانند و باید از تئاتر حمایت کنند بلکه بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌ها نیز می‌توانند از هنر نمایش به شیوه‌ای مطلوب و در راستای اهداف سازمانی خود بهره‌مند شوند و در این زمینه هزینه کنند.

وی ادامه داد: حوزه هنری استان همدان با وجود کمبود منابع مالی و امکانات، سال 90 را در این عرصه به پرورش استعدادهای هنری جوان و نوجوان اختصاص داد و بر همین اساس کارگروه‌های جوانان و نوجوانان را شکل داد که تولید نمایش‌نامه و اجراهای خیابانی را در پی داشت و امیدواریم سال آینده با افزایش بودجه و امکانات، وضعیت بهتر شود.

حسینی بیان داشت: امید است جشنواره‌هایی که در این زمینه در استان برگزار می‌شوند با دبیرخانه‌ای دائمی و فعال، در طول سال به صورتی برنامه‌ریزی شده با هنرمندان موفق جشنواره ارتباط داشته و لااقل با برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های فصلی زمینه رونق و رشد هنر نمایش فراهم شود.

در این نشست صمیمی، نیما بیگلریان مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان خلاصه‌ای از فعالیت‌های این واحد در سال گذشته را ارائه و برنامه‌های سال آینده را بازگو کرد؛ همچنین نظرات هنرمندان حاضر بیان و بررسی و از 13 پیشکسوت، جوان و نوجوان فعال در عرصه هنر نمایش با اهداء جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20


 • آخرین ویرایش:-
       
یکشنبه 28 اسفند 1390  12:12 ق.ظ

گزارش فارس از آخرین وضعیت راههای کشور
سفر به شمال از جاده هراز "ناممکن" شد

خبرگزاری فارس: بارش سنگین برف و باران و نیز کولاک شدید، بسیاری از جاده‌های کشور را اسیر راهبندان کرده است.

خبرگزاری فارس: سفر به شمال از جاده هراز "ناممکن" شد

به گزارش خبرگزاری فارس، بارش سنگین برف و باران و نیز کولاک شدید در بسیاری از جاده های کشور، این مسیرها را با مشکل جدی برای تردد مسافران روبرو کرده است که برخی از مهمترین راههای مواصلاتی اسیر راهبندان به شرح زیر است:

 

تداوم کولاک و یخبندان در محورهای مواصلاتی قزوین

 

محمدامین نصراللهی‌زاده مدیرکل راه و ترابری استان قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: به علت وجود کولاک شدیدی که هم‌اکنون در محورهای مواصلاتی قزوین حاکم است، عبور و مرور در جاده‌ها به خصوص مسیرهای منتهی به رشت و زنجان بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست.

 

وی افزود: طبق گزارش واصله از اداره هواشناسی این موج تا فردا ظهر در استان قزوین حاکم است و محدودیت‌های عبور و مرور نیز تا فردا ادامه دارد.

 

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین با اعلام آمادگی 100 درصدی نیروهای راه و ترابری استان عنوان کرد:‌ راه و ترابری استان قزوین با 24 اکیپ متشکل از 177 دستگاه ماشین‌آلات و 283 نیروی انسانی تمام محورهای مواصلاتی استان را زیر نظر داشته و آماده خدمت‌رسانی به هموطنان هستند.

 

نصراللهی‌زاده تأکید کرد: تاکنون تلفات جانی در جاده‌های مواصلاتی قزوین رخ نداده است ولی با توجه به کولاک شدید و یخبندان مسافرانی که عجله ندارند شب را توقف و از رانندگی در این شرایط خودداری کنند.

 

کاهش شدید دید در محورهای مواصلاتی مهاباد

 

جلال محمدی رئیس اداره هواشناسی مهاباد عصر امروز در نشست ستاد بحران این شهرستان اظهار داشت: وزش باد و کولاک کار برف‌روبی را در این مناطق با مشکل مواجه کرده است.

 

وی با بیان اینکه تردد در گردنه‌های برف‌گیر این شهرستان به دلیل کولاک شدید بدون استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست، افزود: بارش برف و کولاک شدید که از بامداد شنبه در مهاباد آغاز شده ایجاد اختلال در محورهای مهاباد ـ سردشت و مهاباد ـ بوکان را به دنبال داشت.

 

محمدی ارتفاع برف در گردنه زمزیران در محور مهاباد ـ سردشت را 40 سانتی‌متر و در گردنه قره‌بلاغ در محور مهاباد ـ بوکان را 30 سانتی‌متر اعلام کرد.

 

وی افزود: در زمان حاضر پنج دستگاه برف‌روب در محور مهاباد ـ سردشت و چهار دستگاه دیگر نیز در محور مهاباد ـ بوکان در حال فعالیت هستند تا از مسدود شدن این محورها جلوگیری کنند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: در صورت تداوم ریزش برف و کولاک و پس از تایید و تشخیص پلیس راه ممکن است این محورها مسدود اعلام شود.

 

رئیس اداره هواشناسی مهاباد نیز از کاهش 9 درجه‌ای دمای هوای این شهرستان در 24 ساعت گذشته خبر داد.

 

اسماعیل خوشخو اظهار داشت: ورود یک سامانه بارش‌زا از سمت دریای سیاه سبب بارش برف و کاهش ناگهانی دمای هوا در مهاباد شده است.

 

وی گفت: بارش برف که با کولاک شدید در این منطقه همراه است سبب شد تا دمای هوا با 9 درجه کاهش به پنج درجه زیر صفر برسد.

 

خوشخو افزود: این سامانه بارش‌زا تا اواخر امروز فعال خواهد بود.

 

وی کمینه و بیشینه دمای هوای مهاباد در 24 ساعت گذشته را به ترتیب پنج درجه زیر صفر و سه درجه بالای صفر اعلام کرد.

 

بر اساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی با وجود بارش برف و یخبندان تمام راه‌های اصلی استان باز است ولی تردد در گردنه‌ها و مناطق برف‌گیر به کندی صورت می‌گیرد.

 

بارش برف در شهرهای جنوب آذربایجان غربی بین 15 تا 30 سانتی‌متر و در ارتفاعات منطقه نیز افزون بر نیم متر گزارش شده است.

 

مسدود شدن گردنه الماس و محور خلخال ـ شاهرود

 

ذبیح‌الله عبداللهی فرماندار خلخال نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: با توجه به کولاک شدید و احتمال ریزش بهمن در این محورها تردد به هیچ وجه امکان‌‌پذیر نیست و تا عادی شدن شرایط، محورهای یاد شده مسدود می‌باشد.

 

وی از شهروندان و مسافران خواست از هرگونه سفرهای غیرضرور به شهرستان خلخال خودداری کرده و از گردشگران نوروزی خواست از تردد در این محورها پرهیز نمایند.

 

عبداللهی از اهالی خلخال نیز خواست به غیر از برطرف کردن نیازهای ضروری خود به دلیل کولاک و بارش شدید برف از منازل خود خارج نشوند.

 

این مسئول تصریح کرد: از شب گذشته کولاک و بارش شدید برف خلخال را در بر گرفته و تردد در برخی از ساعات اصلا میسر نیست.

 

فرماندار خلخال همچنین در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران این شهرستان که عصر امروز برگزار شد بیان کرد: 160 روستای این شهرستان در محاصره برف و کولاک هستند.

 

عبداللهی از دستگاه‌های کمک‌رسان خواست به مدد مسافران و گردشگران احتمالی که گرفتار برف و کولاک شده‌اند، بشتابند و از تجهیزات و امکانات خود به صورت کامل استفاده کنند.

 

وی گفت:‌ ارتفاع برف در گردنه‌ها و محورهای اصلی و روستایی بیش از 80 سانتی‌متر و در سطح شهر 50 سانتی‌متر است.

 

عبداللهی از ادارات برق، آب، گاز، راه و ترابری و شهرداری خواست تا با آماده‌باش کامل در صورت وقوع حوادث و سوانح مختلف به یاری هموطنان بشتابند.

 

وی همچنین از ادارات امور آب و شهرداری خواست با همکاری اداره راه و سایر ارگان‌ها نقاط حادثه‌خیز و سیل‌گیر را شناسایی و پیشگیری‌های احتمالی را تدارک ببینند.

 

راه ارتباطی روستاهای تکاب مسدود شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تکاب، محمدعلی داعی عصر امروز در جلسه ستاد بحران این شهرستان اظهار داشت: راه دسترسی 60 روستای تابعه این شهرستان با مرکز شهر به دلیل کولاک شدید و بارش سنگین برف مسدود شده است.

 

وی افزود: از این تعداد 25 روستا در بخش مرکزی و مابقی در بخش تخت سلیمان واقع شده‌اند.

 

این مسئول با اشاره به انسداد محورهای ارتباطی تکاب - دندی و تکاب - ایرانخواه از روز شنبه به دلیل بارش برف و کولاک شدید خاطرنشان کرد: محورهای تکاب – شاهین‌دژ و تکاب - بیجار باز است.

 

داعی گفت: تردد در محور مایین‌بلاغ نیز به سختی و کندی انجام می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: تمام راهداران مشغول فعالیت هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به بازگشایی محورهای مسدود شده اقدام کنند.

 

رئیس اداره راه و ترابری تکاب نیز از مسدود شدن محورهای مواصلاتی تکاب -ایرانخواه و تکاب - دندی در جنوب آذربایجان غربی به دلیل بارش برف و کولاک شدید خبر داد.

 

بهلول عبدی اظهار داشت: این محورها به دلیل تداوم کولاک و نبود دید کافی تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و از تردد خودروها در این محورها جلوگیری به عمل می‌آید.

 

وی گفت: با وجود تلاش هفت دستگاه خودروی سنگین برف‌روب در این محورها اما کولاک شدید و کم سابقه کار پاکسازی در این محورها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 

عبدی، ارتفاع برف در این محورها را دو تا سه متر اعلام کرد.

 

وی از رانندگانی که قصد تردد در محورهای برف گیر این شهرستان را دارند خواست تا خودروهای خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی تجهیز کنند.

 

تکاب از مناطق سردسیر کشور بوده و در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

 

هم اینک ارتفاع بارش در مناطق شهری تکاب حدود 20 سانتی‌متر بوده و این میزان در ارتفاعات و محورهای مسدود شده به دلیل کولاک شدید به بیش از یک متر هم می‌رسد.

 

 

تردد در محورهای مواصلاتی ارومیه امکان‌پذیر نیست

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، براساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی بارش برف که از بامداد امروز در این مناطق آغاز شده و همچنان ادامه دارد سبب لغزندگی معابر و گذرگاه‌ها شده و تردد خودروها و رفت و آمد مردم را با مشکلاتی مواجه کرد.

 

ارتفاع برف در سردشت 20 سانتی متر و در تکاب 154 سانتی‌متر گزارش شده است.

 

ارتفاع بارش برف در بوکان نیز 14 سانتی متر اعلام شده و با وجود بارش برف و سرما تمام محورهای اصلی و ارتباطی از بوکان به سایر شهرها باز است.

 

رئیس پلیس راه سردشت گفت: محورهای مواصلاتی سردشت - مهاباد و سردشت - پیرانشهر تا اطلاع ثانوی مسدود است.

 

محمد یکانی افزود: احتمال سقوط بهمن در محور سردشت - پیرانشهر وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: از تردد تمام خودروها و وسایط نقلیه در این محور تا اطلاع ثانوی خودداری می‌شود.

 

به گزارش سازمان هواشناسی آذربایجان غربی، طی 24 ساعت گذشته شهرستان‌های بوکان، سردشت و پیرانشهر بیشترین بارندگی را داشته به طوری که ارتفاع برف در این شهرستان‌ها به ترتیب به 33، 29 و 34 سانتی‌متر رسیده است.

 

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی آذربایجان غربی در 48 ساعت آینده هوای مناطق مختلف استان کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و کاهش شدید دما خواهد بود.

 

بر اساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی، با وجود بارش برف و یخبندان تمام راه‌های اصلی استان باز است ولی تردد در گردنه‌ها و مناطق برف‌گیر به کندی صورت می‌گیرد.

 

بارش برف در شهرهای جنوب آذربایجان غربی بین 15 تا 30 سانتی‌متر و در ارتفاعات منطقه نیز افزون بر نیم متر گزارش شده است.

 

محور هراز مسدود است

 

همچنین مهدی قلی‏زاده در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: اجرای طرح انسداد محور هراز به دلیل بارش برف و کولاک شدید صورت می‏گیرد.

 

وی ادامه داد: البته با تلاش مجموعه خدوم و راهداران اداره راه و شهرسازی بومهن-رودهن مشکلی از سوی استان تهران وجود ندارد.

 

قلی‏زاده اضافه کرد: اما این مسیر از سمت مازندران مسدود شده است؛ از این رو، ما مجبور به اعلام انسداد آن از جانب استان تهران هستیم.

 

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

در راه بازگشت از اصفهان رخ داد
سانحه رانندگی برای علی دایی /آقای گل جهان به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن پس از بازی مقابل سپاهان در مسیر تهران با خودروی خود چپ کرد.

خبرگزاری فارس: سانحه رانندگی برای علی دایی /آقای گل جهان به بیمارستان منتقل شد

به گزارش خبرگزاری فارس تیم‌های فوتبال سپاهان و راه‌آهن در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر امروز در اصفهان به مصاف یکدیگر رفتند.

علی دایی سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن پس از شکست تیمش در اصفهان با یک دستگاه خودروی شخصی خود قصد بازگشت به تهران را داشت که متاسفانه خودروی وی دچار واژگونی شد.

حال آقای گل جهان پس از اینکه به بیمارستان منتقل شد خوب اعلام نشده است و مقدمات کارهای پزشکی بر روی وی در حال انجام است.

 

بر پایه این گزارش، به هنگام بروز حادثه،مربی تیم راه آهن و برادر علی دایی نیز جزو سرنشینان خودرو بوده‌اند.

 

درباره وضعیت این دو بعد از حادثه گزارشی مخابره نشده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

کمیته حقیقت‌یاب پارلمان افغانستان:
نظامیان آمریکا قبل از کشتار 16 نفر به دو زن افغان تجاوز کرده بودند

خبرگزاری فارس: گزارش کمیته تحقیق پارلمان افغانستان درباره کشتار اخیر ۱۶ غیرنظامی به دست نیروهای آمریکایی، از تجاوز به دو زن در خلال این حمله مرگبار پرده برداشته است.

خبرگزاری فارس: نظامیان آمریکا قبل از کشتار 16 نفر به دو زن افغان تجاوز کرده بودند

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری پرس تی‌وی، حمیدزی لالی و شکیبا هاشمی دو تن از اعضای این کمیته حقیقت یاب روز شنبه (۲۷ اسفند، ۱۷ مارس) در نشست عمومی پارلمان افغانستان گفتند نیروهای نظامی امریکایی پیش از آغاز این جنایت، به دو زن افغان تجاوز کردند.

اعضای کمیته حقیقت یاب همچنین از دخالت ۱۵ تا ۲۰ نیروی نظامی امریکایی در این جنایت خبر دادند.

این در حالی است که واشنگتن ادعا می‌کند گروهبان "رابرت بیلز" ۳۸ ساله که اخیرا وارد امریکا شده است، تنها نیروی نظامی مسئول این کشتار است.

در حالی‌ که مقامات امریکا و ناتو اصرار دارند فقط یک نظامی عامل کشتار اخیر غیرنظامیان افغان در قندهار بوده، شاهدان محلی از مشارکت چندین سرباز در قتل عام قندهار خبر داده‌اند.

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان روز جمعه از امریکا به خاطر همکاری نکردن با کمیته حقیقت یاب افغان انتقاد کرده و گفته بود مدت‌هاست نیروهای خارجی مستقر در افغانستان در کشتار غیرنظامیان افغان نقش دارند.

کرزی که این سخنان را در دیدار با خانواده‌های قربانیان این جنایت نظامی آمریکایی مطرح می‌کرد، گفت که خانواده‌های روستاییان تصویری که از این جنایت ارائه داده‌اند بسیار متفاوت با سناریویی است که مقامات نظامی آمریکا به تصویر کشانده‌اند. خویشاوندان قربانیان این جنایت تاکید دارند که غیر ممکن است که یک نظامی به تنهایی بتواند 9 کودک، 4 مرد و 3 زن را در سه خانه در دو روستا در نزدیکی یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوب افغانستان بکشد.

در تاریخ ۱۱ مارس گروهی از سربازان امریکایی پس از جستجوی خانه به خانه در سه روستای منطقه پنجوایی قندهار، دست‌کم ۱۶ غیرنظامی افغان را که بیشتر آن‌ها زنان و کودکان بودند، به قتل رساندند. در این حمله همچنین چندین غیرنظامی افغان زخمی شدند.

انتهای پیام/.


 • آخرین ویرایش:-
       

در دومین دیدار فینال لیگ برتر مقابل سایپا صورت گرفت
غرش ببرهای مازندران دردسرساز شد / کاله به کمتر از قهرمانی رضایت نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: در دومین دیدار مرحله نهایی لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور دو تیم کاله مازندران و سایپای البرز به مصاف هم رفتند که نماینده مازندران قدرتمندانه با کسب نتیجه 3 بر صفر پیروز شد.

خبرگزاری فارس: غرش ببرهای مازندران دردسرساز شد / کاله به کمتر از قهرمانی رضایت نمی‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل در دومین دیدار مرحله نهایی لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور کاله مازندران از شامگاه امشب در آمل به مصاف سایپای البرز تیم خودروساز این دوره از رقابت‌ها رفت.

در این دیدار حساس و سرنوشت‌ساز کاله توانست با نتیجه 3 بر صفر پیروز این نبرد بوده و کار را به بازی سوم در کرج بکشاند.

در پایان این دیدار کاله مازندران توانست در سه گیم متوالی با ریزپوئن‌های (25 بر 13) ، (25 بر 14) و (25 بر 20) پیروزی شیرین خانگی را از آن خود کند و همچنان امیدوار به بالای سر بردن جام قهرمانی این رقابت‌ها باشد.

برای دومین دیدار مرحله نهایی این دو تیم که با حضور حدود 2 هزار و 500 تماشاگر خونگرم آملی در سالن 2 هزار نفری پیامبر اعظم (ص) این شهرستان دنبال شد از سوی فدراسیون والیبال حمید راهجردیان به همراه بهروز جعفری برای امر قضاوت انتخاب شدند.

همچنین امیدوار حاتمی به عنوان نماینده و ناظر فدراسیون والیبال برای این دیدار برگزیده شد و به علت حساسیت فوق‌العاده بازی در مازندران خلیل یگانه مجد نیز ناظر ویژه سازمان لیگ بود.

منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ برتر به همراه عباس مفیدی که به عنوان بازرس ویژه وزارت ورزش و جوانان به این بازی اعزام شده بود بر روند عملکرد بازیکنان و هواداران نظارت داشت.

در دیدار نخست فینال که در مجموعه ورزشی انقلاب اسلامی استان البرز برگزار شد کاله مازندران با نتیجه سه بر یک متحمل شکست خارج خانه از سوی سایپا شد ولی در آمل با پاسخ سنگین خود توانست با اقتدار کار را به بازی سوم بکشاند.

با توجه به تقسیم پیروزی‌ها در دو دیدار رفت و برگشت کار به بازی سوم روز دوشنبه 29 اسفند ماه کشیده شد تا همچنان امید قهرمانی در سایپا و کاله 50 درصد برای هر یک باشد.

البته کاله مازندران که امسال دست به شگفتی بزرگی زده و فینال سنتی بین پیکان و سایپا را با سنت‌شکنی از یکی از خودروسازان گرفته است با انگیزه‌ای بالا شکست سنگینی را برای خودروسازان رقم زد.

در ترکیب کاله مازندران که سرمربیگری آن را بهروز عطایی مربی نام آشنا و حرفه‌ای کشورمان بر عهده دارد و سرپرستی آن نیز بر عهده پیشکسوت طلایی سال‌های نه چندان دور ورزش کشورمان حسن منصوری آملی است، بازیکنان ملی‌پوش و باتجربه‌ای همچون علیرضا نادی، فرهاد نظری افشار، میرسعید معروف، شهرام محمودی، حمزه زرینی، عادل غلامی، آرش صادقیانی، عبدالرضا علیزاده، رضا قرا، سانجای کومار، میلاد عبادی‌پور، مهدی رنجبر و وحید سیدعباسی جای داشتند.

در ترکیب تیم صدرجدولی سایپای استان البرز که سرمربیگری آن بر عهده فرهاد نفرزاده است و آرش کمالوند بازیکن موثر ملی‌پوش والیبال کشورمان از مهمترین مصدومان آن محسوب می‌شود، مهدی مهدوی، پویا فیاضی، سامان فائزی، وحید والی، آرمین تشکری، ایوان استانف، تئودور توکداف، محمدرضا فتاحی‌راد، رسول نجفی و محمد فلاح به میدان رفتند.

اخبار تکمیلی و حاشیه‌های این دیدار متعاقبا ارسال می‌شود.

انتهای پیام/ک10


 • آخرین ویرایش:-
       

شمار تلفات سرنگون شدن بالگرد ناتو در افغانستان به 16 نفر رسید

خبرگزاری فارس: شمار تلفات بالگرد سرنگون شده نیروهای ناتو در افغانستان به 16 نفر رسید.

خبرگزاری فارس: شمار تلفات سرنگون شدن بالگرد ناتو در افغانستان به 16 نفر رسید

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "پاکستان تریبیون"، شمار تلفات سقوط بالگرد ناتو به 16 نفر رسید که از این تعداد 12 نفر نظامیان ترکیه‌ای بودند و 4 نفر نیز شهروند غیر نظامی افغان بودند که بر اثر سقوط این بالگرد بر روی منازلشان کشته شدند.

به گفته شاهدان عینی، بالگرد ناتو که بر فراز ناحیه حسین خیل در حال پرواز بود، ابتدا آتش گرفت و پس از آن بر روی یک منزل مسکونی سقوط کرد.

کشور ترکیه بیش از یک هزار نظامی در افغانستان دارد که این نظامیان در کابل و اطراف آن مستقر هستند و نکته قابل توجه این که نظامیان ترکیه کمتر از سایر نیروهای ناتو هدف حمله مخالفان دولت قرار می گیرند.

سرنگون شدن این بالگرد در حالی روی می‌دهد که نارضایتی‌ها از ماموریت کشورهای عضو ناتو در افغانستان در حال افزایش است و خشم مردم افغانستان از این نیروها به دلیل کشته شدن غیرنظامیان به شدت افزایش یافته است.

انتهای پیام/.


 • آخرین ویرایش:-
       

روابط عمومی باشگاه راه‌آهن خبر داد
دایی در بیمارستان بستری شد/شرایط عمومی وی خوب است

خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی باشگاه راه‌آهن درباره آخرین شرایط جسمانی سرمربی راه‌آهن پس از سانحه رانندگی گفت:‌ وضعیت جسمانی دایی خوب است.

خبرگزاری فارس: دایی در بیمارستان بستری شد/شرایط عمومی وی خوب است

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی سرمربی تیم راه‌آهن امشب پس از بازگشت از اصفهان به همراه برادر و مربی این تیم با خودروی شخصی در مسیر اصفهان به تهران چپ کرد و به دلیل شکستگی از ناحیه سر راهی بیمارستان شد.

حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه راه‌آهن درباره آخرین شرایط جسمانی سرمربی این تیم با خبرگزاری فارس تماس گرفت و گفت:‌ دایی به دلیل شکستگی از ناحیه سر به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد و خوشبختانه وضعیت جسمانی وی خوب است.

وی تاکید کرد:‌ بانداژ روی سر دایی انجام شده و هیچ خطر جدی سرمربی تیم راه‌آهن را تهدید نمی‌کند.

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :4  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic