تظاهرات فلسطینیان در رام‌الله در محكومیت اظهارات اوباما

خبرگزاری فارس: قریب به یک‌هزار فلسطینی امروز در رام‌‌الله در محکومیت سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و حمایت وی از رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات فلسطینیان در رام‌الله در محكومیت اظهارات اوباما

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، تظاهرات‌کنندگان فلسطینی که در میان آنها ده‌ها دانش‌آموز و دانشجو نیز دیده می‌شد با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین شعارهایی در رابطه با اینکه خواهان استقلال و آزادی هستند، سر دادند.
 
این تظاهرات در میدانی نزدیک به مزار "یاسر عرفات" رئیس سابق تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار  و طی آن سرودهای حماسی فلسطینیان پخش شد.
 
تظاهرات‌کنندگان همچنین  پلاکاردهایی با خود حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود: « بر مدعیان دموکراسی ننگ است که از رژیم اشغالگر حمایت کنند».
 
در همین رابطه "صالح رأفت" عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) در میان تظاهرات‌کنندگان گفت: از کشورهای عربی می‌خواهیم که این پیام را به دولت اوباما بدهند که جهان عرب در روابط خود با آمریکا به دلیل جانبداری آن از اسرائیل تجدیدنظر خواهد کرد.
 
در شهر اریحا نیز صدها فلسطینی در محکومیت اظهارات اوباما تظاهرات کردند. "ماجد الفتیانی" استاندار منطقه اریحا و الاغوار در این باره گفت که سخنرانی اوباما در حمایت از اسرائیل بود.
 
در نابلس نیز حدود 200 معلم در مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کرده و پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود «آمریکا حامی تروریسم است»، «آمریکا شریک اسرائیل در اشغالگری و تروریسم است»، «اوباما می‌خواهد آراء‌ مردم را با خون فلسطینیان معامله کند».
 
از سوی دیگر صدها نفر از زنان فلسطینی در مقابل مقر سازمان ملل متحد در شهر غزه تظاهرات برگزار کرده و اعتراض خود را نسبت به سخنرانی اوباما و حمایت از مراجعه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل و درخواست عضویت کامل فلسطین در این سازمان را اعلام کردند. 
 
انتهای پیام/قمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000544


 • آخرین ویرایش:-
       

گزارش فارس/
موضوع تلفن قرمز و چند نكته درباره خط سبز سیاسی

خبرگزاری فارس: در غرب تلاش می‌شود که در شرایط بیداری اسلامی در منطقه تصویری از شکاف در ایران منتشر کند و بیان کند که ایران قدرت رهبری و گفتمان‌سازی برای کشورهای انقلابی منطقه ندارد و بگویند در ایران دولت و نظام در مقابل یکدیگر قرار دارند و ناامیدی از ایران را برای این کشورها تبلیغ کنند.

خبرگزاری فارس: موضوع تلفن قرمز و چند نكته درباره خط سبز سیاسی

به گزارش گروه راهبردی خبرگزاری فارس، سابقه موضوع تلفن خط قرمز کاملا روشن است و سابقه آن به تنش بین شرق و غرب برمی‌گردد. در فضایی که جنگ موشکی بین روسها و آمریکایی‌ها و در واقع بلوک شرق و بلوک غرب وجود داشته این مورد بعنوان یکی از شاخصه‌های جنگ سرد مطرح است و از این روش برای کنترل واکنش‌های غیرارادی که میان نظامیان اتفاق می‌افتاد استفاده می‌شد.
در مسائل سیاسی هیچگاه نیازی به تلفن قرمز وجود نداشته و به عنوان یک اولویت مطرح نمی‌شود. در مسائل امنیتی که ممکن است به شدت در مدیریت مناسبات بین دو کشور تاثیر گذار باشد و جلوی آن را بگیرد ضرورت ارتباط تلفن قرمز مطرح می‌شود و این یک مسئله شاخص و کاملا حساس است.

با این حال این روش برای جنگ سرد و زمینه‌ای برای کنترل فضای احتمالی درگیری نظامی بین دو طرف است.
در مناسبات سیاسی که بین دو کشور وجود دارد هیچگاه مسئله اضطرار دوجانبه مطرح نیست و دو طرف هر زمانی که اراده کنند به یکدیگر پیام می‌فرستند. این بحث زمانی مطرح می‌شود که یا سیستم‌های فنی وضعیتی را دارد که اگر به آن توجهی نشود می‌تواند خطرآفرین باشد و یا عده‌ای هستند که اندیشه ایجاد درگیری جزو اولویت‌های آنها است و منتظر بهانه هستند که درگیری ایجاد کنند و حادثه‌ای را منجر شود که بسیار زیانبار باشد.

در واقع ایجاد خط تلفن قرمز به معنی آن است که عده‌ای هستند که از نیت گروهی برای ایجاد تنش تصادفی خبر دارند و برای مدیریت آن دست به پیشنهاد چنین خط ارتباطی می‌زنند.
طی چند ماه گذشته از جانب مقامات آمریکایی شاهد  ادبیاتی منطبق با صهیونیستها بودیم و استفاده از واژه‌هایی مانند «جنگ اتفاقی» بود.

این سؤال مطرح می‌شود که چرا صهیونیستها و جریان بی‌پولی در آمریکا به دنبال جنگی اتفاقی است. جواب این سؤال کاملا روشن است. علت این است که صهیونیستها برای اینکه بتوانند موضوع ایران را در اولویت برنامه‌های آمریکا حفظ کنند اقدام به چنین کارهایی می‌کنند و برای برون‌رفت از بن بستی که در آن گرفتار شده‌اند تلاش می‌کنند تا آمریکا را  ولو به شکل اتفاقی مقابل ایران قرار دهند چراکه اسراییل خود نمی‌تواند به مقابله با ایران بپردازد و مجبور است آمریکا را به این کار وادارد.

در آمریکا در این مورد یک مقاومتی وجود دارد و بخشی از حاکمیت آمریکا عقلانیتی دارد و معتقد است که هیچ ضرورتی برای درگیری با ایران وجود ندارد ولی جناح لیکودی و جناح افراط‌گرای آمریکا چون نمی‌تواند تأثیر مستقیمی بر ایران بگذارد به دنبال اجرای درگیری‌های اتفاقی است. یعنی یک درگیری اتفاق می‌افتد و همین مسئله موجب تنش بین دو کشور می شود.

مقام معظم رهبری مدتی قبل در بازدیدشان از بوشهر اعلام کردند که ما به دنبال درگیری‌های اتفاقی نیستیم و این درگیری از سوی ایران نخواهد بود.
چندی قبل یکی از مقامات نزدیک به رئیس جمهور مسئله‌ای را مطرح می‌کند تحت این عنوان که حالا که ما ابهت اوباما را در سطح منطقه شکسته‌ایم بگذارید ما حس پیروزی را از آنها محروم نکنیم و اجازه بدهیم ولو به اندازه یک موشک در کویر ایران هم که شده شلیک شود ولی آنها به ما قول بدهند که مشکل هسته‌ای را با ما حل بکنند. ما کافی است که به یک حادثه بی‌اهمیت واکنش نشان ندهیم و به آمریکایی‌ها اجازه بدهیم که حس پیروزی و غلبه نظامی بر ایران آنها را خوشحال کند.

این فرد ناخودآگاه با این کار می خواست بگوید که ما به دنبال مدیریت سیاسی هستیم و بهای آن این است که ما باید هزینه باخت و شکست در یک جنگ اتفاقی را پرداخت کنیم تا یک حس خوشایند برای آمریکایی ها به وجود آید تا بعد بتوانیم پشت میز مذاکره سیاسی با آمریکایی‌ها وارد مذاکره شویم. متاسفانه در بخش‌های مختلف کشور واکنش مناسبی به این صحبت‌ها داده نشد.

در آستانه سفر آقای احمدی‌نژاد به نیویورک (همواره وقتی که آقای مشایی در این سفر ها حضور دارد «ترک‌ تو» و دیدارهای نامرئی که ایشان سابقه زیادی در آن دارد حتما شکل خواهد گرفت) ما می‌بینیم که این ادبیات از طرف آمریکایی‌ها مجددا فعال می‌شود. آمریکایی خود در این مسئله واقف است که تلفن خط قرمز و استفاده از این واژه یک ادبیات جنگ سردی است و می‌داند که مسائل نظامی از عهده برخی نزدیکان آقای احمدی‌نژاد خارج است. پس این زمینه‌سازی است برای برخی گفت‌وگوهایی که قرار است در نیویورک صورت گیرد. 

مسئله دوم جامع عمل بخشیدن به شایعه‌ای است که در مورد واکنش نشان ندادن به یک حمله اتفاقی به ایران از طرف آمریکا بوده است. در واقع بحث خط تلفن قرمز نیست بلکه بحث خط سبز و رنگی ارتباط سیاسی است چون خط قرمز ما در کنترل آقای رئیس جمهور و نزدیکان او نیست. 

طرف‌های غربی باید بدانند که مسیر حل مشکلات در ایران از مسیر دیگری می‌گذرد و از جاده‌های سبز و رنگی عبور نمی‌کند و از مراکز مشخصی عبور خواهد کرد و غربی‌ها بخوبی می‌دانند که صلاحیت تصمیم‌گیری در اینگونه مسائل در حیطه افرادی که هم اکنون در نیویورک هستند نیست. پس نباید وقت خودشان را اینگونه تلف کنند. 

تبادل پالس بین مقامات آمریکایی و نزدیکان رئیس جمهور تلاش می‌کند که تصویری از شکاف بین دولت و نظام را به خوبی به نمایش بگذارند. مثلا سوالی که یکی از رسانه‌های امریکایی از آقای احمدی‌نژاد پرسیدند این بود که آیا فاصله‌ای بین دولت و حاکمیت وجود دارد و آقای احمدی‌نژاد اینگونه پاسخ دادند که شما هیچ دو نفری را نمی‌توانید پیدا کنید که با هم اختلاف نداشته باشند. ما هم به قانون عمل می‌کنیم. 

روز گذشته در یکی از رسانه‌های انگلیسی عنوان شده بود که جنبش سبز دیگر تاثیر و نفوذ سیاسی ندارد و می‌بایست به جریان مخالفی که به یکی از نزدیکان دولت احمدی‌نژاد نسبت داده بود تکیه و سرمایه‌گذاری کرد و جریان سبز به دلیل اینکه فاقد این ظرفیت است باید با وی جایگزین شود و برخی از نزدیکان آقای رئیس جمهور شایسته‌تر از جریان شکست خورده سبز هستند تا بتوانند تصویری از شکاف بین دولت و حاکمیت به جهان نشان دهند.

این نشان دادن این شکاف از این جهت اهمیت دارد که در حال حاضر ما شاهد موج بیداری اسلامی در منطقه هستیم. فرمایشات مقام معظم رهبری برای شخصیت‌های بیش از 80 کشور دنیا در اجلاس بیداری اسلامی به دو نیاز این کشورها پاسخ می‌داد: 1- رهبری، 2- گفتمان‌سازی برای بیداری اسلامی.

گفتمان‌سازی بدین معنا که خیزش‌های مردمی بتواند شعار اصلی و راهبرد و دشمن خود را بشناسد. در غرب تلاش می‌شود که در شرایط بیداری اسلامی در منطقه تصویری از شکاف در ایران منتشر کند و بیان کند که ایران قدرت رهبری و گفتمان‌سازی برای کشورهای انقلابی منطقه ندارد و بگویند در ایران دولت و نظام در مقابل یکدیگر قرار دارند و  ناامیدی از ایران را برای این کشورها تبلیغ کنند.

انتهای پیام/پمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000536


 • آخرین ویرایش:-
       

/هفته پنجم لیگ برتر فوتسال – یادواره بابک معصومی/
پیروزی گیتی‌پسند و منصوری و اولین برتری پرسپولیس در اصفهان

خبرگزاری فارس: روز دوم هفته پنجم لیگ برتر فوتسال با برد تیم‌های گیتی پسند و منصوری و همچنین شکست دوباره گسترش‌فولاد همراه بود.

خبرگزاری فارس: پیروزی گیتی‌پسند و منصوری و اولین برتری پرسپولیس در اصفهان

 به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از توقف روز گذشته فولادماهان اصفهان برابر حفاری اهواز و پیروزی ارژن فارس مقابل دبیری تبریز، امروز نیز هفته پنجم لیگ برتر فوتسال با برگزاری پنج مسابقه در شهرهای مختلف پیگیری شد.
گیتی‌پسند این هفته پنجمین بردش را برابر راه ساری به دست آورد.
منصوری نیز بعد از شکست هفته گذشته‌اش برابر میثاق، از سد شهرداری ساوه گذشت.
گسترش‌فولاد که هفته گذشته نیز شکست پرگلی را برابر گیتی‌پسند تجربه کرده بود، این هفته نیز برابر صبای قم تن به شکست داد.

تیم پرسپولیس نیز پس از چهار شکست سرانجام در اصفهان مقابل تیم فیروز صفه به برتری چهار بر 2 رسید.
  
*نتایج نهایی هفته پنجم لیگ برتر به شرح زیر است: 
 
پرسپولیس تهران4/ – فیروزصفه اصفهان2
علم‌وادب مشهد 2 – میثاق تهران یک
گیتی‌پسند اصفهان 6 – راه ساری یک
منصوری قرچک ورامین 7 – شهرداری ساوه یک
صبای قم 3 – گسترش‌فولاد تبریز یک
حفاری اهواز 3 – فولادماهان اصفهان 3
ارژن فارس 4 – دبیری تبریز 3
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000460


 • آخرین ویرایش:-
       

در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) انجام شد؛
رونمایی از یادمان شهید بیداری اسلامی بحرین و تصویر نقاشی شده شهید «حاج امینی»

خبرگزاری فارس: همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس سنگ مزار شهید بیداری اسلامی و چهره نقاشی ‌شده شهید «امیر حاج امینی» در گلزار شهدای بهشت زهرا رونمایی شد.

خبرگزاری فارس: رونمایی از یادمان شهید بیداری اسلامی بحرین و تصویر نقاشی شده شهید «حاج امینی»

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، در حاشیه ویژه برنامه‌های سی‌ویکمین آیین بزرگداشت دفاع مقدس که عصر امروز در گلزار شهدای بهشت‌زهرا (س) با حضور پرشور امت حزب‌الله و خانواده معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد، از سنگ مزار شهید «جواد فیروز» شهید بیداری اسلامی بحرین و چهره نقاشی ‌شده شهید «امیر حاج امینی» رونمایی شد.

سنگ مزار یادمان شهید «جواد فیروز» نماینده پارلمان بحرین با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران و اسماعیلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران در جوار یادمان شهدای نهضت جهانی اسلام جنب خانه شهید گلزار شهدای بهشت زهرا (س)‌ رونمایی شد.

علاوه بر این، تصویر نقاشی شده چهره شهید «امیر حاج امینی» مسئول واحد مخابرات گردان انصار الرسول لشگر 27 محمدرسول‌الله (ص) با حضور تعدادی از معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران رونمایی شد.

این تصویر توسط یکی از رزمندگان هنرمند در ابعاد 8 در 6 متر نقاشی شده که امروز همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس بر سردر ورودی بهشت زهرا (س) نصب و رونمایی شد.

در یکی از دست‌نوشته‌های شهید «امیر حاج امینی» آمده است: ای کسانی که این نوشته را می‌خوانید، اگر من به آرزویم رسیدم و دل از این دنیا کندم، بدانید که نالایق‌ترین بنده‌ها هم می‌توانند به خواست او، به بالاترین درجات دست یابند. البته در این امر شکی نیست، ولی بار دیگر به عینه دیده‌اید که یک بنده گنهکار خدا به آرزویش رسیده است.

حالا که به عینه دیدید، شما را به خدا عاجزانه التماس و استدعا می‌کنم، بیایید و به خاکش بیفتید و زار زار گریه کنید و امیدوار به بخشایش و کرمش باشید. با او آشتی کنید. زیرا بیش از حد مهربان و بخشنده است. فقط کافی است یکبار از ته دل صدایش کنید. دیگر مال خودتان نیستید و مال او می‌شوید و دیگر هر چه می‌کند، او می‌کند و هر کجا که می‌برد، او می‌برد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000581


 • آخرین ویرایش:-
       

خبرگزاری فارس در بین برترین‌ها؛
'حزب‌الله سایبری' از رسانه‌ها و وبلاگ‌های فعال در 'جهاد سایبری' تجلیل كرد

خبرگزاری فارس: در دومین گردهمایی حزب‌الله سایبری که با عنوان «کلیک‌های پایداری»برگزار شد، از رسانه‌ها و وبلاگ‌های فعال در 'جهاد سایبری' تجلیل شد.

خبرگزاری فارس: 'حزب‌الله سایبری' از رسانه‌ها و وبلاگ‌های فعال در 'جهاد سایبری' تجلیل كرد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در دومین گردهمایی حزب‌الله سایبری که با عنوان «کلیک‌های پایداری» در سالن سیدالشهدا هفتم تیر تهران برگزار شد، از تعدادی از پایگاه‌های خبری فعال و فعالان سایبری و همچنین وبلاگ‌های پربیننده در عرصه جهاد و شهادت تقدیر به عمل آمد.

براساس این گزارش، در این گردهمایی از خبرگزاری فارس، سایت خبری مشرق، سایت جامع دفاع مقدس (ساجد)، سایت خبری جوان، سایت خبری یالثارات‌الحسین(ع) به عنوان پایگاه‌های خبری فعال در عرصه جهادت و شهادت تقدیر و تجلیل شد.


همچنین از حمید داوودآبادی (وبلاگ خاطرات جبهه)، ابوالفضل درخشنده (وبلاگ تخربچی دوران)، موسی سلامت -جانباز قطع نخاع- (وبلاگ عاشق همت)، حجت‌الاسلام حجت فاخری (وبلاگ همسران شهید)، مهدی بختیاری (مرصاد67)، مسعود عزیزی (این قلم و خاطرات جبهه)، غلامعلی فسایی (آخرین دوران رنج)، عبدالرحیم سعیدی‌راد (شاعرانه)، بهروز ساقی (ساقی‌نامه)، حمید رحمانیان (عرشیان)، سید ابواطالب موسوی (صحرا، مقاومت شیعی) به عنوان وبلاگ‌های فعال در عرصه سایبری با اهدا لوح، تقدیر شد.

در این گردهمایی همچنین از وبلاگ‌های فعال در عرصه جهاد سایبری از جمله پلاک شهادت، جانبازان شیمیایی ایران، خاکریز مجازی، شهدا، شهدای سرزمین پاک ایران، زندگی زیباست اما شهادت زیباتر، آخرین خاکریزها، لبخندهای خاکی، دفاع مقدس، یک وبلاگ مذهبی نظامی، شلمچه، تفحص شهدا شرحانی، هشت سال دفاعت مقدس، غافله شهدا، سرافرازان، حماسه‌سازان، شهید نیوز، نشانه، ایثار بلاگ، کجائید ای شهیدان خدایی، شهد شهادت، ندبه فراق، دولت عاشقی، روایت هشت سال دفاع مقدس، فرزند شهید، کوچه شهید، شبهای عملیات و حرف‌هایم تجلیل شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000575


 • آخرین ویرایش:-
       

بحرین عصر پنجشنبه شاهد تظاهرات گسترده "وحدت ملی" خواهد بود

خبرگزاری فارس: بزرگترین حزب معارض رژیم آل‌خلیفه از تمامی مردم بحرین دعوت کرد که عصر پنجشنبه در تظاهرات وحدت ملی با عنوان "اراده ملت" مشارکت کنند.

خبرگزاری فارس: بحرین عصر پنجشنبه شاهد تظاهرات گسترده "وحدت ملی" خواهد بود

به گزارش فارس، جمعیت الوفاق،‌از تمامی مردم بحرین دعوت کرد که عصر پنجشنبه، ساعت 4 در شهر توبلی در تظاهرات وحدت ملی با عنوان "اراده ملت" مشارکت کنند.
 
قرار بود که این تظاهرات جمعه هفته پیش برگزار شود اما این تظاهرات به دلیل برگزاری مراسم گسترده تشییع یکی از شهدای انقلاب بحرین، به روز پنجشنبه این هفته موکول شد.
 
چند روز پیش و در پی تشییع پیکر جعفر حسن یوسف یکی از شهدای انقلاب بحرین، موجی جدید از درگیری میان نیروهای پلیس و امنیتی بحرین با معترضان آغاز شد.
 
روز جمعه نیز در پی تشییع جنازه سید جواد احمد که گفته می‌شود بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور نیروهای پلیس جان داده بود، تشییع کنندگان به علت دخالت نیروهای امنیتی با آنان درگیر شدند اما مقامات بحرینی قتل سید جواد به دلیل گاز اشک‌آور را رد کردند.
 
کمیته موسوم به کمیته مستقل تحقیق درباره نقض حقوق بشر در بحرین اعلام کرده است که تاکنون و از 14 فوریه گذشته 33 نفر کشته شده‌اند.
 انتهای پیام/.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001416


 • آخرین ویرایش:-
       
پنجشنبه 31 شهریور 1390  07:18 ب.ظ

سنگر لبخند/
خائن كلك! تو نمردی بلند شو بریم

خبرگزاری فارس: قلبش به شدّت می زد؛ طوری که می خواست از قفسه سینه اش بیرون بزند. با عربی دست و پا شکسته گفتم: «خائن کلک! بلند شو برویم.»

خبرگزاری فارس: خائن كلك! تو نمردی بلند شو بریم

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، امروز که این یادداشت روزانه را می‌خوانید «حسین» در میان ما نیست.او در کنار تفنگی که به دست داشت و نارنجکی که بر کمر بسته بود و دوربین دیده بانی که بر گردن آویخته بود، دفترچه‌ای هم با خود حمل می‌کرد. او هر فرصتی که به دست می‌آورد، خاطرات روزانه خود را در آن می‌نوشت.
شهید حسین کهتری هم اهل کاشان بود!

جمعه ـ 25/11/1364

پریروز صبح روی دکل جلو ـ شهید فخّاری ـ بودم که «بیشه ای» آمد و گفت: «تعدادی از دیده بانان تیپ قمر بنی هاشم (ع) شهید و مجروح شده اند. برو، ببین وضعیت آنها چطور است.»
به همراه «قینانی» به خط رفتیم و با معاون دیده بانی آنها صحبت کردیم. الحمدالله وضعشان خوب بود و کمبودی نداشتند. به همین جهت برگشتیم خط خودمان که روی جادّة آسفالتة اوّل فاو ـ بصره بود. جعفر یوسف زاده، رجبیان، بهروز داوودی، جلالیان، عطایی و نیکدستی، در دو دیدگاه خط خودمان بودند. روی جادّة دوّم، تعداد زیادی تانک و خودرو سوخته به چشم می خورد که با آتش توپخانه و آر.پی.جی و تفنگ 106 به آتش کشیده شده بودند. جنازة تعداد زیادی از نیروهای دشمن که به هلاکت رسیده بودند، جلو خط عراقیها دیده می شد. بچّه های مستقر در خط می گفتند: «عراقیها دیروز از این قسمت پاتک کردند که بچّه های دیده بان، با گلولة توپ آنها را زیر آتش گرفتند و تار و مار کردند.»
در همین لحظه متوجه شدم در فاصلة 1500 متری خط ما، یک مجروح، چهار دست و پا به سمت ما می آید.
بچه ها گفتند: «به احتمال زیاد، از بچّه های لشکر عاشوراست که دیشب در این منطقه کار می کردند.»
تصمیم گرفتیم همین که هوا گرگ و میش شد، او را بیاوریم عقب. یکی ـ دو ساعت بعد، یک برانکارد برداشتیم و به همراه نیکدستی و دو نفر از نیروهای پیاده، رفتیم جلو. رسیدیم به کشته های عراقی. هرچه گشتیم، آن مجروح را پیدا نکردیم. در راه، دو بیسیم عراقی برداشتیم و انداختیم روی برانکارد و به راهمان ادامه دادیم. یکی یکی اجساد را می دیدیم و می رفتیم جلو؛ چرا که احتمال می دادیم آن مجروح از حال رفته باشد.
به یک جسد رسیدیم. یک لحظه دیدم چشمش را باز کرد و سریع بست. جسد سن و سالی نداشت و هنوز صورتش مو در نیاورده بود. به همین جهت فکر کردم ایرانی باشد؛ امّا نیکدستی گفت: «نه بابا، این عراقی است. مگر لباس عراقی و چهرة سیاهش را نمی بینی؟»
حق با او بود. گفتیم: «حالا چه کارش کنیم؟»
گفت: «حالا که برانکارد هم داریم؛ می بریمش عقب.»
هرچه به او گفتیم: «بلند شو برویم.» اصلاً به روی خودش نیاورد. دستم را گذاشتم روی قلبش که ببینم مرده است یا زنده. قلبش به شدّت می زد؛ طوری که می خواست از قفسة سینه اش بیرون بزند. با عربی دست و پا شکسته گفتم: «خائن کلک! بلند شو برویم.» امّا اصلاً تکان نخورد. مثل این که خیلی اصرار داشت قبول کنیم مرده است. سیلی محکمی زدم توی گوشش؛ تکان نخورد. انگار قصد بلند شدن نداشت. دستش را بالا آوردیم و ولش کردیم. دستش را راست روی هوا نگه داشت. حسابی خندةمان گرفته بود. این بابا بیشتر به درد سینما و فیلمهای کمدی می خورد تا به درد جبهه و جنگ. چند دقیقة بعد که دستش خسته شد، کم کم رو به پایین آورد. به هر زحمتی بود، او را انداختیم روی برانکارد و با بیسیمها آوردیم عقب. همین که از خاکریز خودمان رد شدیم؛ بچّه ها ریختند و دورمان را گرفتند. سرباز کم سن و سال عراقی، چشمانش را باز کرد و شروع کرد به فحش دادن به صدّام. او را سوار آمبولانس کردیم و فرستادیمش عقب. همان موقع، اخبار ساعت هشت شب تعداد اسرای گرفته شده را 1520 نفر اعلام کرد. نیکدستی گفت: «1521 نفر.»

گرامیداشت «سی و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس در خبرگزاری فارس»/32

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900623000190


 • آخرین ویرایش:-
       

در گفت‌وگوی فارس با امیر خلبان «حسین خلیلی» عنوان شد
روایتی جالب از اولین حمله 140خلبان ایرانی به پایگاه های بعث

خبرگزاری فارس: یک خلبان دوران دفاع مقدس گفت: اول مهرماه 59 با فراخوان شهید فکوری 140 فروند هواپیما به پرواز در آمدند و تمام پایگاه‌های هوایی عراق را مورد هدف قرار دادند؛ این نخستین پاسخ کوبنده ایران به دشمن بعثی بود.

خبرگزاری فارس: روایتی جالب از اولین حمله 140خلبان ایرانی به پایگاه های بعث

امیر خلبان «حسین خلیلی» از تیز پروازان ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس است؛ وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص نقش نیروی هوایی در روزهای نخست جنگ تحمیلی اظهار داشت: حضور نیروی هوایی در روزهای آغازین جنگ تحمیلی، به یک محدوده خاص یا عملیات ویژه‌ای محدود نشد، بلکه علاوه بر گشت‌زنی هوایی و جلوگیری از بمباران هوایی دشمن به شهرها، به شناسایی منطقه‌‌ای دشمن ‌پرداخت و در دفاع از رادار‌ها و سیستم‌های دفاعی اقصی نقاط کشور نقش مؤثری در ترابری هوایی رزمندگان ایرانی برعهده داشته است.

* نیروی هوایی در غائله کردستان 17،5 تن مواد منفجره برای ژاندارمری جابجا کرده است

وی با اشاره به اینکه نیروی هوایی را نباید به انجام عملیات‌های نظامی یا زمان خاصی در دوران دفاع مقدس محدود کرد، گفت: برابر با اسناد موجود در نیروی هوایی این نیرو، همکاری‌های زیاد را با سازمان‌هایی همچون ژاندار‌مری، کمیته انقلاب اسلامی، شهربانی، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، نیروی زمینی و ... در دوران دفاع مقدس داشته است؛ به خصوص در غائله کردستان علاوه بر پشتیبانی و ترابری هوایی رزمندگان، تکاوران نیروی دریایی هم توسط نیروی هوایی جابه‌جا شده‌اند و اسنادی از ژاندارمری موجود است که درخواست جابه‌جایی 17،5 تن مواد منفجره در کردستان را از نیروی هوایی داشته است.

این خلبان برجسته دوران دفاع مقدس با پرداختن به عملیات‌های انجام شده علیه نیروهای دشمن تصریح کرد: مجزا کردن منطقه نبرد، پشتیبانی نزدیک هوایی، شناسایی هوایی و فرآوری هوایی از دیگر فعالیت‌های نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس بود که در کنار ایجاد عملیات‌های نظامی علیه دشمن انجام شده است.

* «محمد نوژه» نخستین شهید نیروی هوایی که در غائله کردستان به شهادت رسید

وی واکنش سریع، سرعت بالا در جابه‌جایی نیروها، قابلیت انعطاف و قدرت آتش را از ویژگی‌های قابل تمایز نیروی هوایی از سایر نیروهای نظامی دانست و اظهار داشت: خلبان «محمد نوژه» نخستین شهید نیروی هوایی است که هواپیمایش قبل از جنگ تحمیلی در غائله کردستان توسط ضد انقلاب مورد اصابت قرار گرفت و به شهادت رسید.

* طرح نخستین تهاجم گسترده هوایی عراق بر فراز آسمان ایران به تقلید از رژیم صهیونیستی بود

خلیلی با پرداختن به نخستین تهاجم هوایی دشمن در 31 شهریور 59 به کشورمان گفت: هواپیماهای عراقی در ساعت 14 آخرین روز شهریور ماه 59 با تقلید از حمله نیروی هوایی اسرائیل علیه مصر در جنگ شش روزه، اقدام به تعرض به پایگاه یکم مهرآباد، تبریز، همدان، دزفول، امیدیه و بوشهر کرد تا بتواند نیروی هوایی ما را فلج کند، اما خوشبختانه نیروی هوایی برخلاف نیروی هوایی مصر که در سال 1967 میلادی فلج شده بود، در کمتر از 2 ساعت توانست با یاری خداوند پاسخ محکمی به تجاوزهای دشمن بعثی بدهد.

وی در ادامه افزود: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران پس از یک و نیم ساعت از تهاجم هوایی دشمن موفق شد پایگاه‌های نظامی رژیم بعث را در شهرهای «کوت» و «ناصریه» عراق بمباران کند و واکنشی سریع به تهاجم عراق انجام دهد.

* 140 فروند هواپیمای ایرانی در اول مهرماه 59 پاسخی کوبنده‌ به تهاجم عراق دادند

این خلبان برجسته کشورمان با ذکر خاطره‌ای از نخستین عملیات برون مرزی و گسترده هوایی ایران به همه پایگاه‌های عراقی در نخستین روز مهرماه 59 خاطرنشان کرد: در نخستین روز مهرماه 59 با فراخوان «شهید فکوری»، 140 فروند هواپیما از پایگاه‌های هوایی تهران، همدان و بوشهر به پرواز در آمدند و تمام پایگاه‌های هوایی عراق را مورد بمباران قرار دادند و موفق شدیم برتری هوایی جمهوری اسلامی ایران را بار دیگر ثابت کنیم.

* نیروی هوایی با تقدیم 70 شهید در 6 ماه نخست جنگ از سقوط رادار دزفول جلوگیری کرد

وی در ادامه یادآور شد: نیروی زمینی عراق با تهاجمش توانست تا پشت کرخه و 50 کیلومتری پایگاه‌های هوایی دزفول نفوذ کند و از نظر هوایی در فاصله 4 دقیقه‌ای با ایران قرار داشت و حتی می‌توانست با موشک‌های خود شهرهای دزفول و اندیمشک را مورد هدف قرار دهد. بدتر از آن، ‌این بود که رادار مستقر شده در دهلران که به عنوان چشم خوزستان به شمار می‌آمد، به تصرف دشمن درآمده و چنانچه رادار شهر دزفول هم سقوط می‌کرد دشمن می‌‌توانست پروازهای خود را از این شهر انجام دهد و ضعف ژئوپلتیک خود در شهر ناصریه را به نوعی جبران کند.

خلیلی گفت: اما با مقاومت نیروی هوایی این نقشه دشمن محقق نشد و با تقدیم 70 شهید همچون شهاب سلطانی، حمید فضیلت، تورج یوسف، محمد حجتی، حسین بهرام، شهرام ناظریان، هادی زیرکی، محمدزاده نعمتی، بیژن هارونی، خالق حیدری، مهدی طیبی و چند شهید والامقام دیگر به زیبایی تمام موفق شدیم پایگاه هوایی دزفول را حفظ کنیم.

* نیروی هوایی در طول 8 سال دفاع مقدس 212 شهید خلبان تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

این خلبان دوران دفاع مقدس یادآور شد: در طول 6 ماه نخست جنگ تحمیلی نیروی هوایی 70 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد چرا که هنوز نیروهای زمینی به شکل گسترده‌ای برای دفاع از مرزهای غربی کشور مستقر نشده بودند و در طول این مدت نیروی هوایی نقش مؤثری در دفاع همه ‌جانبه از کشور داشت.

این خلبان اف 14 کشورمان تأکید کرد: نیروی هوایی در طول 8 سال دفاع مقدس 212 شهید خلبان تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001308


 • آخرین ویرایش:-
       
پنجشنبه 31 شهریور 1390  07:18 ب.ظ

سرتر از ذوب آهن بودیم؛
درخشان: مساوی عادلانه نبود‌

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال شاهین بوشهر گفت: مساوی در این دیدار عادلانه نبود و یکی از ویژگی‌ها و جذابیت‌های فوتبال همین مسائل است.

خبرگزاری فارس: درخشان: مساوی عادلانه نبود‌

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر حمید درخشان شامگاه چهارشنبه در کنفرانس خبری پس از تساوی یک بر یک مقابل ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: شاهین امروز در مقابل نائب قهرمان آسیا و یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی خوبی ارائه کرد.
وی با بیان اینکه ذوب آهن تیم بزرگ و قابل احترامی است، تصریح کرد: ما سرتر و بهتر از ذوب آهن بودیم و فرصت‌های زیادی داشتیم که تبدیل به گل نکردیم.
درخشان افزود: من از بازی بچه‌های تیمم راضی هستم هرچند مساوی در این بازی عادلانه نبود.
وی در ارتباط با تعویض صادق کرمی نیز عنوان کرد: وی از ناحیه کشاله ران مصدوم بود و با وجود بازی خوبی که انجام داد، تعویضش کردم.
سرمربی شاهین بوشهر در ارتباط با غیبتش در تمرینات شاهین نیز گفت: امیدوارم چنین گرفتاری برای هیچ‌کسی پیش نیاید، چراکه درگیر مسائل درمانی همسرم بودم.
وی با اشاره به مشکلات مالی شاهین بیان کرد: آقای افراشته قبل از بازی مقداری پول به بچه‌ها دادند و قول دادند که هفته آینده نیز مقدار دیگری از مطالبات بچه‌ها را پرداخت کنند.
انتهای پیام/ج30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000009


 • آخرین ویرایش:-
       
پنجشنبه 31 شهریور 1390  07:18 ب.ظ

شاهین 1 ذوب آهن 1؛
زور شاهین و ذوب آهن به هم نرسید‌

خبرگزاری فارس: تیم‌های شاهین بوشهر و ذوب آهن اصفهان شامگاه چهارشنبه در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر پس از 90 دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

خبرگزاری فارس: زور شاهین و ذوب آهن به هم نرسید‌

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر تیم‌های شاهین و ذوب آهن چهارشنبه در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر در دیداری عقب افتاده از هفته هفتم لیگ برتر به قضاوت علیرضا فغانی به مصاف هم رفتند و در پایان 90 دقیقه به تساوی یک بر یک رضایت دادند.
تماشاگران بازی خوبی را از هر دو تیم تماشا کردند و شاهین بوشهر با وجودی که در برابر نائب قهرمان آسیا بازی می‌کرد، تیم دست و پا بسته‌ای نبود، هرچند ذوب آهن نیز سه بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت.
در حالیکه نیمه اول این بازی بدون گل به پایان رسید در نیمه مربیان هر دو مربی تلاش کردند تا حداکثر امتیازات را کسب کنند.
شاهین که از امتیاز میزبانی استفاده می‌کرد موفق شد در دقیقه 62 توسط مهدی نوری به گل اول دست یابد، اما این پایان کار نبود و ذوب آهن که یک تیم حرفه‌ای بود برای گل تساوی تلاش کرد.
تلاش بازیکنان ذوب آهن در دقیقه 74 مثمر ثمر واقع شد و محمد احمدپوری بازیکن سابق شاهین بوشهر دروازه تیم شاهین را باز کرد.
درحالیکه تعویض‌های درخشان در نیمه دوم نتیجه نداد، هواداران شاهین هم از بازی بیات و منیعی به شدت انتقاد کردند.
داور در این بازی به ایوان پتروویچ از شاهین و حسین ماهینی و علی احمدی از ذوب آهن کارت زرد نشان داد.
نکته جالب توجه اینکه محمد احمدپوری، بازیکن سابق شاهین پس از زدن گل اظهار خوشحالی نکرد و بعد از پایان بازی مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.
همچنین قبل از این بازی حسین ماهینی بازیکن بوشهری تیم ذوب آهن اصفهان از طرف تیم پیشکسوتان استان بوشهر تجلیل شد.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000011


 • آخرین ویرایش:-
       

رونمایی از كتاب ادبی ـ حماسی مردان بی‌‌ادعا در تبریز

خبرگزاری فارس: کتاب «مردان بی‌ادعا» جدیدترین اثر محمد طاهری خسروشاهی، نویسنده و محقق جوان تبریزی با شرحی ادبی بر زندگی سرداران شهید آذربایجان از عباس میرزا در دوره قاجار تا شهید مهدی باکری است که از سوی انتشارات ‌مهد آزادی‌ و ‌موسسه مطالعاتی آران‌ به زودی منتشر می‌شود.

خبرگزاری فارس: رونمایی از كتاب ادبی ـ حماسی مردان بی‌‌ادعا در تبریز

محمد طاهری خسروشاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: ‌مردان بی‌ادعا‌ روایتی ادبی از شرح حال سرداران شهید آذربایجان از زمان قاجار تا دوره معاصر را در بر می‌گیرد که در دو فصل تدوین شده است.
وی افزود: فصل نخست در شش بخش شرحی ادبی بر زندگی شهدای ‌جنگ‌های ایران و روس‌، ‌نهضت تحریم تنباکو‌، ‌انقلاب مشروطه‌، ‌دوره کشف حجاب‌، ‌فرقه دموکرات آذربایجان‌ و دوره ‌انقلاب اسلامی ایران‌ در منطقه آذربایجان بوده و  در این شش بخش شرح حال شهدایی آمده که کم‌تر مولفی تاکنون به آن پرداخته است.
طاهری خسروشاهی در ادامه با اشاره به ‌نام و عنوان این شهدا گفت: در ‌جنگ‌های ایران و روس‌ به زندگی سرداران شهید ‌عباس میرزا‌، ‌جوادخان گنجه‌ای‌، ‌آقا‌خان شاهسون‌، ‌علی‌قلی خان‌ و ‌مصطفی‌قلی خان‌ پرداخته شده است.
وی ادامه داد: در بخش ‌نهضت تنباکو شرح حال شهدایی مانند، ‌میرزا جواد آقا مجتهدی تبریزی‌ و در دوره انقلاب مشروطه‌ ‌میزرا صادق تبریزی‌،‌ ‌میرزا علی ثقه الاسلام‌، ‌شیخ محمد خیابانی‌ و ستارخان آمده است.
طاهری خسروشاهی اضافه کرد: در دوره ‌کشف حجاب‌ زندگی ‌آیت‌الله یونس اردبیلی‌ و در دوره ‌فرقه دموکرات آذربایجان‌ حیات ‌شیخ محمد‌حسن رفیعیان و در دوره ‌انقلاب اسلامی ایران‌ افرادی نظیر ‌شهید قاضی طباطبایی  و ‌آیت‌الله سید اسد‌الله مدنی روایت شده است.
این نویسنده در ادامه خاطرنشان کرد: در  بخش دوم این کتاب شامل شرح حال نویسی ادبی 17 سردار شهید آذربایجان در دوران هشت سال دفاع ‌مقدس است که با همکاری یلدا رنجبر خراسانی زندگی سردارانی نظیر ‌محمود اورنگی‌، ‌خلیل فاتح‌، ‌حمید پرکا‌، اصغر قصاب عبداللهی‌،‌ ‌محمد‌حسن کسایی‌ و ‌مهدی باکری‌ را بازگو می‌کند.
وی افزود: کتاب ‌مردان بی‌ادعا‌ شرح حال‌نویسی به شیوه مرسوم نیست بلکه در قالبی ادبی به دنبال نشان دادن آگاهی و تعهد مردم غیرتمند و میهن دوست آذربایجان از گذشته تا به امروز نسبت به دین و وطن آن‌هاست که بیش از همه به روحیه مقاومت و پایداری به عنوان الگوی مناسب برای جوانان نسل امروز تاکید دارد.
طاهری خسروشاهی درباره منابع این کتاب گفت: فصل نخست با مراجعه  به منابع مکتوب و متون تاریخی نوشته شده است و در بخش ‌فرقه دموکرات آذربایجان‌ و جنگ ایران و روس‌ ناگفته‌هایی از نوادگان ستارخان و برخی نوادگان ایلات عشایر و شاهسون به صورت مصاحبه جمع‌آوری و به آن اضافه شده است‌. بخش دوم که به سرداران شهید هشت سال دفاع ‌مقدس اختصاص دارد بر اساس اسناد و خاطرات به رشته تحریر در آمده است.
محمد طاهری خسروشاهی عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان شرقی؛ پیش از این، کتاب فصل‌های تاریکی(شرح ادبی جنگ‌های ایران و روس) را روانه بازار نشر کرده است که با استقبال مراکز تحقیقاتی و ادبی مواجه شد.
این اثر در سال 88 کتاب برگزیده هیئت داوران از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی شناخته شد.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001032


 • آخرین ویرایش:-
       
پنجشنبه 31 شهریور 1390  07:17 ب.ظ

حجت الاسلام قرائتی خبر داد:
برگزاری 630 كلاس آموزشی مهدویت

خبرگزاری فارس: عضو هیئت امنای مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به فعالیت این مرکز گفت: 630 کلاس در مورد مهدویت در تیرماه گذشته توسط این مرکز برگزار شده است.

خبرگزاری فارس: برگزاری 630 كلاس آموزشی مهدویت

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در دیدار با آیت‌الله صافی ‌گلپایگانی که از فعالیت روز افزون مرکز تخصصی مهدویت در جمکران خبر داد و گفت: این مرکز در تیرماه گذشته برای اساتید دانشگاه، دانشجویان و دانش‌آموزان داخل و خارج کشور 630 کلاس آموزشی برگزار کرده است.
وی در ادامه در خصوص مرکز مهدویت حوزه بیان داشت: نزدیک به 10 سال است جمعی از طلاب که سطح حوزه را خوانده و به درس خارج رسیده‌اند در این مرکز مشغول برگزاری دوره‌های آموزشی مهدویت هستند.
حجت الاسلام قرائتی با اشاره به وظیفه اصلی این طلاب که همان پاسخگویی به شبهات است، افزود: چهار سال است که 300 عضو این مجموعه برای پاسخگویی به شبهات عازم استان‌ها و دیگر شهرهای کشور می‌شوند که در طول این زمان در حدود هزار و 500 سفر تبلیغی داشته‌اند.
وی اظهار داشت: با کمک خداوند و امام زمان(عج) مدرک دکتری به فارغ‌التحصیلان موسسه داده می‌شود و شهریه ماهیانه‌ای برای آنان مقرر شده است.
حجت الاسلام قرائتی در پایان با اشاره به خودکفایی حوزه در راه‌اندازی این مجموعه اعلام کرد: این پژوهشکده با متراژ 20 هزار متر مربع و ظرفیت پذیرش هزار دانش‌پژوه و هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیارد ریال بدون همکاری با سایر بخش‌های کشور ساخته شده است و مشغول خدمت‌رسانی به تشیع است.
انتهای پیام/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001405


 • آخرین ویرایش:-
       

مرد پولدار و ماجرای کتک از روی شوخی؛
مهندس عمران، ساختمان‌ زندگی‌ا‌ش را کج ساخت

خبرگزاری فارس: مردی که مهندس عمران بود،‌ در دادگاه خانواده مدعی شد که تنها از روی شوخی همسرش را چند بار کتک زده و یک سال است همسرش او را رها کرده است.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبری فارس «توانا»، مردی با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست تمکین زن خود را به قاضی غلامرضا احمدی دادرس شعبه 271 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

* زن: شوهرم مرا مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد
----------------------------------------------------

شوهرم مرا مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و من امنیت جانی ندارم، در حقیقت نمی‌توانم بعد از 26 سال زندگی مشترک، او را تحمل کنم و خواهان طلاق و دوری از او هستم.

من تنها در صورت گرفتن حق طلاق و تهیه خانه‌ای مستقل و مناسب حاضر به تمکین هستم ولی می‌دانم شوهرم این خواسته‌های مرا انجام نمی‌دهد چرا که اگر انجام می‌داد طی این یک سال دوری، کاری برای به دست آوردن دلم انجام می‌داد.

* مرد: من فقط چند بار از روی شوخی همسرم را زدم
--------------------------------------------------------

من اصلاً قصد ضرب و شتم همسرم را نداشتم چرا که او را دوست داشته و تنها چند بار از روی شوخی او را زدم و او موضوع را جدی گرفت.

در حال حاضر تمام اموالم را به همسرم می‌دهم تا او به سر زندگی باز‌گردد چرا که طی این یک سال که او از خانه رفته است، من حتی دستم به کار هم نمی‌رود.

* برخورد فیزیکی از روی شوخی هم باعث بی‌اعتمادی می‌شود
-------------------------------------------------------------------------

با توجه به گذشت 26 سال از زندگی مشترک، باید گذشت کرده و به یکدیگر فرصت دهید بنابراین از زن، برای تمکین دعوت می‌کنم.

با توجه به اختلافات کوچک، وقتی ضرب و شتم از روی شوخی هم صورت گیرد، سوءتفاهم پیش آمده و مشکلاتی از جمله دوری زن از مرد پیش می‌آید.

برخورد فیزیکی از روی شوخی باعث بی‌اعتمادی طرف مقابل می‌شود و برای جبران باید تلاش بسیار کرد؛ زن شریک و انیس مرد است و می‌تواند در تمام مراحل زندگی همفکر مرد باشد بنابراین گذشت کنید.

* زن: اگر شوهرم تمام اموالش را به نامم کند، باز نمی‌گردم
-------------------------------------------------------------

من 44 ساله‌ام و از 18 سالگی در کنار شوهرم زندگی می‌کنم ولی دیگر تحملم تمام شده چرا که تاکنون نیز به خاطر فرزندان این زندگی را تحمل کردم.

در این سال‌ها تنها از شوهرم توهین و سرزنش شنیدم، حاضرم در یک اتاق با آرامش زندگی کنم ولی در کاخ طلا همراه با توهین یک ثانیه هم زندگی نکنم.

حتی اگر شوهرم با توجه به وضعیت مالی مناسبی که دارد، تمام اموال خود را به نامم کند، از او تمکین نکرده و به خانه بازنمی‌گردم.

* قاضی: اختلاف زن و مرد باید مانند باران بهاری باشد
-----------------------------------------------------

اختلاف زن و مرد باید مانند باران بهاری باشد تا در یک زمان کوتاه دچار اختلاف شده و بعد از مدتی این اختلاف به آشتی تبدیل ‌شود؛ من از شما درخواست تمکین دارم؛ سوءتفاهم را کنار بگذارید و با یکدیگر مصالحه کنید.

به نظرم هیچ مردی نباید روی زنش دست بلند کند و در حال حاضر که این اتفاق افتاده، به یکدیگر فرصت برای جبران بدهید تا دوباره زندگی خود را بسازید.

* زن: دنیا را به پایم بریزد هم تمکین نمی‌کنم
---------------------------------------------

شوهرم مهندس عمران است و نصف ساختمان‌های این شهر را او ساخته و به راحتی می‌تواند اموالش را به من بدهد ولی اگر دنیا را به پایم بریزد، من حاضر به تمکین نیستم.

من هر بار با سرزنش شوهرم آشفته شده و تنها راهی که برای دستیابی به آرامش به ذهنم می‌رسد، دوری از اوست.

من خوف جانی داشته و از شوهرم تمکین نمی‌کنم و باید از او دور باشم؛ شوهرم هر کاری انجام دهد، رضایت نمی‌دهم و باز نخواهم گشت.

* جکم دادگاه: نبود دلیل شرعی و حکم تمکین
---------------------------------------

به دلیل اینکه زن صحبت‌هایش بر اساس مدارک نبوده و با توجه به اینکه مرد خواهان انجام هر کاری برای تمکین زن بود ولی زن قبول نکرد، همچنین به دلیل نبود دلیل شرعی، زن محکوم به تمکین شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001121


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی:
رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشكی سال آینده تمام می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی گفت: از سال گذشته طرحی با عنوان«راد» برای رتبه بندی تمام فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها آغاز شد که این رتبه بندی تا ابتدای سال تحصیلی آینده(سال91) آماده و اعلام خواهد شد.

خبرگزاری فارس: رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشكی سال آینده تمام می‌شود

نادر ممتاز منش در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد رتبه بندی‌های جدید دانشگاه‌ها اظهار داشت: چندین سال است که رتبه بندی مراکز تحقیقاتی و بخش‌های پژوهشی دانشگاه‌ها از طریق معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت هم طی چند سال اخیر دانشکده ها را رتبه بندی کرد مثلا دانشکده‌های پزشکی و یا دانشکده‌های دندانپزشکی دانشگاه‌ها رتبه بندی شدند و یا در سال 87 رتبه‌بندی‌ مراکز مطالعاتی دانشگاه‌ها را انجام دادیم.
 
وی افزود: ولی از سال گذشته طرحی با عنوان«راد» برای رتبه بندی تمام فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها آغاز شد که این رتبه بندی تا ابتدای سال تحصیلی آینده(سال91) آماده و اعلام خواهد شد.

ممتاز منش در پاسخ به اینکه قرار بود خدمات درمانی و بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها لحاظ شود اظهار داشت: دانشگاه‌ها 4 خدمات آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی ارائه می‌کنند و قاعدتا هر معاونت باید خدمات مربوط به خود را بررسی و اعلام کند. کاری که در معاونت آموزشی و تحقیقات فناوری وزارت بهداشت اتفاق می‌افتد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000954


 • آخرین ویرایش:-
       

یک شوک نوید بخش به فوتبال ملی
پاسخ فیفا به فارس: پرونده تیم امید ایران در جریان است

خبرگزاری فارس: روابط عمومی و بخش ارشد خبری فیفا در پاسخ اختصاصی به خبرگزاری فارس اعلام کرد که رسیدگی به تخلف بازیکن امید عراق و پرونده تیم امید ایران در حال بررسی است.

خبرگزاری فارس: پاسخ فیفا به فارس: پرونده تیم امید ایران در جریان است

به گزارش خبرگزاری فارس،پرنده المپیکی شدن تیم امید ایران در حال بررسی است. دپارتمان خبری فیفا به دستور آلکس استون در کمترین زمان ممکن و از طریق روابط عمومی این سازمان بین المللی به سوالات ارسال شده خبرنگار خبرگزاری فارس پاسخ داد.

آلکس استون مدیر ارشد بخش خبری فیفا در پاسخ به سوال های این خبرگزاری که خبر تکمیلی آن متعاقبا ارسال می شود بر باز بودن پرونده تیم ملی امید ایران و شکایت واصله از تیم ملی عراق تاکید کرد.
فدراسیون فوتبال ایران برای پیگیری این پرونده که احتمال دارد در نهایت که امید کشورمان در مسابقات مرحله مقدماتی المپیک 2012 لندن کمک کند، یک وکیل بین المللی گرفته و مقامات فوتبال کشورمان با تمام قوا پیگیر این وضعیت هستند.

تیم ملی امید عراق در بازی با ایران از یک بازیکن صغرسن استفاده کرده و همین مسئله صغر سنی این بار گریبان عراقی‌ها را گرفته است.
البته تیم های امید ایران و عراق در مرحله پلی آف المپیک 2012 در 2 مسابقه رفت و برگشت به مصاف یکدیگر رفتند که در دیدار رفت ایران به پیروزی یک بر صفر رسید،‌اما به دلیل استفاده از یک بازیکن 2 اخطاره 3 بر صفر بازنده شد و در دیدار برگشت که در روز چهارم تیرماه در ورزشگاه آزادی برگزار شد، امید ایران با نتیجه 2 بر صفر بازنده شد.
طبق مدارک موجود که در اختیار فیفا گرفته یک بازیکن عراق صغرسنی است که در صورت محرز شدن منجر به حذف عراق و جایگزین شدن امید ایران خواهد شد.
به این ترتیب همچنان امید به راهیابی و از سرگیری تلاش ملی پوشان امید ایران برای راهیابی به المپیک 2012 لندن وجود دارد.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900631000025


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :15  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic