مربی هر چه باشد فقط اخلاق داشته باشد
بنگر: پرسپولیس با تیم‌های ضعیف بازی می‌کند/همه تقصیرها را گردن شیث انداختند

خبرگزاری فارس: مدافع تیم فوتبال سپاهان گفت: نصرتی را دوست دارم، اگر او خطایی انجام داده به اندازه شیث بوده اما برخوردها همه با رضایی است.

خبرگزاری فارس: بنگر: پرسپولیس با تیم‌های ضعیف بازی می‌کند/همه تقصیرها را گردن شیث انداختند

محسن بنگر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضور کرانچار در سپاهان عنوان کرد: فعلا که این مربی یک روز است به جمع ما اضافه شده و ظاهرا شخصیت خوبی دارد. مربی هر چه می خواهد باشد اما از نظر اخلاقی خوب باشد و به ایران بی احترامی نکند. لوکا به همه بی احترامی می کرد.

وی در خصوص اینکه بوناچیچ به لحاظ فنی چطور بود، گفت: بحث فنی را که همه می دیدند. البته من نباید نظر بدهم آنچه که باید می گفتم را گفته ام. لوکا هم زحمت خود را کشید اما توانایی اش همین قدر بود.

مدافع سپاهان در ارتباط با صحبت های کرانچار در روز اول گفت: او بیشتر در مورد اخلاقیات صحبت کرد و گفت مربی خوش اخلاقی است. از نظر فنی هم باید مربی خوبی باشد. وقتی در پرسپولیس بود از سپاهان به دلیل باختی که مقابل ما آورد خاطره خوبی نداشت. شرایط پرسپولیس با سپاهان فرق می کند. تیم ما خیلی خوب است و امکانات عالی داریم. کرانچار وقتی امکانات سپاهان را دید تعجب کرد و گفت در ایران تیمی را ندیده که این طور امکانات داشته باشد.

بنگر در خصوص اینکه گاهی نمی گذارد یک مربی خارجی کار کند، گفت: کسی به مربی کاری ندارد. به بوناچیچ هم کسی کاری نداشت. به او کاری نداشتند که هر تصمیمی دوست داشت می گرفت از جمله اینکه در روزهای آخر می گفت محرم نویدکیا و بصیرت نیایند چون خبر می برند.

این بازیکن در مورد اینکه آیا کرانچار می تواند با سپاهان موفق شود، به فارس گفت: ۱۵ روز تا شروع مجدد لیگ زمان داریم و زمان هست که تیم با تفکرات کرانچار آشنا شود. هافبک هایی که سپاهان دارد هیچ تیمی ندارد. بازیکنان خوبی در پست های دیگر هم داریم. مهاجمان ما هم خوب هستند اما کم کم باید به خودشان بیایند. سال های قبل گل های بدی می خوردیم اما مهاجمی مثل توره را داشتیم که اگر گل هم می خوردیم او با زدن سه گل همه چیز را جبران می کرد. باز هم تاکید می کنم مهاجمان فعلی هم خیلی خوب هستند. اگر ابراهیم توره را داشتیم می توانستیم امسال هم قهرمان شویم.

بنگر تاکید کرد: در کرانچار انگیزه قهرمانی هست. باشگاه مربی خارجی آورده تا فقط به قهرمانی فکر کنیم یا حداقل مدعی قهرمانی باشیم وگرنه می توانستیم یک مربی جوان ایرانی بیاوریم.

این مدافع در خصوص از دست دادن جام حذفی گفت: در جام حذفی خیلی بد باختیم. روی ضد حمله گل خوردیم. همیشه نباید سپاهان به مرحله بعدی صعود کند. همیشه در مرحله نیمه نهایی به پرسپولیس یا استقلال می خوردیم. حالا تیمی مثل پرسپولیس به تیم های ضعیف خورده و بالا می رود.

وی در مورد جدایی احتمالی قنبری از سپاهان گفت: این مسئله در حیطه وظایفم نیست که صحبت کنم ولی حیف شد که قنبری می خواهد از سپاهان جدا شود.

بنگر در مورد شیث رضایی تصریح کرد: من شماره شیث را نداشتم که به او زنگ بزنم اما به عنوان کسی که همشهری ام است باید بگویم او را نابود کرده اند. شروع کننده حرکت انجام شده رضایی نبود. من نصرتی را هم دوست دارم، اگر او خطایی انجام داده به اندازه شیث بوده اما برخوردها همه با شیث است. او این فصل زندگی سالمی را در پیش گرفته بود. همه از سوابق بد او می گویند درحالی که این کار درست نیست. من می گویم قاطعانه از هر دو این بازیکنان حمایت می کنم و معتقدم نباید آنها را نابود کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000274


 • آخرین ویرایش:-
       

عرفه در بیان آیت‌الله مجتبی تهرانی؛
عرفه؛ فرصتی کوتاه برای جاماندگان و نیازمندان

خبرگزاری فارس: آیت‌الله مجتبی تهرانی در سخنانی شب عرفه را شب دعا و اعمال صالح دانست و با تاکید بر اهمیت این شب و روز گفت: این شب و روز فرصتی کوتاه برای جاماندگان و نیازمندان است.

خبرگزاری فارس: عرفه؛ فرصتی کوتاه برای جاماندگان و نیازمندان

به گزارش خبرگزاری فارس، روز و شب عرفه از مهمترین ایام سال به حساب می‌آید و آیت‌الله مجتبی تهرانی در سخنانی این شب و روز را «فرصتی کوتاه برای جاماندگان و نیازمندان» عنوان کرده است که متن کامل سخنان وی در پی می‌آید.

دعا در شب عرفه مقبول و مستجاب است

«رُوی إنّ لیلة عرفة یستجاب فیها ما دعا من خیر و للعامل فیها بطاعة الله تعالى أجر سبعین و مائة سنة.» در روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان بکند به اجابت میرسد؛ و برای کسی که در شب عرفه اطاعت الهی را بکند و اعمال صالحه انجام دهد، معادل صد و هفتاد سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش چنین چیزی به او داده می‏شود.

اعمال صالح برابر صدوهفتاد سال عبادت است

این روایت، عظمت شب عرفه را میرساند. به حسب ظاهر امشب شب عرفه است؛ لذا می‏خواهم این مطلب را به دوستان عرض کنم که امشب را قدر بدانید! اوّلین مسأله‏ای که در امشب تءکید شده است «دعا کردن» است و در روایت دارد: دعا کنید! دعای خیر کنید! و بدانید که این دعاها به اجابت میرسد.

مقیّد باشید که امشب، مشغول غیر عبادت نباشید!

مطلب دیگر اینکه مقیّد باشید که امشب مشغول به غیر عبادت نشوید! کاری کنید که اشتغالات کنار برود تا بتوانید به سوی عبادات و صالحات بروید! وقتی چنین معادله‏ای هست که عبادت امشب مانند عبادت صد و هفتاد ساله است، خیلی انسان باید مراقبت و جدیّت داشته باشد. این خیلی قابل توجه است، چون امشب یکی از بزرگترین فرصتهایی است که ما داریم.

اثر دعا برای دیگران و پشت سر آنها

درباره دعا کردن هم بگویم که در روایتی از امام باقر علیه السلام آمده است که حضرت فرمودند: «أسرع الدعا نُجحاً للإجابة دعاء الأخ لأخیه بظهر الغیب» سریعترین دعایی که به هدف اجابت می‏رسد، دعایی است که یک برادر مؤمن، برای برادر مؤمن دیگرش می‏کند و پشت سر او برایش از خدا خیر می‏خواهد؛ نه در حضورش. یعنی هرکس برای دیگری دعا کند، به سرعت به اجابت میرسد. «فیقول له ملک موکّل به لبّیک»؛ وقتی این شخص شروع می‏کند به دعا کردن برای برادر مؤمنش و پشت سر او، آن فرشته‏ای که برای گرفتن دعاها موکّل شده است، جواب می‏دهد: بله! «و لک مثلاه» یعنی این چیزی که برای برادرت خواستی، برای خودت دو برابرش برآورده شد. یعنی همین که برای دیگری خیر خواستی و دعایش کردی، برای خودت دو برابرش منظور و مستجاب می‏شود.

امشب را قدر بدانید!

از غروب شب عرفه تا غروب روز عرفه زمان بسیار بزرگی است. این را گفتم تا امشب که به حسب ظاهر شب عرفه است و موقعیت بسیار خوبی است، هم دعا کنید و هم به اعمال صالحه مشغول شوید! این را هم بدانید که دعاهایی که می‏کنید اگر برای دیگران باشد، چیز بیشتری نصیبتان می‏شود.
خدا کند یکی از آن کسانی که شما دعا می‏کنید من باشم...

روز عرفه، روز درخواست از خداوند

«رُوی عن رسول الله صلّی الله علیه و آله و سلّم قال: أوحی الله تعالی إلی بعض أنبیائه لَو أَنَّ أَهلَ سَبعِ سَمَاوَاتٍ وَ أَرَضِینَ سَأَلُونِی جَمیعاً فَأَعطَیتُ كُلَّ وَاحِدٍ مِنهُم مَسْأَلَتَهُ مَا نَقَصَ ذَلِكَ مِن مُلكِی مِثْلَ جَنَاحِ بَعُوضَةٍ وَ كَیفَ یَنقُصُ مُلكٌ أَنا قَیِّمُه‏.»

از خدا چیزی کم نمی‏شود، حتّی اگر...

در روایتی است که از پیغمبر اکرم نقل شده است که خداوند وحی فرستاد به بعضی از پیامبرانش که این متن وحی الهی است که بر فرض که اهل هفت آسمان و تمام زمین، همگی از من درخواست کنند و به هرکدام هرچه که خواستند را بدهم، از خزانه، حکومت و فضل الهی ذرّه‏ای کاسته نمی‌شود؛ حتی مثل یک بال پشه هم از خزانه من کم نمی‌شود؛ و چه‏طور ممکن ایست که از فضل الهی کاسته شود در حالی که من سردمدار آن هستم!؟

روز امید خوشبختی برای همه

روایتی دیگری از زین العابدین صلوات الله علیه آمده که محدّث قمی هم آن را در مفاتیح نقل کرده است؛ در آن روایت آمده است که روز عرفه بود و حضرت دیدند که سائلی دارد از مردم، یعنی غیر خدا، درخواست می‌کند؛ حضرت به او فرمود: وای بر تو! در چنین روزی از غیر خدا تقاضا و درخواست می‌کنی!؟ و حال آنکه امید می‌رود در چنین روزی فضل الهی شامل طفل‌هایی شود که در رحم مادر هستند. امید است که اینها خوشبخت و سعادتمند شوند.

روز عرفه، روز دعا و درخواست

«رُوِیَ عَنِ البَاقِرِ عَلَیهِ‏السَّلَامُ قَالَ إِنَّ یَوْمَ عَرَفَةَ یَوْمُ دُعَاءٍ وَ مَسْأَلَةٍ». یکی از آن مقاطعی که این اسلحه بُردش بیشتر است و در اجابت سرعت دارد، ‌روز عرفه است. حتّی تعبیر امام باقر(علیه‏السلام) این است که اصلاً‌ روز عرفه، روز دعا و درخواست از خداوند است. یعنی در این مقطع زمانی بخصوص سرعت اجابت دعا بیشتر است.

تنها امید جاماندگان

«مَنْ لَمْ یُغْفَرْ لَهُ فِی شَهْرِ رَمَضَانَ لَمْ یُغْفَرْ لَهُ إِلَى قَابِلٍ إِلَّا أَنْ یَشْهَدَ عَرَفَةَ» حضرت امام جعفر صادق(ع) فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد غفران برای او نیست مگر آنکه عرفه را درک کند.
از این روایت دو مطلب به دست می‏آید: یکی، عظمت ماه مبارک رمضان از نظر گسترش مغفرت الهی است که همه را در بر می‌گیرد. دوم، عظمت عرفه است. در ماه مبارک رمضان، زمان مطرح است. ممکن است برای عرفه هم زمان مطرح باشد؛ یعنی روز خاص و هم مکان مورد نظر باشد که آن زمین عرفات است. ولی مسلّماً زمان در اهمیت موضوع دخالت دارد که روز عرفه است. از لحاظ قید زمان، اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگرفت، مسلّماً اگر در روز عرفه از خداوند طلب مغفرت کند مورد مغفرت الهی قرار خواهد گرفت.

فضیلت زوّار امام حسین در عرفه

مسأله مهم در روز عرفه زیارت امام حسین(علیه‏السلام) است که در حدیث آمده است خداوند قبل از آنکه به سرزمین عرفات نظر کند، به زائرین امام حسین(علیه‏السلام) نظر می‌افکند و این نظر افکندن در زمان‌های حساس و سرنوشت‌ساز مانند شب قدر، عید فطر، عید قربان و عید غدیر می‌باشد که افضل اعمال در این زمان‌ها زیارت امام حسین(علیه‏السلام) است.

این روز را از دست ندهید!

هر لحظه‌ای از لحظات امروز برای ما گرانبها است؛ بخصوص برای دعا و درخواست از خداوند. این فرصت بهترین فرصت است. پس این فرصت را از دست ندهید! به خصوص از ظهر تا هنگام غروب را که در روایات وارد شده است. به دوستان می‏خواستم سفارش کنم که این چند ساعت را غنیمت بشمارید. بدانید اگر می‏خواهید مشکلاتتان را حل کنید ـ‏که همه ما ‏مشکلات داریم‏ـ بیایید ‌این چند ساعت را درِ خانه خدا بروید و از او بخواهید؛ چه حاجت‏های مادّی را و چه معنوی را، همه را از او بخواهید. چون امروز بُردِ دعا خیلی زیاد است. بخصوص درباره دیگران اگر دعا کنید، ما در روایت داریم که خدا چند هزار برابر به شما اعطا می‏کند.
از همه شما التماس دعا دارم؛ من را هم فراموش نکنید و دعا کنید.
انتهای پیام/کمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000281


 • آخرین ویرایش:-
       

لورن وودز به هفته چهارم می‌رسد
ارباب‌زاده: وضعیت مالی ذوب‌آهن تاسف بار است

خبرگزاری فارس: سرپرست تیم بسکتبال ذوب‌آهن گفت: وضعیت مالی باشگاه تاسف بار است و نمی‌دانیم باید چه کار کنیم.

خبرگزاری فارس: ارباب‌زاده: وضعیت مالی ذوب‌آهن تاسف بار است

محمد‌علی ارباب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد شرایط مالی تیم بسکتبال ذوب‌آهن گفت: وضعیت ملی باشگاه بسیار بحرانی است و به تبع آن تیم بسکتبال هم شرایط مالی‌اش تعریفی ندارد. ما از لحاظ نتیجه‌گیری خوب کار کرده‌ایم که آن هم حاصل غیرت و تلاش بازیکنان بوده است.

وی افزود: ابراهیمی مدیر عامل باشگاه شرایط بد مالی را کاملا تشریح کرده است و باید همین را بگویم که تاسف بار است و نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. امیدوارم باشگاهی با این سابقه بتواند همچنان به کار خود ادامه دهد.

سرپرست تیم بسکتبال ذوب‌آهن در مورد جذب لورن وودزف بازیکن آمریکایی عنوان کرد: این بازیکن به ایران آمده است و با فراهم شدن شرایطش به بازی هفته چهارم می‌رسد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000302


 • آخرین ویرایش:-
       

در گفت‌وگو با فارس
آرا: بازیکنانی را جذب کردیم که از تجربه آنها استفاده کنیم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم والیبال بانوان گیتی‌پسند گفت: با جذب بازیکنان غیربومی در تلاش هستیم تا سایر بازیکنان از تجربه آنها استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: آرا: بازیکنانی را جذب کردیم که از تجربه آنها استفاده کنیم

راحله آرا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از پیروزی تیمش در نخستین هفته لیگ برتر والیبال بانوان گفت: با برگزاری مسابقه اول نمی‌توان نتیجه‌ای از تیم‌ها گرفت که در چه حدی هستند؛ چرا که تمرینات برای همه دیر شروع شد و هماهنگی‌ها باید بیشتر شود. بازیکنان ما نیز توانایی خوبی دارند اما برای رسیدن به هماهنگی زمان لازم دارند، در مقابل تیم بانوان تهران نیز بازیکنان خوب و پرتلاشی دارد.

وی ادامه داد: در کل فردی خونسرد و آرام هستم و استرسی در مقابل خزانی که سال‌ها تجربه حضور در لیگ برتر را دارد نداشتم. او هدایت تیمش را برعهده دارد و من تیم خودم را.

آرا در پاسخ به این سؤال که جذب بازیکنان ملی‌پوش از پرسپولیس چقدر در موفقیت این تیم مؤثر بوده است، اظهار داشت: 100درصد، همه بازیکنان حتی کسانی که در نیمکت نشسته‌اند در پیروزی سهیم هستند. جذب نیروهای غیر بومی بسیار سخت بود، بنابراین بازیکنانی را جذب کردیم که بتوانیم از آنها استفاده کنیم. البته برهانی که غیربومی محسوب نمی‌شود و سال‌ها در تهران به عنوان نیروی کمکی حضور داشت. هدف از جذب بازیکنان دیگر این بود که سایر بانوان از آنها استفاده کنند و تجربه لازم را کسب کنند.

سرمربی گیتی‌پسند افزود: برنامه مسابقات به شانس بستگی دارد که با تیم راحتی در آغاز بازی کنیم یا تیم‌های مدعی. این بازی بریم در حد متوسط بود و در هفته آینده با تیم مدعی گاز در اصفهان دیدار خواهیم داشت.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900813000440


 • آخرین ویرایش:-
       

در آستانه بیستمین سالگرد فعالیت شبکه جهانی سحر؛
مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» از شبکه سحر پخش می‌شود

خبرگزاری فارس: سریال تلویزیونی «مختارنامه» در آستانه بیستمین سال فعالیت شبکه جهانی سحر، از این شبکه تلویزیونی پخش می‌شود.

خبرگزاری فارس: مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» از شبکه سحر پخش می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر سرویس آذری زبان شبکه جهانی سحر در آستانه آغاز سالی نو در تاریخ راه‌اندازی این رسانه و شروع بیستمین سال فعالیت آن گفت: اهتمام سیمای آذری شبکه جهانی سحر به نشر معارف اسلامی خنثی کننده نشر فرهنگ منحط غرب در جمهوری آذربایجان است که این رسالت دینی در بیستمین سال فعالیت سرویس آذری زبان شبکه جهانی با پخش برنامه‌های پر محتوا و فاخر از جمله دوبله حرفه‌ای و ارزشمند سریال «مختارنامه» از این سیما، پی گرفته می‌شود.
«برهان حشمتی» مدیر سیمای آذری این شبکه با بیان اینکه در یک ۲سال اخیر یک ساعت دیگر هم به زمان پخش برنامه‌های این سیما افزوده شده است، گفت: روزانه 9 ساعت برنامه برای مخاطبان سیمای آذری پخش می‌شود که شامل طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها از برنامه کودک گرفته تا برنامه‌های تحلیلی سیاسی و فیلم و سریال می‌شود. 
وی افزود: با افزایش یک ساعته زمان پخش سیمای آذری، ابتدا در این یک ساعت با توجه به تقاضای مخاطبان، برنامه «خانواده» باز پخش می‌شد اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به زودی سه برنامه جدید و جذاب  فرهنگی – اجتماعی منطبق با روحیات سنین جوانی در این یک ساعت روی آنتن می‌رود.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین طرح‌های در دست انجام سیمای آذری در سال جاری، دوبله سریال تاریخی – مذهبی مختارنامه است که بخش اعظم آن پیش رفته و امیدواریم به زودی با اتمام آن، در جدول پخش سیمای آذری در ایام محرم قرار گیرد. از طرف دیگر مسابقه زنده تلفنی با تهیه‌کنندگی حشمت الله کلهر، برنامه جوان با تهیه‌کنندگی رامین بیانی و برنامه مسابقه خانوادگی با تهیه‌کنندگی حسن نجفی در مرحله پیش تولید، تولید یا مراحل نهایی فنی قرار داشته و در ماه‌های آینده پخش آنها از سیمای آذری آغاز می‌شود.
مدیر سیمای آذری با اشاره به اینکه با سفارش دوبله فیلم و سریال‌های مورد علاقه مخاطبان به عوامل و هنرمندان بومی در کشور آذربایجان، علاوه بر افزایش کمی دوبله، زمینه ارتباط نزدیکتر بینندگان برون مرزی آثار نمایشی ایرانی، بواسطه شنیدن صداهای آشنا و بومی، با این تولیدات و مضامین آنها فراهم شده است، اظهار کرد: خوشبختانه سیمای آذری شبکه سحر به عنوان یکی از 6 سیمای تشکیل دهنده شبکه، موفق شده است واجد تأثیرات عمیق و گسترده‌ای در زنده نگه داشتن ریشه‌های مشترک فرهنگی و دینی، پیشینه تاریخی، سنت‌ها و آئین‌ها، علائق و چشم اندازها و نگره‌های دو ملت مسلمان ایران و جمهوری آذربایجان باشد که این هدف در قالب تولید برنامه‌های مختلف در قالب‌های متنوع تلویزیونی (اعم از خبر، فیلم و سریال، برنامه‌های ترکیبی، جنگ‌های تلویزیونی ویژه اقشار مخاطبان نظیر کودکان، خانواده و ...) و در موضوعات و سرفصل‌های گوناگون فرهنگی، سیاسی، معارفی، اقتصادی و ... و نیز زبان‌گردانی و پخش آثار برجسته تلویزیون ایران که در شبکه‌های داخلی تولید شده‌اند، دنبال می‌شود.
حشمتی درباره علت اصلی دشمنی‌ها و خصومت محافل غرب‌گرا و ضداسلام در جمهوری آذربایجان با شبکه سحر و تحرکات گسترده تبلیغاتی و دیپلماتیک علیه این شبکه از طرف باکو خاطرنشان کرد: در حالی که رویکرد اصلی حاکم بر باکو و رسانه‌های جمهوری آذربایجان غرب‌گرایی و نشر جلوه‌های مبتذل غربی و همچنین مقابله با اسلام است، شبکه سحر عکس این رویکرد و در جهت تبلیغ اسلام و تمدن اسلامی – ایرانی فعالیت می‌کند و همین رویکرد باعث شده تا جایگاه شبکه سحر به عنوان یک رسانه اسلامی و متعهد هر روز بیش از پیش در میان مردم جمهوری آذربایجان مستحکم شود.
وی ادامه داد: با توجه به حضور و نفوذ صهیونیسم و آمریکا در آذربایجان، تبلیغات گسترده‌ای علیه ایران صورت می‌گیرد که برنامه‌های شبکه سحر آن‌ها را خنثی می‌کند. از سویی گرایش مردم جمهوری آذربایجان به برنامه‌های این شبکه باعث حس حسادت شده است، زیرا علی رغم امکانات زیادی که در اختیار رسانه‌های هم‌سوی با غرب در آذربایجان قرار دارد، مردم به برنامه‌های یک شبکه برون مرزی یعنی شبکه جهانی سحر رغبت بیشتری نشان می‌دهند.
مدیر سیمای آذری عنوان کرد: وب سایت اینترنتی شبکه جهانی سحر در جمهوری آذربایجان فیلتر شده، همچنین شماره‌های تماس تلفنی با این سیما مسدود شده‌اند اما با همه دشواری‌ها، ارتباط مخاطبان با این سیما قطع نشده است و مردم این کشور همچنان از طریق ایمیل، سامانه پیام کوتاه و ... نقطه نظرات خود را با سیمای آذری مطرح می‌کنند.
حشمتی با بیان اینکه خبررسانی و برنامه‌های سیاسی از برنامه‌های اصلی این سیما است، گفت: سه بخش خبری در فواصل کنداکتور پخش سیمای آذری قرار دارند که اخبار و اطلاعات روز جمهوری آذربایجان، ایران و جهان را به سمع و نظر بینندگان می‌رسانند. همچنین برنامه سیاسی کومپاس(جهت‌نما) به تهیه‌کنندگی قهرمان نورانی و سیاوش اصغرزاده پنج روز در هفته و برنامه تریبون آزاد به منظور انعکاس آزادانه نظرات مخاطبان دو روز در هفته به تهیه‌کنندگی سیاوش اصغرزاده روی آنتن این شبکه می‌رود.
وی با اشاره به اهتمام ویژه سیمای آذری به نشر معارف اسلامی یادآوری کرد: برنامه‌های دینی و معارفی جایگاه رفیعی در برنامه‌های سیمای آذری شبکه جهانی سحر دارند. برنامه‌هایی مانند مسیر هدایت، پاسخ به سوالات شرعی، انتظار و ... به صورت منظم و هفتگی از این سیما پخش می‌شوند و در تمام مناسبت‌های مذهبی نیز ویژه برنامه همان مناسبت به تهیه‌کنندگی احمدرضا کریمی روی آنتن می‌رود. از سوی دیگر در ماه مبارک رمضان، ماه محرم و ماه صفر کلیه برنامه‌ها حال و هوای مناسبت مربوطه را پیدا می‌کنند و تلاش می‌شود تا نیاز فکری مخاطبان به نحو شایسته و درخور پاسخ گفته شود.
مدیر سیمای آذری با اشاره به اینکه در سالی که گذشت تولید برنامه و دوبله آثار گوناگون شبکه‌های داخلی به زبان آذری رشدی قابل ملاحظه داشته است عنوان کرد: سریال‌ها و تله فیلم‌ها از برنامه‌های بسیار مورد توجه مخاطبان سیما است که در سال قبل نسبت به سال پیش از آن، با رشد سه برابری در دوبله آنها مواجه بوده‌ایم که همین امر رضایت تماشاگران را در پی داشته است.
حشمتی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته، برنامه کودک «غنچه‌ها» با تهیه‌کنندگی محمد معصومی ثمرین از ابتدای مهرماه برای اولین بار به صورت زنده روی آنتن رفت. در حالیکه تا پیش از آن تمام برنامه‌های کودک به صورت تولیدی تهیه و پخش می‌شدند و این برنامه در همین مدت کوتاه از پخش، بازخورد بسیار خوبی داشته است.
سیمای آذری شبکه جهانی سحر 15 آبان سال 1371 افتتاح شد و نیمه آبان امسال وارد بیستمین سال فعالیت خود می‌شود. این سرویس آذری زبان شبکه سحر، هم اکنون روزانه 9 ساعت (از ساعت ۱۳ لغایت ۲۲ به وقت تهران) روی آنتن کانال 1 این شبکه است.
هفته گذشته یک مقام جمهوری آذربایجان اعتراف کرد تأثیر برنامه‌های روشنگر و اطلاع رسان این سیما به حدی است که عملاً مسیر جمهوری آذربایجان برای تأسیس سفارتخانه در تل آویو را سد کرده است.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000247


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس ستاد مکه مکرمه خبرداد:
همه زائران ایرانی پس از دعای عرفه به مزدلفه و منا منتقل می شوند

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد مکه مکرمه گفت: همه زائران ایرانی پس از دعای عرفه و اذان مغرب با اتوبوسهای نقل ترددی به مزدلفه و منا منتقل می شوند.

خبرگزاری فارس: همه زائران ایرانی پس از دعای عرفه به مزدلفه و منا منتقل می شوند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، حمید حبیبی تنها رئیس ستاد مکه مکرمه در صحرای عرفات گفت: همه 97 هزار زائر ایرانی روز جمعه از ساعت 14:30 تا 23:30 به صحرای عرفات برای وقوف منتقل و در چادرهای ایرانیان مستقر شدند.
رئیس ستاد مکه مکرمه یاد آور شد، زائران ایرانی امروز شنبه ساعت 14:30 نیز دعای عرفه را در صحرای عرفات قرائت می کنند و از غروب آفتاب با نقل ترددی در دو مرحله به مزدلفه و منا اعزام می شوند.
حبیبی تنها ادامه داد: کلیه زائران خانم و پیر مردها یعنی حدود 55 در صد زائران در مرحله اول برای وقوف اضطراری به منا و بقیه 44 درصد زائران برای وقوف اختیاری در مزدلفه(مشعر الحرام) اعزام خواهند شد.
رئیس ستاد مکه مکرمه گفت: همه 97 هزار زائرا ایرانی امروز تا ساعت 23 از عرفات به مزدلفه و منا منتقل می شوند.
وی گفت: سازمان حج و زیارت امسال برای همه زائران یک زیر انداز یک نفره در اختیار زائران قرار داده که در تمام مسیر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
حبیبی تنها خاطر نشان کرد : شکر خدا هیچ مشکل خاص و حادثه ای برای حجاج ایرانی رخ نداده و فقط یک زائر روز گذشته به محض ورود به صحرای عرفات به دلیل کهولت سن و سکته جان به جان آفرین تسلیم کرد و به لقای خدا شتافت.
وی گفت: سازمان حج و زیارت در مزدلفه برای پذیرایی از زائران وقوف اختیاری از نظر غذا و آب آشامیدنی سرد و بهداشتی آماده است.
رئیس ستاد مکه مکرمه در مورد جلوگیری از آتش سوزی احتمالی گفت: دفاع مدنی عربستان(آتش نشانی و اورژانس) از 48 ساعت قبل تا 13 ذی حجه چهار شنبه در آمادگی کامل قرار دارد.
وی گفت: آتش نشانان زمینی و هوایی و آمبولانسهای عربستان در خدمت زائران در آمادگی قرار دارند. بالگردهای امدادی هم مرتب بر فراز صحرای عرفات در حال گشت زنی هستند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000524


 • آخرین ویرایش:-
       

یادداشت فارس/ ۸۳ روز گذشت؛
همچنان قرار است قوه‌قضاییه فائزه هاشمی را عادلانه محاکمه کند

خبرگزاری فارس: در حالی 83 روز از زمان محاکمه فائزه هاشمی در دادگاه انقلاب تهران می‌گذرد که خبری از جلسه برگزاری محاکمه نیست و مسئولان دستگاه قضایی در پاسخ به خبرنگاران از برگزاری عادلانه محاکمه خبر می‌دهند.

خبرگزاری فارس: همچنان قرار است قوه‌قضاییه فائزه هاشمی را عادلانه محاکمه کند

مسئولان عالی قوه‌قضاییه در مقاطع مختلفی که پرونده‌هایی سنگین را مورد رسیدگی قرار می‌دهد از تمام مردم و مسئولان می‌خواهند که ضمن خودداری از اظهارنظرهای نابجا، به آنها اجازه دهند که در آرامش و با دقت تمام پرونده‌ها را مورد رسیدگی قرار دهند.

مثلا درباره پرونده فساد مالی اخیر تمام مسئولان قضایی از اظهارنظر درباره پرونده منع شدند و قرار بر این شد که تمام اظهارنظرها از سوی محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور و ناظر ویژه رئیس قوه‌قضاییه در این پرونده صورت گیرد.

اما در این راه بعضا پرونده‌هایی هستند که به هیچ‌وجه از بزرگی پرونده‌هایی مانند فساد مالی اخیر برخوردار نیستند و تنها به این دلیل که پای آقازدگانی مانند فائزه هاشمی در آن باز شده است، مسئولان قوه‌قضاییه از اطلاع‌رسانی درباره آن خودداری می‌کنند.

حال باید از مسئولان دستگاه قضایی این سوال را پرسید که آیا واقعا آنگونه که می‌گویید فائزه هاشمی و پرونده اتهامات او هم مشمول رسیدگی عادلانه دستگاه قضایی می‌شود یا اینکه برخی اعمال فشارها باعث شده تا رسیدگی به پرونده و محاکمه فائزه هاشمی حتی به درخواست خودش به تعویق بیفتد؟

آیا مسئولان دستگاه قضایی معتقد هستند که ارتکاب جرایم توسط فائزه هاشمی و دیگر آقازادگان به اندازه حوادث "سعادت‌آباد" و "پل مدیریت" جامعه را ملتهب نکرده است که رسیدگی به جرایم آنها را با اولویت و خارج از نوبت رسیدگی کنند یا اینکه دست‌هایی در میان است تا این پرونده‌ها بایگانی شود؟

مسئولان دستگاه قضایی باید جواب دهند که چرا بعد از گذشت 83 روز از زمان محاکمه فائزه هاشمی هنوز خبری از محاکمه او نیست؟ چرا هیچ مسئولی به سوال‌های متعددی که از سوی مردم و از زبان جامعه دانشگاهی درباره این پرونده مطرح می‌شود جواب نمی‌دهد؟ آیا این است عدالت دستگاه قضایی در رسیدگی منصفانه و بی‌طرفانه به تمام پرونده‌هایی که مطرح شده است؟

مسئولان عالی دستگاه قضایی اگر هم در رسیدگی به این پرونده با محدودیت یا مصلحت‌هایی روبه‌رو هستند شاید بهتر باشد آنها را با مردم در میان بگذارند نه اینکه هر روز وعده فردایی دهند که هیچ‌وقت نمی‌رسد.

تمام آحاد جامعه منتظر هستند همانگونه که دستگاه قضایی در زمینه پرونده فساد مالی ادعا کرد از قصور هیچ‌کس نمی‌گذرد و برای اطلاع‌رسانی درباره آن جلسات مختلفی گذاشت، درباره پرونده متهمان فتنه 88 مخصوصا برخی از آقازادگان که در آن دخیل بودند هم به طور شفاف اطلاع‌رسانی کند تا اعتماد مردم به عملکرد خود را بالا ببرد.

مراجع قضایی درباره برگزار نشدن جلسه محاکمه فائزه هاشمی اعلام‌نظر نمی‌کنند و پاسخگویی را به دفتر سخنگوی قوه قضائیه که مشغول نظارت بر پرونده اختلاس 3هزار میلیارد تومانی است، محول می‌کنند.

* فائزه هاشمی رفسنجانی در جریان اغتشاشات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، دو بار در تاریخ‌های 30 خرداد 88 و 1 اسفند 89 به دلیل حضور در تجمعات غیرقانونی دستگیر شده بود.

* فائزه هاشمی در دستگیری اول اعلام کرده بود که فقط برای خوردن ساندویچ در محل حاضر شده و بار دوم نیز گفته که برای خرید لباس عید در خیابان‌ها و در بین تجمع‌کنندگان حاضر بوده است.

* فائزه هاشمی همچنین در مصاحبه‌هایی مدعی شده بود که مملکت توسط اراذل و اوباش اداره می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000536


 • آخرین ویرایش:-
       

رئیس مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی تهران:
استفاده خودسرانه از قطره های چشمی خطرناک است

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اشک برای مرطوب نگه‌داشتن چشم و تغذیه قرنیه افرادی که چشم‌هایی سالم و طبیعی دارند، کافی است و علاوه بر این موارد محیط چشم را نیز ضدعفونی می‌کند بنابراین نباید قطره ها را به صورت خودسرانه در چشم ریخت.

خبرگزاری فارس: استفاده خودسرانه از قطره های چشمی خطرناک است

به گزارش خبرگزاری فارس، علی صادقی طاری، دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره چشم پزشکی ایران با اشاره به اینکه چشم در حالت طبیعی به هیچ ماده شوینده‌ای احتیاج ندارد، افزود: برخی بیماری‌ها یا شرایطی خاص سبب خشکی چشم می‌شود و نیاز است که آن‌ها را مرطوب نگه داشت. همچنین گاهی ممکن است چشم در معرض تحریکات محیطی مانند گرد و غبار قرار بگیرد و در این حالت چشم فرد می‌سوزد و قرمز می‌شود. در این موارد خیلی از افراد ترجیح می‌دهند چشم‌هایشان را شست و شو دهند. در چنین وضعیتی ما هیچ ماده شست و شودهنده شیمیایی را تجویز نکرده و توصیه می‌کنیم چشم‌ها را با آب معمولی بشویند.

 وی با بیان اینکه برخی مشاغل یا عوامل محیطی موجب قرمز شدن چشم می‌شود، گفت: قرمزی دائمی چشم‌ها موضوعی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و فرد نباید فقط در فکر برطرف کردن این علامت باشد. در صورت تداوم قرمزی و سوزش چشم‌ها مراجعه به چشم پزشک ضروری است.

صادقی با اشاره به اینکه قطره‌هایی مانند نفازولین علت اصلی قرمزی چشم را برطرف نمی‌کند و استفاده از آن‌ها فقط در سنین خاصی و با تجویز پزشک مجاز است، افزود: استفاده از این دارو برای بچه‌های زیر 5 سال و در سنین بالا به خصوص برای کسانی که سابقه افزایش فشار خون دارند و دارو مصرف می‌کنند یا افرادی که چشمشان مستعد آب سیاه زاویه بسته است، مجاز نیست.

این چشم پزشک مصرف خودسرانه دارو برای شست و شوی چشم را مجاز ندانست و عنوان کرد: بعضی از افراد قطره‌هایی از جمله تتراکائین را بدون تجویز پزشک به عنوان داروی ضد درد استفاده می‌کنند. این قطره‌ با اینکه ضد درد است ولی مانع ترمیم و تکثیر غشای پوششی قرنیه و ملتحمه می‌شود.

صادقی طاری افزود: مصرف خودسرانه داروها و قطره‌های چشمی می‌تواند عوارضی در پی داشته باشد. به عنوان مثال در افرادی که به دلیل داشتن شغلی خاص مانند جوشکاری با درد چشم روبه‌رو می‌شوند، دیده شده مصرف طولانی مدت و خودسرانه قطره تتراکائین زخم یا حتی سوراخ شدن قرنیه را در پی داشته است.

دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره چشم پزشکی ایران به مردم هشدار داد: از مصرف خودسرانه داروها برای رفع قرمزی و درد چشم خودداری کرده و در صورت بروز تحریکات محیطی از آب تمیز برای شست و شوی چشم استفاده کنند.

به گفته وی در نهایت می‌توان به طور موقت از قطره‌های اشک مصنوعی که صدمه کمتری به چشم می‌زند، کمک گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر مراقبت از این عضو حساس و ظریف افزود: در صورت مواجه شدن با مشکلاتی مانند قرمزی چشم یا درد و سوزش به مدت طولانی، حتماً برای رسیدگی‌های بیشتر به چشم پزشک مراجعه کنید.

بیست و یکمین کنگره سالانه انجمن چشم پزشکی ایران از 23 تا 26 آبان در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود و در این مدت آخرین یافته‌های پژوهشی و جدیدترین شیوه‌های درمانی مورد بحث و بررسی چشم پزشکان قرار می گیرد. 
انتهای پیام/
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000429


 • آخرین ویرایش:-
       

به کارگردانی محسن شرفی‌نیا؛
مرحله اول فیلمبرداری فیلم سینمایی «فصل انار» به پایان رسید

خبرگزاری فارس: مرحله اول فیلمبرداری فیلم سینمایی «فصل انار» به کارگردانی «محسن شرفی ‌نیا» به پایان رسید.

محمدرضا فروتن و ماه‌چهره خلیلی در نمایی از فیلم سینمایی «فصل انار»
محمدرضا فروتن و ماه‌چهره خلیلی در نمایی از فیلم سینمایی «فصل انار»
-------------------------------

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مرحله اول فیلمبرداری فیلم سینمایی «فصل انار» به پایان رسید و گروه تولید فیلم تا چند روزه آینده مرحله دوم فیلمبرداری را آغاز می‌کند.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر تدوین اولیه «فصل انار» توسط «رضا حماسی» در تهران انجام شده است.
 
به گزارش فارس، این فیلم به کارگردانی «محسن شرفی‌نیا» و تهیه‌کنندگی «علی سرتیپی» از تاریخ 4 مهرماه در یزد کلید خورد.
در این فیلم «سیدجلیل میرطبایی»، «محمدرضا فروتن»، «ماه‌چهره خلیلی»، «شقایق فراهانی»، «امید روحانی»، «میثاق زارع» و «لادن رحمتی» ایفای نقش می‌کنند.
این فیلم برگرفته از یک فیلم کوتاه است که توسط این کارگردان سه سال پیش ساخته شده بود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است:
رضا معلولی است که قصد ازدواج با دختری معلول را دارد ولی به خاطر مخالفت پدرش - که اخیرا از دنیا رفته - نمی‌تواند رضایت مادربزرگش را که تنها ولی اوست، جلب نماید.
رضا در یک اتفاق با دختر سالمی آشنا می‌شود...

لیست کامل عوامل فیلم سینمایی «فصل انار» عبارتست از:
تهیه‌کننده: علی سرتیپی، نویسنده و کارگردان: محسن شرفی‌نیا،‌ مجری طرح: نگار اسکندرفر، مدیر فیلمبرداری: علیرضا برازنده، صدابردار: طاهر پیشوایی، مدیر تولید: علی حماسی، مدیر تدارکات: محمد عباسیان،‌ دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: امیرحسین ضیاء، گریم: کامران علی‌حسینی و ریحانه عادل‌نژاد، منشی صحنه: لادن رحمتی، طراح صحنه: محسن افزونی، طراح لباس: مهسا امینی‌شکیب، دستیار صدا: علی عبدالحسینی، دستیار صحنه: علی دهقانی،‌ دستیار اول فیلمبردار: احسان رفیعی‌جم، دستیار دوم فیلمبردار: عباس رضوانی، بازیگر نقش اول: سیدجلیل میرطبایی، بازیگران: محمدرضا فروتن، ماه‌چهره خلیلی، شقایق فراهانی، امید روحانی، میثاق زارع و لادن رحمتی.

«محسن شرفی‌نیا» ساخت بیست فیلم کوتاه را در کارنامه هنری خود دارد. این کارگردان یزدی اولین فیلم بلند سینمایی خود را تجربه می‌کند.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000644


 • آخرین ویرایش:-
       

/جشنواره فیلم رشد/
عصر فردا مراسم پایانی جشنواره رشد در سینمافلسطین برپا می‌شود

خبرگزاری فارس: عصر فردا یکشنبه ۱۵ آبان طی مراسمی در سینما فلسطین، مراسم پایانی چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: عصر فردا مراسم پایانی جشنواره رشد در سینمافلسطین برپا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، در این مراسم که با حضور وزیر آموزش و پرورش و دبیر جشنواره برگزار خواهد شد، برترین‌های این دوره از جشنواره در بخش‌های رقابتی فیلم داستانی، کوتاه، مستند،‌پویانمایی و دانش‌آموزان و فرهنگیان فیلمساز معرفی خواهند شد و تندیس‌های زرین و سیمین جشنواره و نیز دیپلم‌های افتخار و تقدیرها در بخش‌های مختلف به بهترین‌های جشنواره رشد اهدا خواهد شد.
بنا بر این گزارش، در بخش جنبی جشنواره نیز،‌ نهادها و سازمان‌های مختلفی چون معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، انجمن اولیا و مربیان،‌ آیسسکو، پدافند غیرعامل و ... برگزیدگان خود را معرفی و به آنها جوایز ویژه‌ای اهدا خواهند کرد.

برپایی بزرگداشت «هوشنگ مرادی‌کرمانی» در اختتامیه رشد

بخش بزرگداشت «هوشنگ مرادی‌کرمانی» به‌خاطر چهل سال حضور مستمر و موفق در این جشنواره از بخش‌های مهم دیگر رشد امسال خواهد بود.
«رسول صدرعاملی» بیانیه داوران را می‌خواند
«رسول صدرعاملی» یکی از داوران اصلی چهل‌ویکمین دوره جشنواره فیلم رشد، قرار است متن بیانیه هیئت داوران جشنواره را قرائت کند.

جلسه دانش‌آموزان فیلمساز با معاون وزیر و دبیر جشنواره

در جشنواره رشد امسال سینماگران دانش‌آموز حاضر در بخش ویژه خودکه از دیروز به جمع حاضران در جشنواره پیوسته‌اند، حضور پرشوری در جشنواره داشته‌اند. آنها در یک شب مانده به اختتامیه جشنواره میهمان باشگاه فرهنگیان هستند و قرار است امشب (شنبه شب ۱۴ آبان) با وزیر آموزش و پرورش و نیز دبیر جشنواره جلسه‌ای
ترتیب داده شود.

آخرین جلسات نقد و بررسی در «رشد»

از برنامه‌های نقد و بررسی جشنواره ، تاکنون نشست نقد «دختران» بدون حضور «قاسم جعفری» کارگردان آن که در سفر حج به سر می‌برد، انجام شده و قرار است یک کارگاه آموزشی نیز برای دانش‌آموزان تشکیل شود.
همچنین عصر امروز شنبه ۱۴ آبان به نقد و بررسی فیلم‌های سینمایی من می‌توانم (شیرکو سالک) و وقتی نور می‌تابد (شهریار پورسیدیان) اختصاص دارد.
 جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی «رشد» با 46 سال سابقه و 40 دوره برگزاری، قدیمی‌ترین رویداد سینمایی ایران است که چهل و یکمین دوره آن از ۸ آبان آغاز شده و تا فردا 15 آبان ماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000627


 • آخرین ویرایش:-
       

تازه‌های وب و اینترنت؛
اختلال در خدمات آنلاین بانک مشهور آمریکا و اعتراض کاربران

خبرگزاری فارس: مشتریان بانک آمریکایی مشهور HSBC بعد از مختل شدن خدمات آنلاین آن، اعتراضات خود را در شبکه های اجتماعی و سایت‌های مختلف اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: اختلال در خدمات آنلاین بانک مشهور آمریکا و اعتراض کاربران

به گزارش فارس به نقل از وی تری، از روز جمعه سرویس های بانکی آنلاین و همین طور خدمات تلفن بانک HSBC از کار افتاد و نتیجه این امر عدم دسترسی مشتریان به بسیاری از سرویس های مورد استفاده شان بود.
مدیران HSBC بعدازظهر روز گذشته اختلال در خدمات آنلاین و تلفنی خود را تایید کرده و بابت این مساله از کاربران عذرخواهی کردند.
آنها مشکل یاد شده را حاصل نقص در سیستم ASAP دانسته و اعلام کردند با چند ساعت کار و تلاش مداوم توانسته اند این نقص را برطرف کنند.
جالب آنکه مشتریان این بانک حتی نتوانستند از دستگاه های خودپرداز یا همان ATM ها استفاده کنند و یکپارچه بودن سیستم نرم افزاری و سخت افزاری خدمات اینترنتی، تلفن بانک و خودپردازها کاربران را به طور جدی دچار مشکل کرد.
پیش از این در سال 2010 هم مشکل مشابه دیگری برای سیستم های رایانه ای این بانک به وجود آمده بود که علت آن در آن زمان نقص در رایانه های مین فریم HSBC اعلام شد.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000498


 • آخرین ویرایش:-
       

معاون نخست وزیر ترکیه:
خروج برخی اعضا از منطقه یورو، به منزله سرآغاز فروپاشی اتحادیه اروپا است

خبرگزاری فارس: یکی از معاونین نخست وزیر ترکیه اظهار داشت که احتمال خروج برخی اعضای کشورهای عضو واحد پول مشترک یورو، به منزله سرآغاز فروپاشی اتحادیه اروپا تلقی می شود.

خبرگزاری فارس: خروج برخی اعضا از منطقه یورو، به منزله سرآغاز فروپاشی اتحادیه اروپا است

به گزارش فارس به نقل از رسانه های ترکیه، علی باباجان معاون نخست وزیر ترکیه با اشاره به بحث‌های داغ درباره خروج برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از واحد پول مشترک یورو اظهار داشت که این بحث‌ها می‌تواند حاکی از آغاز روند فروپاشی اتحادیه مذکور باشد.
 
وی گفت: زیرا اتحادیه اروپا بر روی پایه‌های اقتصادی بنا نهاده شده و اگر هم قرار باشد از هم بپاشد، به دلایل اقتصادی خواهد بود.

باباجان خاطرنشان کرد که برای جلوگیری از فروپاشی اتحادیه اروپا، اتخاذ سیاست‌های اقتصادی بسیار قوی شرط لازم است.

وی افزود که به عقیده دولت آنکارا، اگر اتحادیه اروپا عضویت ترکیه را بپذیرید به مراتب قوی‌تر خواهد شد.

دولت ترکیه سال هاست که متقاضی عضویت در اتحادیه اروپاست، ولی اتحادیه مذکور به دلایل عدیده منجمله اقتصاد ضعیف و مهم‌تر از آن، مسلمان بودن ترکیه، از پذیرش این کشور خودداری می‌کند.

انتهای پیام/یمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000991


 • آخرین ویرایش:-
       

احمدی‌نژاد در دیدار رئیس مجلس نمایندگان هند
گسترش همکاریهای ایران و هند موجب ایجاد صلح و ثبات در منطقه است

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور افزایش همکاریهای ایران و هند در زمینه مسائل منطقه‌ای را موجب ایجاد صلح و ثبات در منطقه دانست.

خبرگزاری فارس: گسترش همکاریهای ایران و هند موجب ایجاد صلح و ثبات در منطقه است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) در دیدار میراکومار، رییس مجلس نمایندگان (لوک سابهای) هند با بیان اینکه دو کشور در یک حوزه فرهنگی و تمدنی قرار دارند، خاطرنشان کرد: پیوندهای فرهنگی و عاطفی میان مردم ایران و هند بسیار مستحکم است.

رییس جمهور با بیان اینکه فرهنگ غیر انسانی و سلطه‌طلبی حاکم بر دنیا امروز مشکلاتی از جمله جنگ‌ها و فاصله‌های طبقاتی را در دنیا به وجود آورده و به واسطه آن ثروت ملت‌ها غارت شده است، گفت: امروز شاخص‌ها نشان می‌دهد که سلطه‌گران در همه زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شکست خورده‌اند و جهان نیازمند نظم جدید مبتنی بر فرهنگ انسانی است. فرهنگ ایران و هند که فرهنگی انسانی و متعلق به همه بشریت است، می‌تواند به خلأ و نیاز تاریخی بشر پاسخگو باشد.

احمدی‌نژاد گفت: ایران و هند کانون جوشش فرهنگ‌های انسانی هستند و می‌توانند پاسخ مناسبی به نیاز جهانی ارائه دهند.

رییس جمهور با اشاره به گسترش همکاری‌های دو کشور در سطوح دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، خاطرنشان کرد: ایران و هند می‌توانند در مدت کوتاهی حجم مبادلات و همکاری‌های اقتصادی را به بیش از دو برابر برسانند و هیچ محدودیتی از سوی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط در بخش‌های مختلف انرژی، حمل و نقل، تجارت، تعاملات فرهنگی و همکاری‌های علمی وجود ندارد.

وی همچنین بر گسترش همکاری‌های علمی و فناوری میان دو کشور تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از حضور شرکت‌های هندی در اجرای پروژه‌های راه،‌ بندر و انرژی و سایر زمینه‌ها استقبال می‌کند.

احمدی‌نژاد هند را یکی از پایه‌گزاران جنبش عدم تعهد و کشوری تاثیرگذار در این جنبش دانست و تصریح کرد: در شرایطی که ساز و کارهای سازمان ملل نمی‌توانند پاسخگوی مشکلات جهانی باشند، افزایش همکاری‌های کشورهای عضو جنبش عدم تعهد می‌تواند کمک بزرگی در جهت رفع مشکلات جهانی باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه در قالب جنبش عدم تعهد می‌توان نقش‌آفرینی بیشتری در خصوص اصلاح وضع موجود جهان داشت، گفت: همکاری نزدیک جمهوری اسلامی ایران و هند به عنوان اعضاء موثر این جنبش بسیار مهم و تعیین کننده است و می‌تواند به اصلاح وضع موجود جهان و برقراری نظام جدید عادلانه در جهان کمک کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز استعمارگران سابق تحت شعارهای جدید و با استفاده از نیروهای ناتو می‌خواهند دوباره بر جهان مسلط شوند، تصریح کرد: در لیبی سلطه‌گران ذخایر مردم را بلوکه کرده و امروز در مورد چگونگی تقسیم منابع لیبی و سلطه بر مردم این کشور با یکدیگر مشاجره می‌کنند.

رییس جمهور اظهار داشت: کشورهای مستقل باید در همان مراحل اولیه در برابر رویکرد جدید استعمارگران ایستاده و آن را متوقف کنند، چرا که این کار بهتر از صرف هزینه‌های بعدی و صدها سال مبارزه برای بیرون کردن استعمارگران از کشورهاست و این تجربه مشترکی است که در اختیار ایران و هند قرار دارد.

میرا کومار، رییس مجلس نمایندگان (لوک سابهای) هند نیز در این دیدار با بیان اینکه تمامی اعضای مجلس نمایندگان هند که نماینده یک میلیارد نفر مردم این کشور و 37 حزب هند هستند، خواهان گسترش و استحکام روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: ایران و هند به عنوان دو کشور دوست با توجه به ارتباطات و مناسبات ریشه‌دار در تمدن دو ملت می‌توانند همکاری‌های گسترده‌ای برای تحکیم مناسبات داشته باشند.

وی با بیان اینکه این قرن، قرن آسیاست و ایران و هند می‌توانند نقش مهمی در این قاره داشته و ندای صلح و آزادی را برای تمامی ملت‌ها از این قاره ارائه دهند،‌ گفت: دو کشور تعهد زیادی به صلح و امنیت دارند و باید در این زمینه همکاری‌های گسترده‌ای برای ثبات و امنیت در منطقه داشته باشیم.

میراکومار همچنین پیشرفت‌های بزرگ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را با توجه به گزارش صندوق بین‌المللی پول و مشکلات و فشارهای بین‌المللی، قابل تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: هند به عنوان دوست ملت و دولت ایران همواره خواستار پیشرفت و ایجاد جهش‌های بلند در این کشور است، چرا که دو کشور از اقتصادهای نوظهور و در حال رشد هستند که توجه جهان به آنها جلب شده و انتقال تکنولوژی میان ایران و هند می‌تواند این جهش و پیشرفت را با شتاب و سرعت روزافزونی روبرو کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000925


 • آخرین ویرایش:-
       

انفجار مین کنار جاده‌ای در افغانستان جان 5 غیرنظامی را گرفت

خبرگزاری فارس: مقامات امنیتی در شمال افغانستان از کشته شدن پنج غیرنظامی و زخمی شدن 3 تن دیگر بر اثر انفجار مین کنار جاده ای خبر دادند.

خبرگزاری فارس: انفجار مین کنار جاده‌ای در افغانستان جان 5 غیرنظامی را گرفت

"جهانگیر" فرمانده پلیس ولایت "سرپل" در شمال افغانستان در گفت‌وگو با رسانه‏ها از برخورد خودرو حامل این غیرنظامیان با مین کنار جاده ای در منطقه "صیاد" ولایت سرپل خبر داد.

به گفته فرمانده پلیس سرپل، 2 مرد، 2 زن و یک کودک قربانیان این حادثه هستند.

در همین حال، "لعل محمد احمدزی"، سخنگوی پلیس شمال افغانستان در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، از وقوع این رویداد اظهار بی‏اطلاعی کرد و افزود: اگر چنین رویدادی به وقوع پیوسته باشد، به رسانه‏ها اعلام خواهد شد.
ولایت سرپل در شمال افغانستان هر از گاهی شاهد خشونت و درگیری مسلحانه است.

در همین حال قرار است ولایت سرپل بزودی شاهد روند استخراج نفت باشد. مناقصه استخراج نفت از این ولایت به پایان رسیده و یک شرکت چینی به عنوان برنده این مناقصه بزودی کار استخراج را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000983


 • آخرین ویرایش:-
       

ایران و بروندی سفارتخانه تاسیس می‌کنند

خبرگزاری فارس: وزرای خارجه ایران و بروندی توافق کردند که در آینده نزدیک سفارتخانه‌های دو کشور را در پایتختهای یکدیگر دایر کنند.

خبرگزاری فارس: ایران و بروندی سفارتخانه تاسیس می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بروندی بر ضرورت ارتقاء سطح مناسبات و همکاریهای دو کشور تأکید کردند.

علی اکبر صالحی و آگوستین ان سانزه روز شنبه طی مذاکراتی در تهران ضمن بررسی ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندیهای دو کشور و با توجه به نیازها راههای طراحی و عملیاتی کردن پروژه‌های همکاری را مورد تبادل نظر قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این مذاکرات با اشاره به اهمیت رفت و آ‌مد و رایزنی مستمر مقامات دو کشور در آشنایی با نیازها و ظرفیتها و توانمندیهای متقابل، ابراز امیدواری کرد که سفر همتای بروندی وی مقدمه‌ای برای یافتن زمینه‌های همکاریهای دو کشور و رونق بیشتر روابط دو کشور باشد.

وی در این راستا به توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران بویژه در بخش خصوصی در حوزه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، آموزشی، بهداشت و انرژی اشاره کرد.

آگوستین ان سانزه فرستاده ویژه رئیس جمهور بروندی نیز در این دیدار تصریح کرد: سفر وی به تهران با هدف تأکید بر اراده بروندی جهت تعمیق روابط دو کشور و یافتن زمینه های گسترش همکاریهای صورت گرفته است.

وزیر امور خارجه بروندی با اشاره به اولویت بازسازی کشورش پس از یک دوره جنگ ده ساله و ویرانی، بر علاقمندی کشورش برای استفاده از تجارب و توانایی‌های جمهوری اسلامی ایران و اجرای طرحهای مشترک با بخش خصوصی در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، عمران، انرژی، آموزش و بهداشت تأکید کرد.

در این دیدار همچنین طرفین توافق کردند در آینده نزدیک سفارتخانه‌های دو کشور را در پایتختهای یکدیگر دایر کنند.
بررسی آخرین تحولات آفریقا از دیگر محورهای مذاکرات وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بروندی در این ملاقات بود.
 
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814001012


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :10  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو