دوشنبه 21 آذر 1390  07:37 ب.ظ

تولیدات صنعتی هند کاهش یافت

خبرگزاری فارس: تولیدات صنعتی هند برای نخستین بار در ماه نوامبر کاهش یافت که این امر سبب کاهش ارزش بورس، واحد پولی و اوراق قرضه این کشور شد.

خبرگزاری فارس: تولیدات صنعتی هند کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، تولیدات صنعتی هند برای نخستین بار در ماه نوامبر کاهش یافت؛ این امر سبب شد ارزش بورس، روپیه و اوراق قرضه این کشور کاهش باید و اوراق قرضه به پایین‌ترین میزان در 2 ماه گذشته رسید.
اداره مرکزی آمار هند اعلام کرد: تولیدات کارخانه‌ها، تسهیلات زندگی مانند آب و برق و معادن 5.1 درصد نسبت به سال پیش از آن کاهش یافت؛ این کاهش نخستین کاهش از ژوئن سال 2009 است.
به گزارش بلومبرگ، این اطلاعات ممکن است فشارها بر بانک‌ مرکزی این کشور برای توقف افزایش نرخ بهره بانکی را افزایش دهد. بانک مرکزی هند در دو سال اخیر 13 بار نرخ بهره بانکی را افزایش داده است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افزایش متوالی نرخ بهره بانکی در هند برای مقابله با نرخ تورم تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی هند داشته است .
نرخ تورم هند در سال جاری ماهانه 9 درصد افزایش داشته است درحالی که ارزش روپیه واحد پولی این کشور در برابر دلار 15 درصد در همین مدت کاهش یافته است. این میزان طی ماه اکتبر به بیش از 9.73 درصد و در ماه سپتامبر بیش از 9.72 درصد بوده است .
 انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

ناگفته‌های پرواز معروف مسکو ـ‌ تهران از زبان خلبان:
نقش ویژه کنترلر مهر‌آباد در فرود موفق هواپیما؛ روزنه هیدرولیک چرخ گیر کرده بود

خبرگزاری فارس: استاد خلبان حاضر در کاکپیت بوئینگ 727 تهران-مسکو که چرخ آن هنگام فرود باز نشده بود، به تشریح دلایل وقوع این حادثه پرداخت.

خبرگزاری فارس: نقش ویژه کنترلر مهر‌آباد در فرود موفق هواپیما؛ روزنه هیدرولیک چرخ گیر کرده بود

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، کاپیتان عَقدایی، استاد خلبان حاضر در کاکپیت بوئینگ 727 تهران-مسکو، در مراسم گرامیداشت سالروز جهانی هواپیمایی کشوری (17 آذرماه)، اظهار داشت: اهمیت سازمان هواپیمایی در نظارت بر ایمنی پروازها بر همگان مشخص است و با گسترش صنعت، کار این متخصصان مشکل‌تر شده است.
‌این استاد خلبان هما ضمن اشاره به اینکه در پرواز 747 مسکو ـ تهران، خلبان، کمک‌خلبان و کرو پروازی وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند، اظهار داشت: در این پرواز من خلبان اول پرواز بودم.
وی با اشاره به اینکه عملکرد خوب کنترلرهای پرواز در این فرود موفق بسیار مؤثر بود، ادامه داد: هنگام فرود در باند فرودگاه مهرآباد در حالی که چرخ هواپیما باز نشده بود مسئول رادار مهرآباد با صدای آرام و بدون استرس اطلاع‌رسانی‌ها را به ما انجام می‌داد که این امر در کاهش استرس خلبان و فشارهای روانی ناشی از بروز مشکلات مؤثر است.
وی ادامه داد: کنترلر پرواز به هیچ عنوان هنگام فرود ما را تحت فشار قرار نداد و به محض اعلام لندینگ با آرامشی خاص ما را هدایت کرد.
وی ادامه داد: اگر کنترلر پرواز استرس به خلبان وارد کند، او را تحت فشارهای روانی قرار دهد و آرامش نداشته باشد، قطعاً خلبان نیز نمی‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.
وی در تشریح بروز این مشکل خاطرنشان کرد: چرخ جلوی هواپیما بدان دلیل که به طرف جریان هوا و باد باز می‌شود و پس از آن با فشار هوا مواجه است، دارای روزنه‌ای است که موجب می‌شود هیدرولیک به آرامی باز شود، اما در پرواز 747 مسکو ـ تهران چرخ‌ها هنگام باز شدن با گیر کردن لاستیک مواجه شدند و اورینگ روزنه را بسته بود، بنابراین هیدرولیک برای خارج شدن هیچ جایی نداشت، اما با هماهنگی تمامی ارگان‌ها هواپیما به سلامت به زمین نشست.
وی یادآور شد: برای جلوگیری از خطاهای انسانی، اخطارها و دیزاین‌های هواپیما پیشرفته شده و سیستم‌های اضافی برای جلوگیری از بروز سانحه پیش‌بینی شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه خطای انسانی عامل اصلی بروز سوانح است، اظهار داشت: خطای انسانی به کمبود سواد و کمبود توان و تجربه مربوط است؛ خلبانی که به جای باند فرودگاه مهرآباد به اشتباه در جایی نظیر دوشان تپه قصد فرود دارد قطعاً به اشتباه بر صندلی خلبانی تکیه زده است.
به گزارش فارس یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 727 ایران ایر که روز سه‌شنبه 26 مهرماه از مسکو به تهران در حال حرکت بود به دلیل بروز نقص فنی و بازنشدن چرخ جلو، مجبور به فرود اضطراری و البته موفق در باند فرودگاه مهرآباد تهران شد.
انتهای پیام/ح


 • آخرین ویرایش:-
       

صندوق بین المللی پول:
توافق رهبران اروپا برای حل بحران یورو راهکاری مقطعی است

خبرگزاری فارس: کارشناس ارشد صندوق بین المللی پول تاکید کرد توافق رهبران اروپایی در نشست اخیر بروکسل تنها یک راهکار موقت و مقطعی برای حل بحران منطقه یورو است.

خبرگزاری فارس: توافق رهبران اروپا برای حل بحران یورو راهکاری مقطعی است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز اولیویر بلانچارد تصریح کرد توافق رهبران اروپایی برای حل بحران بدهی منطقه یورو یک راهکار موقت و مقطعی است و این توافق به هیچ وجه یک راهکار جامع و کامل برای حل ابن بحران به شمار نمی رود .
 بر اساس این گزارش وی افزود من نسبت به یک ماه پیش امیدواری بیشتری یرای حل بحران بدهی منطقه یورو دارم. فکر می کنم طی یک ماه اخیر پیشرفتهای خوبی برای حل و فصل بحران بدهی و کسری بودجه منطقه یورو حاصل شده است. اتفاقی که در نشست اخیر رهبران اروپایی رخ داد و توافقی که حاصل شد اهمیت زیادی دارد ولی این تنها بخشی از راهکار اصلی برای حل بحران منطقه یورو است و راهکار قطعی و اساسی نیست .
وی از اشاره به اقدامات بیشتری که لازم است از سوی رهبران اروپایی اتخاذ شود خودداری کرد. رهبران اروپا در نشست اخیر خود در بروکسل با اجرای اصلاحات ساختاری در پیمان اقتصادی لیسبون موافقت کردند ولی انگلیس تنها کشوری بود که با این مساله مخالفت کرده است .
 رهبران اروپا در این نشست با اعطای کمک مالی 200 میلیارد یورویی به صندوق بین المللی پول موافقت کردند . جیم اونیل رییس موسسه گلد من ساش نیز تاکید کرد مهمترین تحول اقتصادی جهان طی هفته گذشته دستیابی رهبران اروپایی به توافق نهایی برای حل بحران بدهی منطقه یورو نیست بلکه مهمترین مساله کاهش رشد اقتصادی چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان است .
وی افزود به نظر من بحران اروپا یک بحران بدهی و مالی نیست بلکه بحران رهبری و مدیریت کلان اقتصادی است . اروپا در زمینه مدیریت کلان اقتصادی و مالی نیازمند سازمان دهی مجدد است .
 انتهای پیام /


 • آخرین ویرایش:-
       

مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه جرج واشنگتن:
انقلاب‌های عربی به کشورهای خلیج فارس هم می‌رسد

خبرگزاری فارس: شماری از استاتید دانشگاهی آمریکایی اعلام کردند که انقلاب‌های عربی در راه رسیدن به کشورهای عربی خلیج فارس است.

خبرگزاری فارس: انقلاب‌های عربی به کشورهای خلیج فارس هم می‌رسد

به گزارش فارس، شماری از اساتید دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا تاکید کردند که انقلاب‌های عربی نهایتا به کشورهای عربی خلیج فارس نیز می‌رسد.

این اساتید که در کنفرانسی خبری در سفارت آمریکا در کویت صحبت می‌کردند، با اشاره به پول هنگفتی که کشورهای نفت‌خیز خلیج فارس دارند، تاکید کردند که البته این ثروت‌ها به حل مشکلات و پاسخ دادن به نیازهای مردمی کمک خواهد کرد.

مارک لینچ مدیر مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه جرج واشنگتن تاکید کرد: وزش باد بهار عربی در راه خلیج [فارس] است. جوانان در خلیج [فارس] مانند دیگر جوانان در کشورهای عربی احساس ناامیدی می‌کنند و می‌خواهند نقشی بیشتر در زندگی سیاسی و بهبود اوضاع اقتصادی کشورشان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، این استاد آمریکایی یکی از دلایل تاخیر وقوع انقلاب در کشورهای خلیج فارس را ثروت و درآمد هنگفت این کشورها دانست و گفت: دولت‌های [عربی] در خلیج [فارس] ثروت و درآمد زیادی دارند که مشکلات آنان را حل می‌کند.

انتهای پیام/.++


 • آخرین ویرایش:-
       

رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس:
انگلیس پس از وتوی پیمان اروپا منزوی می‌شود

خبرگزاری فارس: نیک کلگ رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس، مخالف وتوی پیمان اروپا است، وی معتقد است این امر سبب انزوای انگلیس در اروپا و جهان می شود.

خبرگزاری فارس: انگلیس پس از وتوی پیمان اروپا منزوی می‌شود

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، "نیک کلگ" معاون نخست وزیر گفت بعد از رأی گیری در مورد تغییر پیمان اروپا،  انگلیس منزوی می شود و به حاشیه می رود.

نیک کلگ رهبر حزب لیبرال دموکراسی انگلیس با دیوید کامرون رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر در مورد تجدید پیمان اروپا اختلاف نظر دارد.

نیک کلگ به تلویزیون بی بی سی گفت  از نتایج نشست سران هفته پیش مأیوس شده است. او معتقد است اکنون خطر جدی برای انگلیس وجود دارد و در طول زمان به انزوای انگلیس در اتحادیه اروپا منجر می شود.

وی نظر کامرون را در مورد ضرورت وتوی پیمان اروپا  رد کرد و در ادامه اضافه کرد کامرون در موقعیت سختی قرار دارد چون در نقطه مقابل نظرات آلمان و فرانسه  قرار دارد.

کلگ افزود لیبرال دموکرات‌های طرفدار اتحادیه اروپا در ائتلافی که در ماه می 2010 شکل گرفت باقی‌ می‌مانند. معتقد است اگر اتئلاف حکومتی از بین رود برای کشور زیان بار تر خواهد بود.
 
اما اصرار دارد کامرون در اتحادیه اروپا مجددا مشارکت داشته باشد.

کلگ خاطر نشان کرد انگلیسی که اتحادیه اروپا را ترک کند به عنوان بازیگر کم اهیت در جهان تلقی می شود در صورتی که ما می خواهیم بازیگر اصلی در جهان باشیم.

انتهای پیام/ 200789/ص


 • آخرین ویرایش:-
       

وعده اوباما برای کاهش نرخ بیکاری آمریکا به ۸ درصد تا یک سال دیگر

خبرگزاری فارس: رییس جمهور آمریکا تاکید کرد پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می توان نرخ بیکاری آمریکا را به کمتر از 8 درصد کاهش داد.

خبرگزاری فارس: وعده اوباما برای کاهش نرخ بیکاری آمریکا به ۸ درصد تا یک سال دیگر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتد پرس باراک اوباما تصریح کرد فکر می کنم بتوانیم تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر نرخ بیکاری آمریکا را به کمتر از 8 درصد کاهش دهیم .
 نرخ بیکاری آمریکا هم اکنون 8.6 درصد است. نرخ بیکاری آمریکا در ژانویه 2009 میلادی کمتر از 8 درصد بود و این رقم در زمان ریاست جمهوری اوباما هنوز به کمتر از 8 درصد نرسیده است .
 بر اساس این گزارش وی افزود  فکر می کنم می توانیم نرخ بیکاری آمریکا را تا نوامبر آینده به کمتر از 8 درصد کاهش دهیم . دولت آمریکا باید شرایطی را فراهم کند تا رشد اشتغال در کشور بیش از پیش افزایش یابد و نرخ بیکاری کشور به طور چشمگیری کاهش یابد .
 وی گفت در عین حال با توجه به شرایط اقتصادی کنونی حاکم بر آمریکا نباید قول هایی به مردم داد که بعد نتوانیم به آنها عمل کنیم . کاهش نرخ بیکاری آمریکا یک پروژه بلند مدت است. بیکاران آمریکایی دلایل زیادی دارند که صبور نباشند و بخواهند هر چه سریعتر شغل و کار جدیدی پیدا کنند .
اقتصاد آمریکا امروز با مشکلات ساختاری زیادی روبرو است که این مشکلات در دو دهه گذشته ایجاد شده است و اکنون خود را نشان می دهد . حل مشکلات اقتصادی آمریکا زمان بسیار زیادی را نیاز دارد و ممکن است خارج از محدوده زمانی یک رییس جمهور باشد .
انتهای پیام /


 • آخرین ویرایش:-
       

با وجود تلاش برای حذف انقلابیون از عرصه سیاسی
انقلابیون لیبی بر ادامه حضور خود در طرابلس تاکید کردند

خبرگزاری فارس: در حالی تلاش بسیار می‌شود تا انقلاب لیبی از انقلابیون این کشور مصادره و حضور آنها در عرصه لیبی کم‌رنگ شود، یک مقام مسئول نظامی تاکید کرد که رزمندگان شورای انتقالی لیبی تا تشکیل ارتش ملی طرابلس را ترک نخواهند کرد.

خبرگزاری فارس: انقلابیون لیبی بر ادامه حضور خود در طرابلس تاکید کردند

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، مختار فرنانه، رئیس شورای نظامی غرب لیبی با حضور در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد که رزمندگان شورای انتقالی لیبی تا پیش از تشکیل ارتش ملی در کشور طرابلس را ترک نخواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در نبود نیروی پلیس این انقلابیون هستند که امنیت را در پایتخت لیبی تامین و برقرار می‌کنند و تا پیش از تشکیل ارتش ملی انقلابیون سلاح‌های خود را تحویل نخواهند داد.

فرنانه با اشاره به این‌که دو وزارت داخلی و دفاع نیروی کافی برای تامین امنیت پایتخت را در اختیار ندارد، از شورای انتقالی لیبی خواستار تعیین فرمانده عالی نیروهای مسلح این کشور شد.

وی "خلیفه حفتر"، یکی از فرمانده‌هان نیروهای شورای انتقالی را به قرار داشتن در پس درگیری‌های پیش آمده میان دو گروه مسلح لیبیایی در راه منتهی به فرودگاه طرابلس متهم کرد و گفت که نیروهای تحت فرمان حفتر از توقف در مرکز ایست و بازرسی امتناع کرده و موجب بروز این درگیری شدند.
 
فرنانه افزود: نیروهای حفتر در این درگیری‌ها دو نفر از رزمندگان الزنتان را کشته و دو نفر دیگر را مجروح کردند.

منابع خبری روز گذشته از درگیری دو گروه مسلح که یکی از آنها به رهبری خلیفه حفتر بود، در نزدیکی فرودگاه بین المللی طرابلس خبر دادند که چندین کشته و مجروح به دنبال داشت.
 
خلیفه حفتر از فرمانده‌هان بلند پایه نظامی لیبی است که در سرنگونی رژیم قذافی مشارکت داشت.
 
انتهای پیام/++


 • آخرین ویرایش:-
       

انتشار یادداشت مسعود بهنود در ماهنامه داخل کشور چه می‌کند؟

خبرگزاری فارس: ماهنامه نسیم بیداری که با مجوز رسمی به صورت ماهانه در تهران منتشر می‌شود، از عامل ضدانقلاب و فعال در شبکه بهایی بی بی سی یادداشت اختصاصی منتشر کرد.

خبرگزاری فارس: انتشار یادداشت مسعود بهنود در ماهنامه داخل کشور چه می‌کند؟

به گزارش خبرنگار گروه فصای مجازی خبرگزاری فارس، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ماهنامه «نسیم بیداری» در آخرین شماره خود اقدام به انتشار یادداشتی از مسعود بهنود ضد انقلاب مقیم لندن با عنوان «مرثیه‌ای برای بهار زمین» کرده است.

مسعود بهنود همکار شبکه ضد انقلاب بی بی سی فارسی و از عوامل فعال و مرتبط با این بنگاه دروغ‌پراکنی است که در برهه‌های مختلف از سردمداران دروغ‌پراکنی و اقدام رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی و مسئولان کشورمان بوده است.

این ماهنامه در شماره اخیر خود مطالب بسیاری از شخصیت‌های احزاب منحله و فتنه‌گر مجاهدین و مشارکت و گروهک غیر قانونی نهضت آزادی که از فتنه‌گران 88 بوده‌اند، منتشر کرده اما در عین حال پا را فراتر گذاشته و یادداشتی از ضد انقلاب لندن‌نشین منتشر کرده که در واقع رویکرد و تمایل خود به اپوزیسیون و ضد انقلاب خارج از کشور را فاش کرده است.

این در حالی است که داخل کشور روزنامه‌نگاران و فعالان دست به قلم بسیاری حضور دارند که می‌توان برای ارائه یادداشت از آنها کمک گرفت، اما چگونه است که این ماهنامه دست به این اقدام غیرقانونی زده است؟!

انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       
دوشنبه 21 آذر 1390  07:35 ب.ظ

مهدی مریزاد
کویرنوردی در کویر مرنجاب

خبرگزاری فارس:همه چیز اگر کمی تیره می نماید.. باز روشن می شود زود تنها فراموش مکن این حقیقتی است:بارانی باید، تا که رنگین کمانی برآیدو لیموهای ترش تا که شربتی گوارا فراهم شودو گاه روزهایی در زحمت تا که از ما، انسان هایی تواناتر بسازد خورشید دوباره خواهد درخشید، زود خواهی دید.همچون کویر استوار در سکوت باش...

خبرگزاری فارس: کویرنوردی در کویر مرنجاب

.


 • آخرین ویرایش:-
       

قیمت جهانی نفت در سایه بحران اروپا کاهش یافت

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت به علت ادامه بحران اروپا و ناتوانی رهبران این قاره در حل مشکلات بدهی خود کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت در سایه بحران اروپا کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت وجود نگرانی در مورد ناتوانی اروپا در حل بحران بدهی خود کاهش یافت.
در بازار آن‌لاین نیویورک، قیمت هر بشکه نفت خام با کاهش 49 سنتی 98.92 دلار معامله شد و نفت برنت دریای شمال نیز با کاهش 75 سنتی روبرو بود و بشکه‌ای 107.870 دلار به فروش رسید.
به گزارش بلومبرگ، قیمت معادلات آتی پس از کاهش 1.5 درصدی در 5 روز گذشته تا 9 دسامبر با کاهش 0.7 درصدی روبرو شد. 
بر اساس این گزارش، ایران ممکن است خواستار کاهش تولید برخی از کشورهای اوپک شود. رستم قاسمی وزیر نفت ایران گفت: برخی از اعضای اوپک باید تولیدات خود را کاهش دهند تا با تولیدات بازگشتی لیبی و بهره‌برداری‌ها از ذخایر عراق منطبق شوند.
وزیر دارایی آلمان گفت: رهبران اروپا باید هر چه سریع‌تر توافقی برای تقویت قوانین بودجه‌ای به اجرا درآوردند تا اعتماد به بازار بازگردد.
جاناتان برات یک کارشناس نفتی در حالی که معتقد است تولید اوپک بدون تغییر باقی می‌ماند، توضیح داد: بسته اروپا چیزی بود که انتظار می‌رفت اما نگرانی در مورد اجرا و قابلیت اجرای آن وجود دارد.
لیبی به طور متوسط روزانه 500 هزار بشکه نفت در ماه نوامبر تولید کرده است و تولید روزانه عراق نیز ماه گذشته به 2.7 میلیون بشکه رسید.
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

رمزگشایی از معمای آشویتس به روایت محقق ایتالیایی–1
هیتلر، هولوکاست و جنگ جهانی؛ دستاویزی ابدی برای آمریکا

خبرگزاری فارس: هیتلر و وقایع جنگ جهانی، بهانه‌ای شد تا آمریکا در هرکجا که تمایل داشت، با یادآوری خاطرات تلخ آن دوره، حضور خود را توجیه کند. مهمترین دستاویز آمریکا، جلوگیری از ظهور هیتلری دیگر است.

خبرگزاری فارس: هیتلر، هولوکاست و جنگ جهانی؛ دستاویزی ابدی برای آمریکا

به گزارش خبرگزاری فارس، اردوگاه کار اجباری آشویتس در زمان آلمان نازی، به ادعای طرفداران هولوکاست، مرکز اصلی کشتار یهودیان بوده و به همین دلیل در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده است. کارلو ماتونیو[1] پژوهشگر ایتالیایی و از منتقدان هولوکاست، در کتابی دو جلدی با نام "آشویتس؛ پرونده‌ای در دفاع از عقلانیت"[2] به اثبات نادرست بودن ادعاهای مربوط به اردوگاه آشویتس پرداخته و اثر خود را به دلیل استدلالات و شواهد ارائه شده، عقلانی‌ترین تحقیق در مورد آشویتس و هولوکاست می‌داند. خبرگزاری فارس ترجمه این اثر را با ویرایش خبری طی سلسله گزارش‌هایی برای مخاطبان خود فراهم آورده است.

قسمت اول این مطلب به شرح زیر است:

*مک‌ کین: صلح‌طلبی و گذشت آمریکا عامل بروز جنگ جهانی دوم

هنگامی که سناتور مک کین[3] با درخواست‌های سناتور ران پال[4] مبنی بر بازگرداندن نیروهای آمریکا از جنگ‌های متعددی که ایالات متحده در حال حاضر درگیرشان است مواجه شد، طی یکی از مناظره‌های جمهوریخواهان شبکه سی اِن اِن در 28 نوامبر 2007 اظهار داشت:

"در ضمن می‌خواهم بگویم در بسیاری از مناظرات شنیده‌ام که آقای پال، درباره بازگرداندن نیروها به خانه صحبت کرده‌اند و درباره جنگ عراق و این که چطور این جنگ به شکست انجامیده؛ می‌خواهم به شما بگویم که، آقای پال، همین انزواطلبی بود که جنگ جهانی دوم را به راه انداخت. ما با آن ذهنیت انزواطلبی و صلح به هیتلر اجازه دادیم که به قدرت برسد."

*دلایل اصلی جنگ جهانی دوم؛ 
البته دلایل اصلی جنگ جهانی دوم را می‌توان در چگونگی‌ خاتمه جنگ جهانی اول و  نحوه برخورد قدرت‌های پیروز با آلمان دموکراتیک در سال‌های 1919 تا 1933 یافت. جنگ جهانی اول با پیمان تجارت آزاد، استقلال قومیتی و خلع سلاح برای همه- اصول چهارده‌گانه­ مشهور ویلسون[5] رئیس جمهور آمریکا- پایان پذیرفت. با این حال نتیجه آن چیزی نبود جز 15 سال اشغال، انقیاد، غارت، تحقیر و خلع سلاح اجباری و یک طرفه آلمان و اتریش، که مردمانشان اغلب با توسل به زور از هرگونه تلاش برای استقلال منع می‌شدند. اما جهان آن‌ چه را که طی این سال‌ها از آلمان دموکراتیک و صلح طلب گرفته بود، بعدها به سوسیالیسمِ جهانیِ تحتِ سلطه هیتلر واگذار کرد؛ هیتلری که آموخته بود تنها در صورت تهدید به خشونت می‌تواند آن ‌چه را که پیش از آن نیز ‌حق مسلم آلمان بوده (و بعدها حتی بیش از آن) از جهان بازستاند.

*الگوی آمریکا در به راه انداختن جنگ

البته هدف اصلی ما در اینجا طرح این مسئله نیست. چنانچه با دقت به هیاهوی تبلیغاتی ایالات متحده پیش از جنگ‌ صربستان در سال 1999 و جنگ عراق در سال 1991 و 2003 و حتی در طول آن‌ها بنگریم، و نیز وقتی با دقت به اصرار برخی گروه‌های لابی طی حدوداً سه سال گذشته برای به راه انداختن جنگی علیه ایران می‌نگریم، می‌توانیم الگوی واحدی را بیابیم: اسلوبودان میلوشویچ[6] رهبر صربستان کوچک در سال 1999 ، و نیز صدام حسین و اکنون نیز محمود احمدی نژاد با یک نفر مقایسه می‌شوند: آدولف هیتلر. میلوشویچ و صدام حسین حتی به ارتکاب جرایم مشابهی، مانند کشتار جمعی آلبانی‌تبار‌های کوزوو یا کردها، متهم ‌شدند. حتی گفته می‌شد صدام حسین در این کشتارها از گازهای سمی هم استفاده کرده‌ است. این ادعاها، و نیز ادعاهای مشابه، همگی در توجیه جنگ‌ها به کار برده می‌شدند.

و برای به راه انداختن یک جنگ چه توجیهی بهتر از جلوگیری از ظهور یک هیتلر جدید، یا یک خطر جدید برای موجودیت یهودیان؛ اتهامی که اخیراً به محمود احمدی نژاد نسبت داده شده است.

ما امروز می‌دانیم که تمامی ادعاهای مربوط به سلاح‌های کشتار جمعی علیه صدام حسین ساختگی بودند. ولی آن‌ها با طرح این گونه اتهامات به اهدافشان دست یافتند. چرا که افکار عمومی جهان نسبت به چنین ادعاهایی کاملاً شرطی شده و بصورت خودکار و پاولوفی واکنش نشان می‌دهد.

یکی از دلایلی که چرا این گونه اتهامات تا این حد مؤثرند و این که چرا افکار عمومی، آن‌ها را، هر چند بار هم که ساختگی بودنشان در گذشته ثابت شده باشد،  زودباورانه می‌پذیرد، همان لولوی بزرگ به نام هیتلر است. به مجرد این که نامی از هیتلر برده شود و در قالبی "مناسب" قرار گیرد، دیگر هیچ مانعی بر سر راه جنگ نیست. جنگ تنها راه مقابله با هیتلر، اسلوبو-هیتلر، صدام- هیتلر، محمود-هیتلر، یا به هر اسم دیگری، است.

 *برخورد گزینشی با کشتار جمعی؛ دارفور، کنگو یا هولوکاست؟

امروزه ترس از کشتار جمعی به ابزاری برای توجیه جنگ‌های ایالات متحده و هم پیمانانش، که اسرائیل متخاصم‌ترینشان است، تبدیل شده است. نه این که پیشگیری از کشتار جمعی به تنهایی هدفی ارزشمند نباشد. بلکه شاید حتی در موارد حاد مداخله نظامی نیز ضروری باشد. اما امروزه کشتارجمعی یا خطر واقعی یا ساختگی آن تنها در صورتی برای دولت و ارتش آمریکا اهمیت پیدا می کند که یا به تضمین امنیت دلار و جریان آزاد کالا (عمدتاً نفت) مربوط باشد و یا - ‌آیا جرأتش را داریم بگوییم؟- به امنیت اسرائیل و منافعش (که شامل توسعه طلبی در سرزمین‌های فلسطینی می‌شود). با این تفاسیر کشتار جمعی در سومالی، کنگو یا دارفور[7] چه اهمیتی دارد؟

کار به جایی رسیده است که یادآوری شرارت‌های آدولف هیتلر و کشتار جمعی عظیم - هولوکاست-"او"، برگ برنده‌ایست که باید برای آغاز هر جنگی که قدرت‌های حاکم اراده می‌کنند، رو شود.

مگر نه این که قرار بود یکی از اصلی‌ترین درس‌های جنگ‌های جهانی این باشد که جنگ چیز بدی است؟ و مگر قرار نبود از این جنگ‌ها بیاموزیم که دولت‌ها برای سوق دادن مردم به سمت تبعیض علیه اقلیت‌ها، به سمت پاکسازی قومی، به سمت کشتار جمعی و به سمت جنگ‌ها هیاهوی تبلیغاتی به راه می‌اندازند؟

*جنگ جهانی دوم، جنگ خوب یا بد؟

امروزه رسانه‌ها این باور را القا می‌کنند که هدف جنگ جهانی دوم پیشگیری یا توقف هولوکاست بوده است، حال آن که این باور هیچ نشانی از واقعیت ندارد. در سال 1939 تنها یک سیاستمدار وجود داشت که ثابت کرد یک نسل‌کش واقعی است: جوزف استالین. اما ایالات متحده و بریتانیای کبیر تصمیم گرفتند به جای اینکه جلوی او را بگیرند، با او همدست شوند تا با هیتلری بجنگند که در سال 1939احتمالا منجر به قتل چند صد انسان بیگناه شده بود. این رقم در مقایسه با آمار کشتار میلیون‌ها انسان بی‌گناه در دوران صلح (!) استالین رقمی خنده‌دار است.

ولی همچنان، رسانه‌ها، سیاستمداران و حتی بسیاری اندیشمندان امروزی متفق‌القول بر این باورند که جنگ جهانی دوم یک جنگ "خوب" بوده است، و آدم خوب‌ها - متفقین- آدم بدها را - نخست هیتلر، و پس از آن ژاپن- شکست دادند. ولی جداً چطور می‌توان متفقین را "آدم خوب‌ها" نامید وقتی استالین یکی از آن‌ها بوده است؟ استالینی که علاوه بر قتل عام‌های پیش از جنگ، مسئول خشونت‌های بیشمار در طول جنگ نیز بوده؛ چه برای پاکسازی قومی میلیون‌ها نفر در اروپای شرقی در پایان جنگ، و چه برای استعمار حدود 20 کشور پس از آن.

بنابراین:
-          جنگ جهانی دوم یک جنگ خوب نبود.
-          آدم خوب‌ها آن جنگ را نبردند، چرا که اصلاً هیچ آدم خوبی در آن جنگ نبود!
-          دلیل جنگ علیه هولوکاست، هولوکاست نبود.

و با این حال، پس از جنگ جهانی دوم قدرت‌های حاکم با اشاره به این جنگ به عنوان "مادر تمام جنگ‌ها"، در متقاعد کردن مردمانشان به جنگ‌های پی در پی، بسیار موفق بوده‌اند. صلح طلبان در شگفت‌اند که این جنگ افروزان چگونه تا به این لحظه در استفاده از وحشت ناشی از بزرگ‌ترین جنگ تاریخ، برای برانگیختن جنگ‌های بیشتر تا این حد خوب عمل کرده‌اند. و برخی از ما نیز در دهه قبل، کم‌ و بیش، تحت تأثیر این وحشت بوده‌ایم.
تا این که در نهایت به مسأله تجدیدنظرطلبی هولوکاست یا، به قول عده‌ای، "انکار هولوکاست" برخوردیم، و دریافتیم که چرا این جنگ افروزان این قدر خوب عمل کرده‌اند.

*ظهور تجدیدنظر طلبی[8] و به چالش کشیدن هولوکاست

رسانه ها، سیاستمداران و دانشگاهیان، جریان اصلی تجدیدنظرطلبی هولوکاست را هیولایی به تصویر می کشند که می‌کوشد سوسیالیسم ملی را از نو پایه‌گذاری کند، تا هولوکاستی دیگر را به راه بیاندازند. به همین دلیل جهان درگیر جنگی دائمی با تجدیدنظرطلبان هولوکاست است، و این مسئله حتی به سازمان ملل نیز کشیده شده و قطعنامه‌ای را علیه این "منکران" خبیث تصویب کرده است، و تمام کشور‌ها را به اقدام علیه آن‌ها فرا می‌خواند. این کشورها به نوبت قوانینی را برای غیرقانونی شمردن اندیشه‌های تجدیدنظرطلبانه به تصویب می‌رسانند، تا تجدیدنظرطلبان را به زندان بیندازند، کتاب‌هایشان را بسوزانند و مانع از بیان نظراتشان در مجامع عمومی شوند. هر تجدیدنظرطلب، یک هیتلرکوچک است.

*هولوکاست، سلاحی در دست قدرت‌های بزرگ

ولی آیا این اتهام حقیقت دارد؟

بنابر آن چه که ما تا به این لحظه دریافته‌ایم، این اتهامات حقیقت ندارد. ولی ما دیگر اهمیتی نمی‌دهیم. چرا که ما دریافته‌ایم هولوکاست سلاح پنهانی قدرت‌های حاکم برای به راه انداختن جنگ روانی است و از آن برای توسعه و صیانت از امپراطوری نظامی‌گرایانه‌شان استفاده می‌کنند، تا جنگ ها و سرکوب‌ها را توجیه کنند، و نظام مالی، اقتصادی و فرهنگی‌شان را به آنانی که در برابر خواسته‌هایشان می‌‌ایستند تحمیل کنند . یاد هیتلر و هولوکاست را زنده نگهدارید، تا جهان کورکورانه به دنبال مارش نظامی شما به راه افتد.

*تجدیدنظرطلبی هولوکاست؛ تفکر آزادانه و نقادانه

درست در نقطه مقابل آن، تجدیدنظرطلبی بطور کلی کلید دستیابی به صلح است. حرف اصلی تجدیدنظرطلبی این است: نقادانه فکر کنید! هر آن چه را که قدرت‌های نظامی می‌خواهند شما در توجیه اعمالشان باور کنید، مسلم فرض نکنید! در عوض، ادعاهای آن ها را دوباره بررسی کنید! اسنادشان را بازبینی کنید!

در باورهایتان، در صورت نیاز، تجدیدنظر کنید. این تعریف از تجدیدنظرطلبی درست عکس آن چیزی است که این جنگ افروزان می‌خواهند شما باور کنید، و آن هم به یک دلیل محکم: آن‌ها می‌خواهند با تمام ابزارهایشان مانع از آن شوند که ما ذهنی نقاد داشته باشیم.

تجدیدنظرطلبی هولوکاست یکی از مهم‌ترین نگرش‌های نقادانه است، زیرا به ما می‌فهماند که دولت‌ها دروغ گفته‌اند، دروغ می‌گویند و همیشه خواهند گفت. و تجدیدنظرطلبی کلید رسیدن به این درک است که دولت‌های "دموکراتیک" دست به چه اقداماتی می‌زنند تا اندیشه‌هایی را که روش‌های خبیثانه‌شان را به خطر می‌افکند، سرکوب کنند.

*نویسنده مشهور یهودی: هولوکاست فاقد سندیت تاریخی

همین دستاویز قرار دادن همیشگی هولوکاست برای توجیه جنگ بود که ما را به شک انداخت و ما دریافتیم که در این تردید تنها نیستیم. برای نمونه، موسیقی‌دان و نویسنده مشهور یهودی- بریتانیایی گیلاد آتزمون[9] نیز تجربه‌ای مشابه داشته است. او در 13 مارس 2010 در مقاله‌ای جامع و کامل، این گونه شرح داده است:

"زمانی که جوان و بی‌تجربه بودم ، تاریخ را موضوعی جدی و آکادمیک تلقی می‌کردم. این گونه فهمیده بودم که تاریخ با جستجوی حقیقت، اسناد، وقایع نگاری و واقعیات ارتباط دارد. متقاعد شده بودم که هدف تاریخ ارائه گزارشی ملموس از گذشته بر پایه پژوهش‌های روش‌مند است. [...] وقتی جوان بودم، تصورش را هم نمی‌کردم که تاریخ ‌هیچگونه ارتباطی با تصمیم‌گیری‌های سیاسی یا توافقات میان لابی تندروی صهیونیست و یک بازمانده هولوکاست داشته باشد. [...] وقتی جوان بودم و بی‌تجربه، متقاعد شده بودم که آن چه درباره سرگذشت "جمعی" یهودیان به ما گفته بودند واقعاً حقیقت داشته است.

*هولوکاست زیر سایه حمایت‌های سیاسی

به هر روی، سالها طول کشید تا فهمیدم هولوکاست، هسته اصلی اعتقادات یهودیان معاصر، به هیچ وجه یک روایت تاریخی نبوده، چرا که روایت‌های تاریخی به حمایت قانون و سیاستمداران نیازی ندارد. [...] سال ها طول کشید تا بپذیرم که روایت هولوکاست، به شکل کنونی‌اش، از نظر تاریخی هیچ گونه توجیهی ندارد. [...]

به نظر من 65 سال پس از آزادسازی آشویتس، ما باید حق طرح سؤالات بنیادین را داشته باشیم. باید به دنبال استدلال‌ها و شواهد تاریخی غیرقابل انکاری باشیم، نه این که از یک روایت مذهبی که با فشار سیاسی و حقوقی حفظ شده پیروی کنیم. ما باید هولوکاست را از وضعیت صرفاً یهودی‌محورش تهی سازیم و با آن همچون فصلی تاریخی که به زمان و مکان خاصی تعلق دارد برخورد کنیم.

[...] ما باید این سؤال را نیز مطرح کنیم که قوانین مبارزه با انکار هولوکاست چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ و این ضوابط قصد پنهان کردن چه حقیقتی را دارند؟ تا زمانی که این گونه سؤالات مطرح نشود، همواره تحت تأثیر صهیونیست‌ها و توطئه‌های عوامل نومحافظه‌کار آن‌ها خواهیم بود. به نام رنج‌های قوم یهود به کشتارها و به مشارکت در جرائم امپریالیستی غرب برضد بشریت ادامه خواهیم داد.

*هولوکاست؛ دین جدید غرب و سلاحی ایدئولوژیک

ناگهان در برهه‌ای از زمان به فصلی شوم از تاریخ – دوره جنگ جهانی و هولوکاست - وجهی فراتاریخی داده شد. "حقیقت"اش به واسطه وضع قوانین سختگیرانه مسکوت ماند و از استدلال‌های مربوط به آن با سازوکارهای اجتماعی و سیاسی حفاظت شد. هولوکاست به "دین" جدید غرب تبدیل شد. و متأسفانه این دین، شوم‌ترین دین شناخته شده برای بشر بوده است.

این دین مجوزی شده است برای کشتار، ویرانگری، ممنوعیت استفاده از انرژی هسته‌ای، نابودسازی، تجاوز، غارت و پاکسازی قومی. این دین انتقام و کینه­توزی را به یک ارزش غربی تبدیل کرده است. با این حال، از همه نگران­کننده­تر این واقعیت است که این دین میراث انسانیت را به یغما برده است، و مانع از آن می­شود که ما به گذشته خود با افتخار بنگریم. دین هولوکاست بشریت را از نوعدوستی تهی می‌کند. به خاطر صلح و به خاطر نسل­های آتی، هولوکاست باید بی‌درنگ از موقعیت استثنایی کنونی‌اش خارج شود و در معرض چالش تاریخی قرار گیرد. حقیقت و حقیقت جویی یک تجربه اولیه انسانی است و باید ماندگار شود."

دانشمند سیاسی بلندآوازه (و بدنام) نورمن جی. فینکلشتاین[10] نیز اخیراً در مصاحبه‌ای درباره­ مستند افترا[11]  2009 ساخته­ مستندساز اسرائیلی یوآو شامیر[12]  به این موضع جواب مثبت داد و گفت:

"طنز ماجرا اینجاست که هولوکاستِ نازی‌ها امروزه به اصلی­ترین سلاح ایدئولوژیک برای آغاز جنگ‌های خصمانه تبدیل شده است. هر بار که می­خواهید جنگی خصمانه برافروزید، فقط کافی است ماجرای هولوکاست نازی‌ها را پیش بکشید."

*مستند شامیر،تیر یک یهوری به قلب هولوکاست

با این حال، تأثیرگذارین موضوع درباره­ مستند شامیر این است که او برای مخاطبش امکان درک این موضوع را فراهم می‌آورد که چگونه جوانان یهودی اسرائیلی به واسطه "آموزش" هولوکاست، یا بهتر بگوییم شستشوی مغزی، ضربه می­خورند، و این که چه تعداد یهودی در سرتاسر جهان، به واسطه­ این شیوه­ اجتماعی شدن، نسبت به هر غیریهودی بدبین شده­اند، چرا که می‌تواند یک یهودی­ستیز بالقوه باشد، و نیز نسبت به یک هولوکاست جدید که ممکن است در هر گوشه­ای کمین کرده باشد. این گونه است که یهودیان بسیاری آماده­اند تا برای محافظت از خودشان و منافعشان در برابر خطراتِ (به ندرت) واقعی و (اغلب) کاملاً واهی دست به هر کاری بزنند: طرد کردن غیریهودی‌ها، لکه‌دار کردن شخصیت‌شان، سوء‌استفاده از آن‌ها، بدرفتاری با آن‌ها، صدمه زدن به آن‌ها و حتی کشتنشان، چنان چه سر راهشان قرار گیرند. دردها و رنج‌های غیریهودیان در مقایسه با هولوکاست چه ارزشی دارد؟ هیچ. پس چرا خود را به خاطرشان به دردسر بیاندازیم؟"
 
توضیحات:

[1].  Carlo Mattogno

[2] . Auschwitz: A Case for Sanity

[3]. Senator John McCain

[4] . Ron Paul

[5] . Wilson’s Fourteen Points

[6] . Slobodan Milosevic

[7] . Darfur

[8] .  Revisionism: منظور از تجدیدنظرطلبی در متون هولوکاست، محققانی هستند که نسبت به وقایع هولوکاست نگاهی منتقدانه داشته و معتقد به تحقیق و بررسی تاریخی موضوع هستند.

[9] . Gilad Atzmon

[10]. Norman G. Finkelstein

[11] . Defamation

[12] . Yoav Shamir

ادامه دارد...

انتهای پیام/ س.ص


 • آخرین ویرایش:-
       

نامه سازمان لیگ به چهار باشگاه لیگ برتری
7 بهمن آخرین فرصت ارسال مدارک/ مسئولیت حذف از آسیا متوجه باشگاه‌هاست

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان لیگ به چهار باشگاه استقلال، ذوب آهن، پرسپولیس و سپاهان آخرین شرایط ثبت نام بازیکنان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: 7 بهمن آخرین فرصت ارسال مدارک/ مسئولیت حذف از آسیا متوجه باشگاه‌هاست

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عزیز محمدی در نامه ای به چهار باشگاه حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد، بر اساس نامه 9 دسامبر 2011 کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره ثبت نام بازیکنان و کادرفنی باشگاه ها برای حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2012 که در 19 آذر 90 توسط فدراسیون و سازمان لیگ به باشگاه ها اعلام شده بود، تاکید دارد حداکثر تا 7 بهمن 90 همه مدارک و فرم های مرتبط را تهیه کرده و پکیج کامل باشگاه ها را که شامل ثبت بازیکنان و کادرفنی و سرپرستی به همراه سی دی و دی وی دی مدارک را برای ارسال به کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تحویل دهند.

رئیس سازمان لیگ در ادامه نامه اش تاکید کرده باشگاه ها به دقت قوانین و مقررات لیگ قهرمانان آسیا 2012 به خصوص مواد 33 ، 41 و 42 را بخوانند که در سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا موجود است چرا که مسئولیت ناشی از عدم تکمیل و ارسال فرم ها و مدارک در موعد مقرر که منجر به حذف آن باشگاه از رقابت ها خواهد شد، متوجه باشگاه ها خواهد بود.

یادآوری می شود همه فرم های ثبت مربوطه باید به امضای و مهر دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران برسد و محمدرضا کسرایی مسئول روابط بین الملل سازمان لیگ جهت کسب هرگونه اطلاعات و راهنمایی های لازم به باشگاه ها معرفی می شود.
انتهای پیام/


 • آخرین ویرایش:-
       

نماینده مردم سلماس خبر داد:
اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به مراکز خدماتی حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس: نماینده مردم سلماس با بیان اینکه امسال برای نخستین بار 20 میلیارد ریال اعتبار برای مراکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی اختصاص یافته، گفت: روحانیان عاملان وحدت و انسجام جامعه هستند.

خبرگزاری فارس: اختصاص ۲۰ میلیارد ریال به مراکز خدماتی حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، علی‌اکبر آقایی در جمع روحانیان این شهرستان اظهار داشت: علما و روحانیان پناهگاه واقعی مردم هستند و با پشتیبانی مردم تمام توطئه‌ها را نقش بر آب کرده‌اند.
وی افزود: استقلال و پیشرفت در گرو امنیت و وحدت بوده و حرکت‌ها و اقدام‌هایی که منجر به وحدت و انسجام می‌شود را باید تقویت کرد و آن راه را تداوم بخشید.
به گفته این نماینده مجلس روحانیان شیعه و سنی امروز با وحدت و یکپارچگی در جای جای ایران اسلامی گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند.
وی با تاکید بر حل مشکلات این قشر خواستار رفع مشکل سوخت برخی حوزه‌های علمیه و مساجد استان به ویژه در مناطق دورافتاده شد.
 این نماینده مجلس با بیان اینکه علما نقش مهمی در هدایت افراد یک جامعه دارند، اظهار داشت: روحانیان به عنوان بازوهای پرتوان مسئولان نقش مهمی در هدایت جامعه و عزت و سربلندی نظام و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و اسلام و کشور بر عهده دارند.
مسئول مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی نیز گفت: روحانیانی که زیر پوشش بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی قرار دارند می‌توانند در طرح بیمه تکمیلی روحانیان استان شرکت کنند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از پانزدهم آذرماه آغاز شده، گفت: در حال حاضر پنج هزار و 21 روحانی شیعه و سنی در سطح استان زیر پوشش بیمه خدمات تامین اجتماعی و درمانی قرار دارند.
وی همچنین گفت: روحانیان می‌توانند برای طرح مسکن مهر در استان ثبت‌نام کنند.
این مسئول تصریح کرد: سهم روحانیان استان از مسکن مهر هزار  700 واحد بوده که روحانیان در سراسر استان می‌توانند به مراکز بزرگ اسلامی و مراکز خدمات حوزه‌های علمیه محل سکونت خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
راحلی افزود: امسال برای نخستین بار 20 میلیارد ریال اعتبار برای مراکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اختصاص یافته است.
انتهای پیام/و۲۰


 • آخرین ویرایش:-
       

حمایت مجدد عربستان از سرکوبگری رژیم آل خلیفه

خبرگزاری فارس: عربستان سعودی بار دیگر نسبت به آنچه به خطر انداختن امنیت و ثبات در بحرین خواند، هشدار داد و تاکید کرد که همواره در کنار پادشاه و رژیم آن خواهد ایستاد.

خبرگزاری فارس: حمایت مجدد عربستان از سرکوبگری رژیم آل خلیفه

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، "عبد الله بن محمد بن ابراهیم آل‌شیخ"، رئیس مجلس شورای عربستان در سخنانی در نشست روسای مجالس شورا، نمایندگان، ملت، امت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در جده حضور نظامی کشورهای عضو این شورا، از جمله نظامیان سعودی تحت عنوان نیروهای "سپر جزیره" در بحرین را تصمیمی حکمیانه توسط این شورا خواند.
 
وی هدف از حضور نیروهای سپر جزیره در بحرین را حمایت و حفاظت از تاسیسات مهم و استراتژیک بحرین و حمایت از این کشور در برابر هر آن کسی است که خواهان واردن آوردن زیان و آسیب به آن است.
 
رئیس مجلس شورای عربستان در ادامه سخنان خود تاکید کرد که عربستان سعودی همچنان از پادشاه بحرین و رژیمش حمایت خواهد کرد و نسبت به وارد آمدن هرگونه آسیب و ضربه به امنیت و استقرار این کشور هشدار داد.
 
سخنان رئیس مجلس شورای عربستان درحالی ایراد می‌شد که ده‌ها مزدور حامی رژیم آل‌خلیفه روز گذشته به مقر حزب معارض "الوعد" حمله کردند.
 
راضی الموسوی، معاون دبیرکل حزب الوعد در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد که مقر حزب تاکنون دوبار توسط مزدوران و هواداران رژیم آل‌خلیفه به آتش کشیده شده، اما روز گذشته آنها خوشبختانه موفق به این امر نشدند.
 
تجاوز‌های فوق درحالی در بحرین رخ می‌دهد که رژیم این کشور به نقض شدید حقوق بشر علیه شهروندان خود متهم شده و آل‌خلیفه نیز این اتهام را پذیرفته است.
 
قرار است، هیئتی از سازمان صلیب سرخ جهانی برای بازدید از زندان‌های آل‌خلیفه به زودی راهی این کشور شوند.
 
انتهای پیام/++


 • آخرین ویرایش:-
       

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌‌وگو با فارس:
یک میلیون و 150هزار نفر از جمعیت شهر تهران در بافت فرسوده ساکن هستند

خبرگزاری فارس: معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه یک میلیون و 150 هزار نفر از جمعیت شهر تهران در بافت فرسوده ساکن هستند، گفت: 3 هزارو 270 هکتار بافت فرسوده از 65 هزار هکتار در استان تهران است که 5 درصد از کل بافت‌های فرسوده کشور می‌شود.

خبرگزاری فارس: یک میلیون و 150هزار نفر از جمعیت شهر تهران در بافت فرسوده ساکن هستند

فرید لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره اقدامات مدیریت بحران برای بازسازی بافت‌های فرسوده کشوری اظهار داشت: دو تفاهم نامه با وزارت مسکن در جهت بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده تنظیم شده است.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه هر واحد ساختمانی که در محل بافت فرسوده قرار دارد، می‌تواند از 2 میلیون تومان اعتبار بلاعوض دولتی استفاده کند و در صورتی که دربافت شهری است 20 میلیون تومان تسهیلات از وزارت مسکن و شهرسازی دریافت می‌کند.

لطیفی بیان داشت:‌ در بافت روستایی نیز هر خانه‌ای که در بافت فرسوده قرار گرفته باشد و نیاز به نوسازی داشته باشد، 10 میلیون تومان علاوه بر دو میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با شهرداری هماهنگ شده است برای بازسازی بافت‌های فرسوده در مساحتی که ملک واقع شده هزینه تراکم را دریافت نکنند.
 
وی اظهار داشت: قرار است 100 میلیارد تومان اعتبار در بخش شهری و 200 میلیارد تومان در بخش روستایی برای نوسازی بافت‌های فرسوده اعتبار بدهند.

لطیفی بیان داشت: با تسهیلاتی که از سوی شهرداری، سازمان مدیریت بحران و وزارت مسکن و شهرسازی می‌دهد50 هزار واحد مسکونی در کشور نوسازی می‌شود.

در کل کشور 65 هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: در کل کشور 65 هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد که بر اساس قانون باید سالی 10 درصد از این بافت فرسوده مقاوم و نوسازی شود.

وی خاطرنشان کرد: 3 هزارو 270 هکتار بافت فرسوده از 65 هزار هکتار در استان تهران است که 5 درصد از کل بافت‌های فرسوده کشور می‌شود.

لطیفی بیان داشت: در صورتی که دولت از روش‌های سازمان مدیریت بحران حمایت کند طی 5 سال آینده بافت فرسوده‌ای در تهران نداریم.

30 هزار بافت فرسوده روستایی در حال نوسازی است

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در بخش روستائی 30 هزار بافت فرسوده که ناشی از حوادث سال 89 بوده در حال بازسازی است.

 150هزار واحد مسکونی در کشور تا پایان سال 90 نوسازی می‌شود

لطیفی با اشاره به اینکه 150 هزار واحد مسکونی در کشور تا پایان سال 90 نوسازی می‌شود بیان داشت: تا کنون 20 هزار واحد مسکونی نوسازی شده و 45 هزار واحد مسکونی نیز توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

وی یادآور شد: شهر تهران 3 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده دارد که یک میلیون و 150 هزار نفر از جمعیت شهر تهران در این بافت ساکن هستند.
انتهای پیام/‌


 • آخرین ویرایش:-
       
 • تعداد کل صفحات :4  
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو