مدیر‌کل بین‌الملل سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
اعزام 8 هزار زائر ایرانی به سوریه در هر هفته

خبرگزاری فارس: مدیر‌کل بین‌الملل و راهبری امور زیارتی سازمان حج و زیارت از اعزام 8 هزار زائر ایرانی به سوریه در هفته از طریق سازمان حج و زیارت خبر داد.

بارگاه ملکوتی حضرت زینب(س) در سوریه
بارگاه ملکوتی حضرت زینب(س) در سوریه
-------------------------------

حجت‌الاسلام مهدی شهسواری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان این مطلب اظهار داشت: میزان اعزام زائران کشورمان به سوریه برای زیارت بارگاه ملکوتی حضرت زینب(س) در منطقه زینبیه و سایر زیارتگاه‌های این کشور در فصول و ایام مختلف سال متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به‌صورت هفتگی حدود 8 هزار زائر ایرانی از طریق کاروان‌های رسمی سازمان حج و زیارت به سوریه اعزام می‌شوند همچنین در هر هفته حدود 6 هزار نفر نیز از طرق دیگر از جمله از طریق آژانس‌های زیارتی مختلف به سوریه اعزام می‌شوند.

مدیر‌کل بین‌الملل و راهبری امور زیارتی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: قیمت‌های سفر‌های زیارتی به سوریه بسته به زمان و تعداد متقاضیان در هر فصل متفاوت است و ممکن است در برخی ایام مانند تعطیلات نوروز، این قیمت‌ها افزایش یابد و در ایام رکود اعزام نیز قیمت‌های این سفر با کاهش مواجه شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727001199


 • آخرین ویرایش:-
       
پنجشنبه 28 مهر 1390  12:32 ب.ظ

چگونگی تعامل اولیاء و مربیان/
نقش انجمن اولیا و مربیان صوری است

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر انجمن اولیا و مربیان نه تنها نقش اصلی خود را ایفا نمی کنند، بلکه عملکرد آن به نقشی صوری تقلیل یافته است.

خبرگزاری فارس: نقش انجمن اولیا و مربیان صوری است

داریوش قنبری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انجمن اولیا و مربیان جلوه‌های مختلفی دارد، اظهار داشت: یکی از این جلوه‌های مشارکت مردم، در تأمین هزینه‌های آموزشی است.

وی نقش اولیا و مربیان را با توجه به وظایف و اساسنامه مشخص شده مطلوب ارزیابی نکرده و خاطر نشان کرد: در مناطق دور و محروم این مورد بیش از حد به چشم می‌خورد و گاهی سالی یک تا دو بار تشکیل جلسه می‌دهند.

نماینده شهرستان ایلام نقش انجمن اولیا و مربیان را امری مفید برشمرد و اظهار داشت:‌ این انجمن‌ها پلی ارتباطی بین محیط های آموزشی و منزل هستند و با پیوند این دو می‌توان ارتقاء کیفیت و مسائل آموزشی را هموارتر کرد، اما در حال حاضر نقش این مشارکت به یک نقش صوری تقلیل یافته است.

وی با بیان اینکه مشارکت‌ مالی در انجمن اولیا و مربیان برجسته‌تر از موارد دیگر است، افزود: مشارکت در موارد دیگر از جمله نظرات اولیا در ارتباط با کیفیت آموزش، سیستم آموزشی و ارائه شیوه‌های درست تربیتی عملاً‌ وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در نگاه کلی انجمن اولیا و مربیان ایده خوب و مفیدی است اما فلسفه وجودی این انجمن‌ها در مقایسه با آنچه که اعمال می‌شود فاصله بسیاری دیده می‌شود.

وی مشارکت در این انجمن‌ها را منوط به شرایط اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: مناطقی که شرایط فرهنگی و مالی پایینی دارند در انجمن اولیا و مربیان حضور چندان پر‌رنگی ندارند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727000667


 • آخرین ویرایش:-
       

در گزارش رحیمی به رهبر معظم انقلاب عنوان شد
اختصاص 5800 میلیارد تومان برای عمران و آبادانی استان کرمانشاه

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس جمهور با ارائه گزارشی به محضر رهبر انقلاب، مصوبات جلسه هیئت دولت را 140 بند عنوان کرد و گفت که جمع اعتبارات و تسهیلات این مصوبات بیش از 5800 میلیارد تومان است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 5800 میلیارد تومان برای عمران و آبادانی استان کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس‌جمهور و هیئت وزیران پس از برگزاری جلسه ویژه هیئت دولت که در مرکز استان کرمانشاه انجام شد، به حضور مقام معظم رهبری رسیدند و معاون اول رییس‌جمهور گزارشی از مصوبات هیئت وزیران ارائه کرد.

مصوبات جلسه ویژه هیئت دولت در استان کرمانشاه که به مناسبت سفر مقام معظم رهبری برگزار شد، با 140 بند مصوبه همراه بود که جمع اعتبارات و تسهیلات این مصوبات بیش از 5800 میلیارد تومان بود.

اختصاص دو هزار میلیارد تومان جهت طرح‌های آب‌رسانی و انتقال آب، تخصیص هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری از محل قانون بودجه و برنامه پنجم توسعه و سایر منابع از جمله مصوبات جلسه هیئت دولت بود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900728000046


 • آخرین ویرایش:-
       

سفر مهر در مهر/
طلوع خورشید ولایت از شهرستان شرقی کرمانشاه

خبرگزاری فارس: مردم شهرستان کنگاور دیروز شاهد طلوع خورشید ولایت در آسمان دل‌های ولایتمدار خود بودند، اجتماع عظیم مردم کنگاور در ورزشگاه شهید قلیوند گوشه‌ای از ابراز ارادت و مهرورزی شهرستان شرقی کرمانشاه به ولایت فقیه بود.

خبرگزاری فارس: طلوع خورشید ولایت از شهرستان شرقی کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، خنک‌ترین شهرستان استان دیروز با گرمای وجود رهبر معظم انقلاب رنگ‌ و بوی دیگری به خود گرفت. استقبال از ولی امر مسلمین با سبزه و دود اسفند حکایت از طراوت بهار در دل پاییز داشت.
مهر ولایت ۲۷ مهر سال ۹۰ را برای همیشه در تاریخ چند هزار ساله کنگاور زنده کرد. شهر بزرگانی همچون حاج‌آقا بزرگ عراقی عالم گرانقدری که رهبر معظم انقلاب در قدر و منزلتش سخن گفته دیروز نشان داد که میراث این بزرگان در علم و ادب و بصیرت را با عشق و ارادت به ولی فقیه قدر دانسته‌‌اند.
کنگاوری‌ها ولایتمداری و معنویت را با حدود ۴۰۰ شهید دفاع مقدس در اوایل انقلاب نشان دادند و دیروز پس از ۲۳ سال از پایان جنگ با حضور باشکوه خود ثمره خون این شهیدان را به نمایش گذاشتند.
شهر معبد آناهیتا دیروز هم حاصل عبودیت و بندگی در پیشگاه خداوند متعال را با استقبال چند‌ هزار نفری از نایب حضرت ولی‌عصر در ورزشگاه شهید قلیوند در طبق اخلاص گذاشتند و نشان دادند که هیچگاه اجازه نخواهند داد آرمان راه شهید قلیوندها در پیچ ‌و خم روزمرگی و رفاه‌زدگی فراموش شود.
حضور رهبر معظم انقلاب در میان دانشجویانی که به استقبال آمده بودند چه زیبا وصف شد؛ «آمدی ای رهبرم تا غم ندیدن خورشید روزهایمان را یلدا نکند».
دیروز مردمان شرق استان کرمانشاه در امتداد غرب استان و اورمانی‌زبانان ایران نشان دادند که اگر رهبر معظم انقلاب در ۲۵ کیلومتری مرزی و در نزدیکی ضدانقلاب و آمریکایی‌ها با مردم پاوه در کمال آرامش و امنیت سخن می‌گوید و حدیث عشق بین مرید و مراد روایت می‌شود پیر و جوان شهرستان‌های سنقر، هرسین، صحنه و کنگاور نیز شهادت در راه ولی‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی را تنها آرمان خود می‌دانند. آرمان و آرزوی که یکی از جوانان کنگاوری بیان می‌کرد و جان خود را تحفه‌ای ناقابل برای رهبر می‌شمرد.
دیروز طلوع خورشید ولایت در شرق استان کرمانشاه آسمان‌ دل‌های کنگاوری‌ها را مملو از پرتو مهر و محبت الهی کرده بود.
خیل مشتاقان که به دلیل ازدحام جمعیت فرصت حضور در داخل ورزشگاه شهید قلیوند را نیافته بودند به قدری بود که دوربین‌های تصویربرداری توان ضبط آن را نداشتند. عاشقانی که روی زمین نشسته بودند و گوش دل را به نوای روح‌افزای مقتدای خود سپرده بودند.
افتخار میزبانی عزیزترین میهمان دنیا اسلام نصیبت مردمی شد که همه شور جوانی و منش پیری آنها یک جان داشت و در فریاد و خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست تجلی پیدا می‌کرد.
زیبایی حضور مردم کنگاور در استقبال مقتدایشان نگاه‌های بلند درمی‌یابند این فرصتی نبود که تنها نصیب کوه‌های سربه‌فلک کشیده اطراف شده بود که درس استقامت و ایستادگی این مردمان را تلمذ می‌کردند.
دیار چند هزار ساله کنگاور همه پیشینه تمدن و قدمت خود را متمدنانه در راه عشق به رهبر و مقتدای خویش به نمایش گذاشتند و سربلندی و افتخار استان کرمانشاه را سبب شدند.
انتهای پیام/ج10منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727001488


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران در گفت‌وگو با فارس:
لیزر، عوارض درمان دندانهای شیری با مواد شیمیایی را کم می کند

خبرگزاری فارس: رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران گفت: روش درمان و عصب‌کشی ریشه‌های دندان‌های شیری با لیزر برای کاهش عوارض دارویی بسیار قابل تأمل است.

خبرگزاری فارس: لیزر، عوارض درمان دندانهای شیری با مواد شیمیایی را کم می کند

مجتبی وحید گلپایگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در تشریح چگونگی استفاده از لیزر در درمان‌های ریشه‌های دندانی به خصوص در دندان‌های شیری کودکان اظهار داشت: استفاده از لیزر در دندانپزشکی مبحث نوینی است و خیلی سریع نیز پیشرفت کرده است و درمان‌های متعددی نیز در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی افزود: ما روشهای موفقیت‌آمیزی در درمان‌های پالک دندان داریم یعنی وقتی پوسیدگی عمیق می‌شود و می‌رود پائین و از قسمت سخت دندان تجاوز می‌کند و به اتاق عصب دندان می‌رسد از جمله مواردی است که با درد و التهاب توأم است و در موارد پیشرفته بیماری آبسه نیز به وجود می‌آید.

گلپایگانی ادامه داد: ما معمولاً در دندان‌های شیری که پوسیدگی عمیق پیدا کرده‌اند را نمی‌گذاریم به عصب برسد و عمیق‌تر شود تا آبسه شود و حتی نمی‌گذاریم به ریشه نیز برسد تا بخواهیم به صورت دو کانال ترمیم کنیم.
 
وی گفت: در این زمینه ریشه‌های دندان‌ها را پر کنیم و همان اتاق عصب دندان را با وسیله مخصوص خودش عصب کشی می کنیم و بعد از اینکه درمان شد و تمام عصب را درآوردیم معمولاً با داروهای مختلف و متعددی مدخل ریشه را فیکس می‌کنیم.

رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران تصریح کرد: ‌فیکس شدن برای این است که دیگر التهاب از بین برود و خونریزی نکند و در این راستا اتاق عصب دندان را پر می‌کنیم و بعد از آن درمان‌های بعدی که شامل پرکردن تاج دندان است با روکش کردن بر روی دندان انجام می‌دهیم تا دندان باقی بماند تا در نهایت دندان شیری در زمان مقرر بیفتد و دندان دائمی رشد کند.

وی افزود: ولی در مجموع چون استفاده از این داروها اثرات شیمیایی دارند و ممکن است اثرات نامطلوبی ایجاد کند البته نه اینکه شرایط نامطلوبی برای بیمار ایجاد کند ولی بهتر است از روش‌های بهتری استفاده کنیم تا درمانی که بر روی دندان انجام می‌دهیم اثرات دارویی بر روی نسوج نداشته باشد و برای اینکه تحریکاتی را به وجود نیاورد از لیزر استفاده می‌کنیم.

گلپایگانی ادامه داد:‌ ما می‌توانیم به وسیله لیزر اتاق عصب دندان را برداریم و چون التهاب از بین می‌رود با از بین رفتن التهاب خواه‌ و ناخواه نیز تورم به وجود نخواهد آمد و در کاهش درد نیز تأثیرگذار است به این ترتیب می‌توانیم بدون اینکه داروی شیمیایی بر روی دندان استفاده کنیم دندان را درمان کنیم.

وی ادامه داد: لیز‌رهایی که در این زمینه به کار می‌بریم مانند لیزرهایی که در جراحی‌ها برای برش استفاده می‌شود نیست بلکه از لیزرهای نرم استفاده می‌شود که کارشان این است که فیکس می‌کنند، التهاب را از بین می‌برند و اتاق عصب دندان را تمیز می‌کنند.

رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران تصریح کرد: این کار در حال حاضر در دنیا انجام می‌شود و تحقیقات خیلی زیادی در این زمینه صورت پذیرفته است و خیلی امیدوار کننده است که در آینده به جای کاربرد مواد شیمیایی یا مواد مختلفی که باعث حساسیت می‌شود بتوانیم از لیزر که بسیار کم خطر نیز در این زمینه استفاده کنیم.

گلپایگانی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه تعداد از متخصصان دندانپزشکی می‌توانند با استفاده از لیزر در این زمینه فعالیت کنند، بیان داشت: البته از نظر تعداد متخصص دندانپزشکی که بتوانند با لیزر برای درمان بیماری‌های دندانی از جمله ریشه‌های دندانی اقدام کنند بر حسب اطلاعات بنده و حضور آنان در همایش‌های لیزر در دندانپزشکی کم نیستند ولی یکی از نگرانی‌های که ما داریم گرانی این خدمات است چرا که دستگاه لیزر دستگاه گرانی است و مخارج آن نیز زیاد است.
 
رئیس انجمن دندانپزشکی کودکان ایران خاطرنشان کرد: در این زمینه متخصصان نیز باید با آموزش‌های متعدد به تبحر لازم رسیده و دوره‌های این امر را بگذرانند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900727000881


 • آخرین ویرایش:-
       
سه شنبه 26 مهر 1390  09:51 ب.ظ

اینجانب دست یکایک شما را می فشارم

خبرگزاری فارس: شجاعت شما دل تمامی میهن دوستان و اسلام باوران را شاد کرده است. شما در صحنه های سخت کارزار به دشمنان میهن عزیزمان آموختید که دیگر خیال تعرض به کشورمان و مکتب حیات بخش هم میهنانمان را ننمایند. اینجانب دست یکایک شما را می فشارم .

خبرگزاری فارس: اینجانب دست یکایک شما را می فشارم

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس،‌ قطع یقین دلاوری و شجاعتی که خلبانان هوانیروز ارتش در روزهای جنگ تحمیلی از خود به جای گذاشتند در تاریخ این سرزمین به نیکی یاد می شود. امام امت نیز این زحمات را این گونه قدر دانی کردند:بسم الله الرحمن الرحیم

توسط تیمسار سرتیپ ستاری فرمانده محترم نیروی هوایی ارتش جمهور اسلامی ایران 

و تیمسار سرتیپ دوم انصاری فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران

خلبانان عزیز و قهرمان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران و خلبانان دلیر و شجاع هوانیروز، اینجانب از زحمات طاقت فرسای شما و تمامی افراد متعهد و دلسوزی که به نحوی از انحاء در آمادگی پروازها دست دارند تشکر مینمایم. شما در طول جنگ تحمیلی بخصوص در شرایط حساس امروز از رزمندگان صحنه های نبرد و میهن اسلامیان با تمام توان دفاع نموده و می نمایید.

شجاعت شما دل تمامی میهن دوستان و اسلام باوران را شاد کرده است. شما در صحنه های سخت کارزار به دشمنان میهن عزیزمان آموختید که دیگر خیال تعرض به کشورمان و مکتب حیات بخش هم میهنانمان را ننمایند. اینجانب دست یکایک شما را می فشارم و از صمیم جان به شما دعا می کنم خدا یار و نگهدارتان باد به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
روح الله الموسوی الخمینی
6/5/1367

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000543


 • آخرین ویرایش:-
       

مدیرکل میراث‏فرهنگی، صنایع‏دستی و گردشگری تهران:
گردشگران ورودی، تنها واردات ارزآور هستند

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث‏فرهنگی، صنایع‏دستی و گردشگری تهران گفت: گردشگر ورودی، تنها واردات ارزآور است که با هزینه‌کردن در بازار کشور به نوعی جزء صادرات نیز محسوب میشود.

خبرگزاری فارس: گردشگران ورودی، تنها واردات ارزآور هستند

به گزارش خبرگزاری فارس محمدابراهیم لاریجانی در آستانه روز ملی صادرات گفت: در حال حاضر از میان بیش از هزار و 500 دفتر خدمات مسافرتی استان تهران، 60 تا 70 دفتر به طور تخصصی در رابطه با گردشگر ورودی فعالیت دارند و تدوام کار آنها حمایت‏های مختلف را می‏طلبد که از سوی دولت تاکنون اقداماتی نیز در این راستا صورت گرفته است.

وی تعیین جوایز صادراتی از سوی وزارت بازرگانی را نمونه‏ای از این اقدامات دانست و افزود: با این وجود هنوز در رابطه با صدور ویزا، چارت هواپیما، نرخ اقامت و هتل، حمل و نقل داخلی مشکلاتی وجود دارد که نیازمند مساعدت بیشتر مسوولان است.

لاریجانی با تقدیر از معرفی دفاتر خدمات مسافرتی در کنار صادرکنندگان نمونه تصریح کرد: قراردادن دفاتر خدمات مسافرتی برتر در حوزه گردشگر ورودی در کنار صادرکنندگان نمونه اقدامی شایسته است که در سال‏های اخیر موجب تشویق فعالان این صنعت شده است.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000555


 • آخرین ویرایش:-
       
سه شنبه 26 مهر 1390  09:50 ب.ظ

خاطرات یک دیده‌بان/1
این دفعه دیگه می‌کشنت!

خبرگزاری فارس: گفتم: برادر شعبانی، این دفعه دیگر می‌کشنت. خنده‌ای کرد و جواب داد: نه بابا، ما از این لیاقتها نداریم. گفتم: این تو بمیری، از اون تو بمیری‌ها نیست.

خبرگزاری فارس: این دفعه دیگه می‌کشنت!

به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، عراقیها که در عملیات والفجر ۸ شکست سختی خورده بودند برای اینکه تا حدودی حفظ آبرو کنند شهر مهران را مورد حمله قرار داده آن را به تصرف خود درآوردند. مدتی بعد، عملیات کربلای۱،‌ با هدف آزادسازی مهران، در منطقه عمومی مهران شروع شد. ما نیز به همراه برادران تیپ ذوالفقار، عازم منطقه عملیاتی شده در اطراف رودخانه دویرج مستقر شدیم. حال و هوای واحد، همان حال و هوای فاو بود؛ اما جای برادر عارفی، مرتجی، محقق، سوئیزی، تیغ بند و... خالی بود. ترکیب واحد تا حدودی عوض شده بود و نیروهای وارد و کار کشته در واحد کم نبودند.
نیروهای پیاده طی یکی دو روز گذشته وارد عمل شده بودند. بچه‌های دیده‌بان هم با جیپی که برادر شیرافکن تحویل گرفته بود و خودش راننده آن بود، به خط منتقل می‌شدند. در واحد، دو برادر بودند به نام‌ شعبانی. برادر بزرگتر زن و بچه داشت و دیگری مجرد بود. برادر کوچکتر همیشه می‌گفت: من هیچ دوست ندارم برادم شهید بشود چون او زن و بچه دارد. دوست دارم خودم شهید بشوم. این دو برادر خیلی به هم احترام می‌گذاشتند و اخلاقشان واقعا عالی بود. برادر اکبری و رضا یادگاری هم جزء تیم برادر شعبانی بودند. برادر اکبری که چند سال در جبهه بود خیلی سر به زیر و کم حرف بود؛ اما در کارش بسیار جدی و مسلط بود. رضا یادگاری هم از ۱۵سالگی پایش به جبهه باز شده بود و بچه خیلی خوب و با صفایی بود. شبی که قرار بود تیم برادر شعبانی برود جلو، شعبانی از همه حلالیت گرفت و خداحافظی کرد. وقتی به من رسید گفتم: برادر شعبانی، این دفعه دیگر می‌کشنت.
خنده‌ای کرد و جواب داد: نه بابا، ما از این لیاقتها نداریم.
گفتم: این تو بمیری، از اون تو بمیری‌ها نیست.
آنها بعد از خداحافظی از همه بچه‌ها عازم خط مقدم شدند. آن شب عملیات، خیلی حساس و سنگین بود و از دست آتش توپخانه و خمپاره‌های دشمن، لحظه‌ای آرامش نداشتیم. ارتفاعات مهم و استراتژیک قلاویزان، به تصرف نیروهای خودی درآمده بود و هواپیماهای عراقی دم به دم منطقه را بمباران می‌کردند. صبح روز بعد خبر آوردند که برادر شعبانی، اکبری و رضا یادگاری هر سه شهید شده‌اند. برادر بزرگ شعبانی، با شنیدن این خبر استقامت عجیبی از خود نشان داد و حتی خم به ابرو نیاورد.
وقتی نوبت تیم ما شد به همراه برادر شیرافکن به سمن منطقه عملیاتی حرکت کردیم. وقتی به مهران رسیدیم شهر یکپارچه آتش بود و خاکستر. اکثر درختها آتش گرفته و شکسته بود. در هر لحظه چند گلوله توپ و خمپاره در گوشه و کنار شهر منفجر می‌شد. هواپیماهای عراقی بی هدف این طرف و آن طرف را بمباران می‌کردند. مهران آزاد شده بود و بچه‌ها با چهره‌های غبار گرفته و گرد و خاکی لبخندی فاتحانه بر لب داشتند. بعد از احوالپرسی مختصری از برادران مستقر در شهر به سمت ارتفاعات مهم و استراتژیک قلاویزان حرکت کردیم. هرچه جلوتر می‌رفتیم بر شدت آتش نیروهای دشمن افزوده می‌شد. برادر شیرافکن هم با سرعت هرچه تمام تر رانندگی می‌کرد. صدای انفجار گلوله‌هایی که در اطرافمان منفجر می‌شد اذیتمان می‌کرد. روی جاده پر بود از جنازه‌های عراقی که ذلیلانه به هلاکت رسیده بودند. به هر زحمتی بود با لطف و عنایت خدا صحیح و سالم رسیدیم روی ارتفاعات قلاویزان. نیروهای دشمن که تاب مقاومت را در مقابل رزمندگان اسلام در خود نمی‌دیدند از ارتفاعات قلاویزان پایین رفته و در دشت پشت آن سرگردان بودند. بعضی از عراقیها هم خودشان را از روی تیغه بلند ارتفاعات پرت کرده بودند پایین و به هلاکت رسیده بودند. پیاده در میان کانال‌هایی که عراقیها کنده بودند به راه افتادیم. چه کانالها و چه سنگرهایی الله اکبر! چه استحکاماتی!
وقتی از آن بالا به شهر مهران نگاه می‌کردم یاد روزهایی افتادم که ما در شهر بودیم و عراقیها از اینجا ما را زیر آتش می‌گرفتند و ما آرزوی دست یافتن به این ارتفاعات را داشتیم.
در تب و تاب عملیات کمک‌های مردمی پشت سر هم می‌رسید و میوه‌های فصل را نوبر می‌کردیم؛ چه مردم خوبی داریم ما!
دیدگاه عراقیها را که در جای مرتفعی قرار داشت و بتونی بود به عنوان دیدگاه انتخاب کردیم و مستقر شدیم. نیروهای دشمن که در حال عقب‌نشینی بودند از شدت خستگی، افتان و خیزان راه می‌رفتند یکی از بچه‌های مستقر در خط می‌گفت:
بلند شدم چند نفر از عراقیها را که در حال فرار بودند بزنم. دیدم آنها به قدری سلانه سلانه راه می‌روند و از شدت خستگی اسلحه خود را روی زمین می‌کشند که با دیدن این وضعیت از کشتن آنها منصرف شدم.
بعد از چند روز منطقه کاملا تثبیت شد؛ اما آشتبارهای دشمن دیوانه‌وار شهر مهران و ارتفاعات قلاویزان را زیر آتش می‌گرفتند. در عملیات کربلای یک، تعدادی از بهترین نیروهای دیده‌بان ما به شهادت رسیدند که یکی از آنها باباکاظمی بود. او نیروی رسمی سپاه بود و از نظر اخلاص و کم حرفی، شماره یک بود. در انجام کارهایش نیز خیلی دقیق و کوشا بود. وقتی برای عرض تسلیت به منزل این شهید بزرگوار رفتیم پدرش به ما گفت:
او از کودکی بچه خوب و مؤمنی بود. وقتی می‌خواست برود مدرسه، لباس‌های خوب و شیک را نمی‌پوشید و به لباس‌های ساده قناعت می‌کرد و همیشه می‌گفت: بچه‌های مردم با لباس‌های وصله‌دار به مدرسه می‌آیند؛ من نمی‌خواهم این لباس‌های شیک و تمیز را بپوشم.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000326


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس مرکز ترک اعتیاد تهران در گفت‌وگو با فارس:
معتادان به شیشه را با زور و درگیری نمی توان ترک داد

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز ترک اعتیاد تهران گفت: انگیزه مهمترین عامل ترک اعتیاد به شیشه است و خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند انگیزه با زور ایجاد نمی‌شود حتی دیده شده افرادی که با زور، درگیری و استرس‌ها و اضطراب‌ها وارد درمان شده‌اند جواب نداده است.

خبرگزاری فارس: معتادان به شیشه را با زور و درگیری نمی توان ترک داد

محمد اسماعیل علیپور، در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فاس اظهارر داشت: درخصوص مصرف شیشه باید در نظر داشت پیشگیری مهمترین موضوع است که عوارض زیادی ایجاد می‌کند و مشکلات رفتاری به وجود می‌آورد.

وی افزود: وقتی کسی گرفتار اعتیاد به شیشه می‌شود باید در نظر داشته باشد که در حال حاضر هیچ درمان دارویی شناخته شده برای آن وجود ندارد و همچنین درمان کنترل کننده دارویی نیز هیچ جا نیست.

علیپور تصریح کرد: تنها روش‌های درمانی برای شیشه روش‌های درمان شناختی و رفتاری به صورت توأمان است که یکی از آنها وجود انگیزه در فرد بیمار است تا بیمار انگیزه حضور در جلسات و فعالیت در آنها را داشته باشد.

وی گفت: وجود انگیزه درونی اهمیت بالایی دارد اما خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند انگیزه با زور ایجاد نمی‌شود حتی دیده شده افرادی که به زور، درگیری و با استرس‌ها و اضطراب‌ها وارد درمان شده‌اند جواب نداده است.

رئیس مرکز اعتیاد تهران گفت: با بستن دست‌وپای معتاد هیچکس به سمت ترک آن ترغیب نمی‌شود و در این زمینه مصاحبه انگیزشی وجود دارد که روند درمان را تسریع می‌بخشد.

وی افزود: در ایجاد انگیزه برای فرد معتاد، خانواده نقش مهمی دارد.
انتهای پیام/شمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000496


 • آخرین ویرایش:-
       

بازدید مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی از کارخانه کاغذ کهلر آلمان

خبرگزاری فارس: مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی و همراهان وی با حضور در کارخانه کاغذ کهلر آلمان از خط تولید این کارخانه بازدید کردند. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاغذ در اروپا محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: بازدید مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی از کارخانه کاغذ کهلر آلمان

به گزارش خبرگزاری فارس، علی زارعی نجفدری، مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی و همراهان وی با حضور در کارخانه کاغذ کهلر آلمان از خط تولید این کارخانه بازدید کردند. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاغذ در اروپا محسوب می‌شود. وی در جریان این بازدید، آکسل زانگر از مدیران این شرکت به تشریح روند تولید کاغذهای این کارخانه پرداخت.

وی گفت: کارخانه کاغذ کهلر 207 سال قدمت و بیش از 1700 پرسنل داشته و 7 دفتر نمایندگی در دنیا دارد و این کارخانه در نه ماه اول سال میلادی جاری بیش از 510 تن انواع کاغذهای تولیدی خود را به ارزش 682 میلیون یورو به فروش رسانده است. زانگر اظهار امیدواری کرد روابط این شرکت با انتشارات علمی و فرهنگی بیش از پیش توسعه یابد.

مدیرعامل انتشارات علمی و فرهنگی نیز در این بازدید با تشریح برنامه‌ها و چشم‌انداز فعالیت‌های این انتشارات گفت: خوشبختانه به دلیل ظرفیت‌های خوبی که در میان ناشران کشورمان و همچنین انتشارات علمی و فرهنگی وجود دارد شرکت‌ها و مؤسسات مرتبط با حوزه نشر،  خواهان همکاری با ما هستند و طبیعی است که ما نیز با لحاظ کردن منافع مجموعه خود نسبت به عقد قرارداد با شرکت‌هایی که شرایط مناسب‌تری را فراهم کنند اقدام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه کیفیت کاغذ در جلب رضایت مخاطبان کتاب و محصولات فرهنگ مکتوب، بسیار حائز اهمیت است گفت: در دهه اخیر، روند تولید کاغذهای مرغوب درگرماژ، رنگ و کیفیت با تنوع و ارتقای کیفی روبرو بوده و لازم است ناشران نیز با لحاظ کردن نیازهای مخاطبان خود، کاغذ کتاب‌ها و سایر محصولات مکتوب را تأمین کنند.
همکاری انتشارات علمی و فرهنگی با شرکت کاغذ کهلر از 8 سال پیش آغاز شده است.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000549


 • آخرین ویرایش:-
       

نماینده ولی فقیه مطرح کرد:
فتنه جدید آمریکا ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی است

خبرگزاری فارس: نماینده ولی فقیه در همایش پیامبر رحمت و امت واحده اهل تسنن در بعثه مقام معظم رهبری گفت: آمریکا هم به زودی به سرنوشت شوروی سابق دچار می شود و اکنون در صدد ایجاد فتنه و تفرقه بین دولتها و کشورهای اسلامی است.

خبرگزاری فارس: فتنه جدید آمریکا ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی است

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر صبح امروز در همایش پیامبر رحمت و امت واحده با شرکت زائران و روحانیان اهل تسنن در محل بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره گفت: در اوج قضایای اعتراض مردمی وال استریت آمریکا برای انحراف افکار عمومی مساله ساختگی داستان ترور سفیر عربستان را طراحی کردند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: هم مقام معظم رهبری و هم رئیس جمهور نسبت به این سناریوی ساختگی آمریکا
واکنش نشان دادند و فرمودند که ترور کار انسانهای بی تقوا و بی فرهنگ است و جمهوری اسلامی خود قربانی ترور است.
قاضی عسکر خاطر نشان کرد: صهیونیستها با تروریسم دولتی هر روز تعداد زیادی فلسطینی بی گناه را ترور می کنند، خود آمریکا و دولتهای غربی تروریست پرور هستند.
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی خطاب به دولتهای کشورهای اسلامی گفت: دولتها مراقب باشند، به ویژه در شرایط بیداری اسلامی دست برادری به هم داده و در دام نقشه فتنه انگیزی و تفرقه آمریکائیها و صهیونیستها نیفتند.
وی یادآور شد: باید دست در دست هم داده و هم وحدت ملتها و هم وحدت دولتها را رقم بزنیم. اگر این گونه شد،آنگاه «الاسلام یعلوا ولا یعلی علیه» یعنی اسلام برتر می شود و چیزی بالاتر از اسلام نخواهد بود.
حجت الاسلام با اشاره به فرمایش امام خمینی که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند،یادآور شد: اگر ما با هم متحد باشیم، پیروزیم و بدانیم که آمریکا هم مانند شوروی سابق شکست می خورد، آن گاه زمینه برای ابرقراری نظام اسلامی در دنیا فراهم می شود. این جمله با تکبیر حاضران مواجه شد.
قاضی عسکر تصریح کرد: مردم آمریکا می دانند که یک درصد مردم ثروتهای آنها را در اخیتار دارند که یا صهیونیست یا وابسته به صهیونیستها هستند و 99 درصد مردم در فقر و گرفتاری به سر می برند و هر وقت بحران اقتصادی رخ می دهد، همان 99 درصد مردم ضرر می کنند و ثروت همان یک درصد باز هم افزایش می یابد.
قاضی عسکر در مورد داستان ساختگی طرح اتهام ترور سفیر عربستان در آمریکا گفت: آن فردی که ادعا شده از طرف ایران قصد این کار را داشته، اولا سالها از کشور ایران فراری بوده و درآمریکا زندگی می کرده و آدم درست و حسابی نبوده، فاسد، دائم الخمر، عیاش و مجرم بوده  و حتی دوستان او گفته اند، آدم سالمی نیست و در خود آمریکا قبلا به اتهام سرقت زندانی شده بود.
نماینده ولی فقیه یادآور شد: آمریکا یک چنین آدمی را علم کرده تا فتنه ای بین کشورهای اسلامی ایجاد کند و دولتهای اسلامی باید حواسشان جمع باشد.
قاضی عسکر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حجاج در سرزمین وحی با نورانیت همراه می شوند و تا زمانی که دور و بر گناه نگردند و به گناه آلوده نشوند،آن نورانیت همراه آنان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: در حج خداوند خواسته همه مسلمانان در زمان واحد و در مکان واحد مانند منی، مشعر و عرفات گرد هم آمده و دور یک خانه کعبه طواف کنند و همه رنگها و ترتیبات دنیایی برداشته و همه یک رنگ و یک لباس احرام ببندند و این نشان از وحدت امت اسلامی است و بادی مسلمانان وحدت داشته باشند.
قاضی عسکر گفت: اگر مسلمانان وحدت داشته باشند، هیچ قدرتی نمی تواند آنها را شکست دهد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000482


 • آخرین ویرایش:-
       

دباغ: آمریکا 485 پایگاه‌ نظامی را به‌ دولت عراق تحویل داده‌ است

خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت عراق ضمن موفقیت آمیز خواندن توافقنامه‌ امنیتی بغداد-واشنگتن ،اعلام کرد: نیروهای آمریکا در 6 ماه‌ گذشته‌ ، 485 پایگاه‌ نظامی خود را به‌ دولت عراق تحویل داده‌اند.

خبرگزاری فارس: دباغ: آمریکا 485 پایگاه‌ نظامی را به‌ دولت عراق تحویل داده‌ است

به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد ، دفتر اطلاع رسانی "علی دباغ" سخنگوی دولت عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق توافقنامه‌ امنیتی بغداد-واشنگتن ، نیروهای آمریکا در 6 ماه‌ گذشته‌ ، 485 پایگاه‌ نظامی خود را به‌ دولت عراق تحویل داده‌اند.

در این بیانیه‌ که‌ نسخه‌ای از آن در اختیار خبرنگار خبرگزاری فارس قرار گرفته‌ آمده‌ است: هنوز 20 پایگاه‌ آمریکایی به‌ عراق تحویل داده‌ نشده‌اند ، اما  عملیات تحویل پایگاههای نظامی آمریکا به‌ نیروهای عراقی ادامه‌ دارد و تاکنون بسیاری از مراکز این نیروها به‌ پلیس عراق تحویل داده‌ شده‌ است.

سخنگوی دولت عراق ، اقدام نیروهای آمریکا در تحویل پایگاههای نظامی را نشانه‌ای از موفقیت آمیز بودن توافقنامه‌ امنیتی دو کشور دانسته‌ است.

پیش از این "جفری بوچانان" سخنگوی ارتش آمریکا در عراق گفته‌ بود:  هم اکنون آمریکا 22 پایگاه‌ نظامی در عراق دارد ، درحالی که‌ شمار این پایگاهها در سال 2009 میلادی 550 پایگاه‌ بود و این برخلاف تمامی شایعات ، عزم ما را برای خروج از عراق نشان می دهد.

طبق توافقنامه‌ امنیتی دو کشور ، نظامیان آمریکایی باید تا پایان سال 2011 میلادی خاک عراق را به‌ طور کامل ترک کنند.

عراق از سال 2003 تاکنون تحت اشغال نیروهای خارجی است.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000873


 • آخرین ویرایش:-
       

حجت‌الاسلام جمشیدی در گفت‌وگو با فارس:
سفر رهبری به کرمانشاه غربی‌ها را بهم ریخت/رهبر ایران بین همه مذاهب محبوب است

خبرگزاری فارس: قائم مقام حوزه علیمه قم با اشاره به استقبال گسترده مردم کرمانشاه از رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: رهبر انقلاب بین همه مذاهب محبوب است.

خبرگزاری فارس: سفر رهبری به کرمانشاه غربی‌ها را بهم ریخت/رهبر ایران بین همه مذاهب محبوب است

حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس«توانا»، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در کرمانشاه در جمع دانشجویان مبنی بر کهنه نشدن آرمان‌های انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آرمان مقدس انقلاب اسلامی، آرمانی است که انبیاء الهی از ابتدا تا خاتم‌الانبیا(ص) و تمام ائمه(ع) به دنبال تحقق آن بوده‌اند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر "الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّکَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ"، ادامه داد: با توجه به این آیه خداوند می‌فرماید "ما اگر به مؤمنین تمکن دهیم، آنها به دنبال اقامه نماز، اقامه زکات، امر به معروف و نهی از منکر و در یک کلام تحقق شعائر الهی و توحید هستند" بنابراین این امر هدف تمام انبیاء و مؤمنین به ویژه در زمان حکومت حضرت مهدی (عج) است.

حجت‌الاسلام جمشیدی یادآور شد: در این آیه اراده الهی در متن آن بیان شده و خداوند پیامبرش را به هدایت فرستاد تا دین حق را بر تمام ادیان الهی مسلط کند و این امر در طول تاریخ به نسبت انجام شده اما در دوره حکومت حضرت مهدی(عج) به کمال خود خواهد رسید و تمام دنیا را دربر می‌گیرد.

* انقلاب اسلامی فرصتی برای اقامه ارزش‌های الهی است

وی تأکید کرد: انقلاب و جمهوری اسلامی در واقع تمکن و فرصتی برای اقامه ارزش‌های الهی بوده و تا انتهای عالم هستی نیز ادامه دارد از این رو چنین آرمانی نه تنها کهنه‌ نمی‌شود بلکه به بلندای تاریخ است و در هر دوره‌ای که فرصتی برای مومنین پیدا شود، آنها به دنبال تحقق این آرمان‌ هستند.

قائم مقام حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه کرامت انسانی و حفظ حقوق مردم جزء اهداف انقلاب اسلامی است، افزود: این اهداف بلند همواره وجود دارد و تمام بشریت به دنبال تحقق آن است در حالی که خداوند این فرصت را به برکت رهبری امام(ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خون پاک شهدا و در صحنه بون مردم به ما عنایت کرده است.

وی بیان داشت: اشکال و قالب‌های اجرای این آرمان‌های بلند می‌تواند متفاوت باشد و تغییر کند لذا ما باید همواره بهترین ساز و کار را تدوین کنیم و به کار گیریم.

این استاد حوزه علمیه در ادامه با اشاره به بخشی از بیانات رهبری مبنی بر فاصله داشتن نظام اسلامی با جامعه اسلامی به تبیین علل آن پرداخت و خاطر نشان کرد: تحقق جامعه اسلامی نسبی است، یعنی نسبت به آنچه که ایران در گذشته داشته، جمهوری اسلامی در حال حاضر در منظر متعالی است؛ حکومت الهی وعده تحقق جامعه‌ای است که در آن کرامت انسانی در حداکثر اعلی باشد و رفاه و تمدن اسلامی در آن موج زند لذا طبیعی است که این فاصله وجود دارد اما آنچه مهم است، حرکت کلی نظام به سمت قله‌های بلند است.

وی در خصوص فرمایشات معظم له مبنی بر پرداختن به علل زاویه‌گیری و انحراف از مسیر مستقیم انقلاب، تصریح کرد: رهبری مسئول تضمین حرکت کلی نظام به سمت آرمان‌های بلند اصیل و ناب اسلامی است چراکه نظام بر این آرمان‌ها استوار شده است، بر همین اساس ایشان فرمودند مقام ولایت درهر کجا که انحرافی در آرمان اصلی ببیند، حتماً‌ وارد خواهد شد.

* رهبر انقلاب حافظ کیان اسلام و تشیع است

حجت‌الاسلام جمشیدی با تأکید بر اینکه استکبار ستیزی و عدم وابستگی به شرق و غرب، استقلال، کیان تشیع و اسلام از اصول والای انقلاب اسلامی است، گفت: رهبری همواره حافظ این اصول و کیان است لذا هرجا احساس کنند اصل اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی در خطر است، مستقیم وارد می‌شوند.

وی اضافه کرد:‌ در مسئولیت‌های قوا، رهبری در قالب هدایت‌های کلان و راهبردی وارد می‌شوند، نه در قالب دخالت در امور جزئی از این رو در انحرافات اجرایی نباید ادعا کرد که رهبری در جریان بوده است.

* بیداری اسلامی مولود انقلاب اسلامی و ایستادگی رهبری است

قائم مقام حوزه علمیه قم درباره نسبت امت اسلامی به عنوان آخرین "حلقه زنجیره منطقی اندیشه سیاسی رهبری" و بیداری اسلامی، متذکر شد: امت اسلامی پیام انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده است در واقع بیداری اسلامی محصول پایمردی نظام،‌ شخص رهبری و امت اسلامی در این سال‌هاست، آنها با ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی استکبار جهانی به دنیا و ملت‌های منطقه ثابت کردند که می‌توان در برابر زورگویی‌ و بی‌عدالتی و ظلم ایستاد و نتیجه گرفت.

وی با بیان اینکه این تفکر که هر حرکتی در برابر مستکبران محکوم به شکست است، توسط جمهوری اسلامی زیر سوال رفت و نظام اسلامی نشان داد، این موضوع فرضیه‌ استکبار و محکوم به شکست است، گفت: اگر ملتی به خدا و توان خود تکیه کند و در سایه یک رهبری واحد قرار گیرد، با وجود تمام فشارها پیروز مبارزه با استکبار خواهد بود.

حجت‌الاسلام جمشیدی عنوان کرد: بخش عمده برنامه‌ استکبار علیه ملت‌ها، مبنی بر ایجاد رعب،‌ تبلیغات و استفاده از رمق خود ملت‌ها است لذا شکل‌گیری بیداری اسلامی مولود انقلاب اسلامی و پایمردی رهبری و مردم است.

وی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود به ارزیابی سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه پرداخت و تصریح شد: سفر اخیر رهبر انقلاب تمام تئوری‌ کارشناسان غربی و برخی تحلیل‌گران وابسته داخلی را به هم ریخت، چرا که گمان می‌کردند نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل تحرکات مرزی در این استان‌ها پایگاه مردمی چندانی قوی ندارد، درحالی که سفر حضرت آقا نشان داد نه تنها در دل پایتخت جمهوری اسلامی بلکه در اقصی نقاط ایران و جهان اسلام، هرجا که رهبری پا گذارند امواج خروشان امت اسلامی با قلب‌های ملتهب، عاشق و مشتاق، مستقبل ایشان است.

قائم مقام حوزه علمیه قم در خاتمه پیوند عمیق مردم با ولایت را پیوندی عاطفی، عقلانی و دینی خواند و ادامه داد: در استان کرمانشاه و شهرهای آن که قومیت‌های مختلفی زندگی می‌کنند، تمام مذاهب و فرق،‌ عاشقانه و یکپارچه به پیشواز رهبری آمدند که این امر جایگاه عاطفی و عقلانی رهبر انقلاب را در بین مردم نشان می‌دهد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000877


 • آخرین ویرایش:-
       

مدیر انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با فارس:
عدم حضور ایران در فرانکفورت سطح مراودات ناشران خصوصی را کاهش داد

خبرگزاری فارس: مدیر انتشارات روایت فتح با انتقاد از سخنان معاونت فرهنگی ارشاد درباره نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت، گفت: عدم حضور ایران سطح مراودات ناشران خصوصی با جهان را کاهش داد.

خبرگزاری فارس: عدم حضور ایران در فرانکفورت سطح مراودات ناشران خصوصی را کاهش داد

محمدحسین کریم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس با انتقاد از سخنان بهمن دری معاونت فرهنگی ارشاد درباره نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت، گفت: نمایشگاه فرانکفورت امسال با حضور نسبتا خوب ناشران خصوصی همراه بود اما با توجه به عدم توجه وزارت ارشاد به عنوان متولی فرهنگی کشور که عرصه را خالی کرد تأثیر منفی بر حضور فعال این ناشران خصوصی گذاشت.
وی درباره این تاثیرات منفی 4 نکته را عنوان کرد و افزود: حضور ایران و ناشران خصوصی مثل سنوات گذشته حضور مستمری بود و مثل گذشته ناشران و دست‌اندرکاران انتظار داشتند نماینده رسمی ایران را ببینند و حضور فرهنگی کشور را در فرانکفورت شاهد باشند.

* عدم حضور ایران منافقین را گستاخ کرد

مدیر انتشارات روایت فتح تاکید کرد: برای ایرانی‌‌های مقیم آلمان و یا مسلمانان جهان و حتی خود ساختار و بافت اجرایی نمایشگاه و ناشران جهان این عدم حضور سؤال برانگیز بود و از این جهت ما با خالی کردن عرصه یک امری را تقویت کردیم و آن حواشی بود که گروه‌های معاند بهره لازم را بردند.
وی با اشاره به تعرض گروهک منافقین به غرفه روایت فتح و چند غرفه دیگر ایران افزود: در تعرضی که گروهک منافقین و گروهک‌های ضدانقلاب به غرفه روایت فتح، ساقی و اندیشه‌ورزان و فاتحان داشتند شعار می‌دادند که ما با مبارزاتمان توانستیم جمهوری اسلامی را حذف کنیم و شما را نیز حذف خواهیم کرد و اهانت‌های بسیاری کردند که البته ما عملا با عدم حضور خودمان را در معرض ایجاد چنین سؤال‌هایی و بهره‌برداری‌های گروه‌های معاند قرار دادیم.

* مسدود شدن غرفه ایران فعالیت‌های کشورهای اسلامی داعیه‌دار را افزایش داد

کریم‌پور با اشاره به نکته دوم درباره تبعات منفی عدم حضور رسمی ایران در نمایشگاه فرانکفورت گفت: مسدود شدن غرفه ایران موجب شد که کشورهایی که داعیه رهبری و تأثیرگذاری در جهان اسلام را دارند مانند ترکیه، عربستان و مالزی از عدم حضور ایران بهره لازم را بردند.
وی با اشاره به مستنداتی موجود از فعالیت غرفه‌های کشورهای اسلامی افزود: مثلا مالزی 250 متر مربع غرفه داشت و بسیار زیبا غرفه را آماده کرده بود و نشست‌های تخصصی برگزار می‌کرد و همچنین عربستان همینطور بود و حتی شارجه و ابوظبی حضور خیلی فعالی داشتند و عملا عدم حضور ایران ناخواسته به آنها کمک کرد که این کشورها حضور پررنگ‌تری داشته باشند و اگر جمهوری اسلامی غرفه خود را برپا می‌کرد بخشی از مخاطبان را به خودش جذب می‌کرد.
مدیر انتشارات روایت فتح با بیان اینکه عدم حضور ایران از قبل طراحی نشده بود تاکید کرد: اما هنگامی که این کشورها میدان را خالی دیدند در ارائه برنامه‌های جدیدشان یا در نشست‌ها فعال‌تر شدند و سعی کردند مخاطبان جهان اسلام را به خودشان سوق دهند که البته حضور آقای زارعی از انتشارات علمی و فرهنگی بخشی از این مسئله را خنثی کرد و ناشران خصوصی توانستند با رابطه‌ای که با مخاطبان و ستاد برگزاری نمایشگاه و ناشران جهان اسلام و ... برقرار کردند بخشی از این خلاء را جبران کنند.

* عدم حضور ایران سطح مراودات ناشران خصوصی با جهان را کاهش داد

مدیر انتشارات روایت فتح در ادامه این گفت‌وگو حضور رسمی ایران را نوعی دلگرمی برای ناشران خصوصی دانست و گفت: هم در بحث فراهم کردن شرایط حضور در فرانکفورت و هم در اجرای برنامه‌هامان نبود یک پشت گرمی به عنوان دولت عملا در مراودات فرهنگی ما تأثیرگذار بود و ارتباطاتی که در بحث کپی رایت و ... داشتیم تحت الشعاع قرار گرفت و نماینده‌های ناشران و کشورها وقتی در مذاکرات متوجه می‌شدند که ما ناشر خصوصی هستیم در عمل سطح مراوده را پایین می‌آوردند و اگر ارشاد حضور داشت در توافقات و تعاملاتمان در فرانکفورت جایگاه بالاتری را با ناشران و کشورهای دیگر داشتیم.
وی عدم حضور ایران در نمایشگاه فرانکفورت را یک گام عقب نشینی خواند و گفت: باید سال دیگر قوی‌تر حاضر شویم.
کریم‌پور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره اقدامات رایزنی ایران در آلمان، گفت: رایزنی ایران دوبار به نمایشگاه آمدند و در ضیافتی که برای ناشران خصوصی برگزار کردند با آنها رابطه گرفتند و تمام درخواست‌های ناشران خصوصی را دریافت کردند و قرار شد آنها را به آقای شیخ عطار سفیر ایران در آلمان برسانند و ایشان و آقای سفیر پیگیر بودند که حداقل غرفه‌های ایران حضور بهتری داشته باشند.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا رایزنی اقداماتی برای برقراری غرفه رسمی ایران در نمایشگاه انجام داد، تاکید کرد: فعالیت رایزنی ایرانی عملا نتیجه نمی‌داد چون باید از قبل از افتتاح چه از لحاظ مالی و واریز مبالغ و هم از لحاظ غرفه‌آرایی و ... اقدامات صورت می‌گرفت و وزارت ارشاد آمادگی نداشت.
کریم پور افزود: البته رایزنی فرهنگی ایران در تعرضی که به غرفه روایت فتح شد محکم ایستاد و پیام‌های اعتراضی هم به وزارت خارجه آلمان قرار است بدهند و آقای شیخ عطار هنوز به دنبال این مسئله هستند و ما قرار است دیداری با ایشان داشتیم.

* عرضه کتاب‌های دفاع مقدس در فرانکفورت

مدیر انتشارات روایت فتح همچنین درباره فعالیت‌های غرفه متبوعش در نمایشگاه فرانکفورت گفت: غرفه روایت فتح برای اولین بار با موضوع دفاع مقدس به صورت مستقل در فرانکفورت حاضر شد.
وی افزود: روایت فتح یک غرفه 4 متری داشت و ما با 11 ناشر خارجی تعاملاتی برقرار کردیم که با 3 - 4 ناشر داریم درباره کپی رایت و حق امتیاز و منابع به نتیجه می‌رسیم و در غرفه‌‌های ساقی و اندیشه‌ورزان نیز 75 عنوان کتاب عرضه کردیم.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000467


 • آخرین ویرایش:-
       

نادری‌‌منش خبر داد:
اصلاح و بومی شدن شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم از اصلاح و بومی شدن شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها خبر داد.

خبرگزاری فارس: اصلاح و بومی شدن شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزارت علوم در نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به تهمت جدیدی که به ایران زده شده است، گفت: غرب عملاً دانشمندان ما را ترور می‌کند در این میان کسی که باید در تمام مجامع بین‌المللی طلب‌کار باشد، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به دو همایشی که مقام معظم رهبری در آن حضور داشتند، گفت: انتظار می‌رود تبعات این همایش‌ها در حج امسال عکس‌العمل‌های داشته باشد.

نادری‌منش با تأکید بر اینکه وزارت علوم قانونی‌ترین مجموعه علمی کشور است، خاطرنشان کرد: وزارت علوم براساس سند چشم‌انداز نقشه جامع علمی و برنامه پنج ساله توسعه، عمل می‌کند. 

معاون وزیر علوم با اشاره به تحول بنیادی در رشته‌های علوم‌انسانی، تصریح کرد: بازنگری متون، محتوا و برنامه‌های آموزشی مبتنی بر آموزه‌های دینی، تصویب و در حال اجراست.

وی از تغییر ساختار معاونت آموزشی خبر داد و اظهار داشت: شورای برنامه‌ریزی از شورای گسترش آموزش عالی جدا شده و بیش از 90 کمیته برنامه‌ریزی زیر نظر شورای برنامه‌ریزی شکل گرفته است. 

معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل و فعال‌تر شدن کمیته‌های خاص انرژی نانو، تکنولوژی ، آی تی، هوا فضا، رسانه‌ و علوم دفاعی خبر داد و گفت: در 13 رشته خاص علوم‌انسانی همکاری‌های جدی با شورای تحول در علوم‌انسانی صورت گرفته است. 

نادری‌منش در بخش دیگر از صحبت‌های خود، تأکید کرد: دو واحد درس دفاع‌مقدس برای تمام دانشجویان اختیاری است اما می‌خواهیم این درس به صورت تخصصی در رشته‌های مختلف ارائه شود. این درس فقط پاسداشت 8 سال دفاع مقدس نیست و می‌توان در قالب آن جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را مطرح کرد.

وی با اشاره به استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی و رتبه‌بندی، تصریح کرد: رتبه‌بندی ISC شکل گرفته و به عنوان بانک اطلاعات بسیار خوب تاکنون عملکرده است و باید دانشگاه‌ها به سرعت وارد تعامل با آن شوند. 

نادری‌منش در پایان از بومی و اصلاح شدن شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها خبر داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000880


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :4  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو